Balustrady szklane Szczecin
Balustrady szklane samonośne Szczecin wykonuje się ze szkła bezpiecznego. Szkło bezpieczne w tym przypadku oznacza szkło zarówno hartowane jak i laminowane. Nie wolno stosować szkła tylko hartowanego lub tylko laminowanego. Hartowanie szkła powoduje wzmocnienie szkła 5-7 krotnie. Szkło hartowane tłucze się na drobne, nieostre kawałki. Wpływa to na bezpieczeństwo użytkownika. Laminowanie szkła polega na umieszczeniu folii pomiędzy szybami. W przypadku zbicia folia utrzymuje szkło na miejscu. Jest to bardzo bezpieczne rozwiązanie.
Balustrady szklane wewnętrzne Szczecin
Balustrady samonośne Szczecin nie posiadają słupków. Elementem konstrukcyjnym balustrady jest szkło. Dlatego też należy zastosować odpowiednie grubości szkła. W domu prywatnym stosujemy szkło 88.4 2x ESG, czyli 2 szyby 8mm hartowane laminowane 4 foliami PVB. W obiektach użyteczności publicznej stosuje się szkło 1010.4 2x ESG lub grubsze w zależności od obciążenia i obliczeń. Należy wykonać obliczenia oraz projekt. Dzięki temu mamy pewność właściwego doboru szkła na balustrady.
Balustrada szklana Szczecin
Balustrady szklane spełniają nie tylko funkcję zabezpieczającą przed upadkiem. Mogą być świetnym dopełnieniem wnętrza. Nie muszą już zasłaniać widoku, mogą wpuszczać lub ograniczać światło. Mogą być wykonane ze szkła float, odbarwionego, barwionego w masie, z folią kolorową lub grafiką. Mogą być zakończone poręczą czy to metalową czy drewnianą lub wykonaną z kompozytu. Poręcz może być zamontowana na jej krawędzi. Montuje się ją nakładając ją na szkło, wcześniej zakłada się specjalną uszczelkę. Dzięki temu istnieje możliwość bezinwazyjnej wymiany poręczy, demontażu np. w przypadku uszkodzenia balustrady szklanej.
Szklane balustrady Szczecin
Balustrady szklane Szczecin - można wykonywać na mocowaniach punktowych - w takim przypadku są mocowane do boku stropu. Należy w tym przypadku uwzględnić wysokość żelbetu oraz wysokość styropianu i wylewki. Montaż można przeprowadzić tylko i wyłącznie do płyty żelbetowej. Omijając warstwę wylewki, która nie jest warstwą nośną. Innym sposobem jest montaż za pomocą profila. Może być on montowany od góry lub od boku stropu. W tym przypadku również montaż odbywa się do płyty stropowej z pominięciem warstwy wylewki betonowej. Kolejnym sposobem jest zastosowanie adapterów. Są to mocowania mocowane do posadzki najczęściej za pomocą pręta gwintowanego lub kotwy - wklejanej na żywicę dwuskładnikową. Takie rozwiązanie daje również dużą stabilność.
Wysokość balustrady szklanej w obiektach prywatnych musi wynosić minimum 90cm. W obiektach użyteczności publicznej wysokość nie może być mniejsza niż 110 cm. Klienci w obiektach prywatnych najczęściej decydują się na wysokość 100 cm. Jest to na tyle bezpieczna wysokość, że w przypadku utraty przytomności osoba opierająca się o balustradę upadnie z właściwej jej strony. W przypadkach kiedy użytkownicy są wysokiego wzrostu zalecamy zwiększenie balustrady do 110 cm w mieszkaniu prywatnym. Są to jednak marginalne sytuacje.
Częstym wyborem klientów jest szkło odbarwione. Jest ono bardziej przeźroczyste od szkła float i jest ono mniej zielone. Jego barwę określa się zazwyczaj jako błękitną. Jednak gruby masyw szkła przy balustradach, które najczęściej wykonane są ze szkła 88.4 2x ESG to aż 17mm powoduje że barwa szkła jest dość widoczna. Im grubsze szkło tym bardziej intensywny kolor.
Szkło laminowane na balustrady.
Balustrady szklane zawsze i bezwzględnie muszą zostać wykonane ze szkła laminowanego. Wyobraźmy sobie, że mamy balustradę z pojedyńczego hartowanego szkła. Ulega ona uszkodzeniu. W takiej sytuacji nie mamy już balustrady i nic nie chroni nas przed upadkiem. Dlatego pomimo przepisów mamy też logikę, która bezwzględnie nakazuje wykonać ja w taki sposób. Firmy, które podejmują się takich realizacji popełniają szkolny błąd. Nie zdając sobie chyba sprawy z odpowiedzialności jaka ich czeka jeśli użytkownikowi stanie się krzywda.