preloader

Drzwi szklane

IMG-20231007-WA0811

Wieloletnie doświadczenie

Drzwi szklane Szczecin

Od wielu lat zajmujemy się wykonywaniem i montażem drzwi ze szkła, które niosą ogromny potencjał podczas wykańczania nowoczesnych obiektów mieszkalnych i publicznych.

Drzwi szklane to doskonały sposób na to, by do wnętrza docierało więcej światła. Montując je w pomieszczeniach, zapewniasz sobie bardziej przestronne otoczenie a Twój dom, biuro czy sklep nabierają lekkiego, nowoczesnego designu.

IMG-20231007-WA0436

Drzwi ze szkła – dlaczego warto je zamontować?

Kiedy myślisz o prawidłowej i przyjaznej dla człowieka aranżacji wnętrz, musisz pamiętać przede wszystkim o napływie odpowiedniej ilości naturalnego światła, które sprawia, że pomieszczenie staje się przyjemniejsze. Pobyt w dobrze oświetlonym wnętrzu korzystanie wpływa na psychikę człowieka, który ma więcej energii i zyskuje odpowiednie warunki do pracy czy odpoczynku. 

Sztuczne oświetlenie nigdy nie zastąpi naturalnych promieni słonecznych, dlatego czasami oprócz okien warto również pomyśleć o montażu drzwi ze szkła. Ma to szczególne znaczenie w małych mieszkaniach, do których dociera mniej światła z zewnątrz i każde dodatkowe źródło dobroczynnego słońca jest na wagę złota.

IMG-20231007-WA0706

Drzwi szklane w ofercie Glassio

W naszej ofercie GLASSIO.PL znajdą Państwo przeróżne rodzaje drzwi ze szkła. Wykonujemy również modele o wymiarach i właściwościach na indywidualne zamówienie. Wystarczy, że powiesz nam o swoich potrzebach, a my dołożymy wszelkich starań, by je sprostać. Szukasz drzwi szklane wewnętrzne Szczecin - zgłoś się do nas!.

Oferujemy m.in.:

 • Drzwi szklane rozwierne
 • Z ościeżnicą
 • Bez ościeżnicy
 • Drzwi szklane przesuwne
 • Systemy relingowe
 • Systemy z ukrytym systemem pod maskownicą (widoczna maskownica)
 • Systemy kasetowe
 • Drzwi szklane wahadłowe
 • Drzwi szklane do saun

Co zyskasz montując drzwi ze szkła?

Dostęp światła do pomieszczenia (optyczne powiększenie)

Jest to bezapelacyjna zaleta, która odróżnia je od drzwi tradycyjnych; drzwi szklane mają dzięki temu lepsze zastosowanie nawet w małych pomieszczeniach. Nie oznacza to jednak, że drzwi szklane są dobrym wyborem wyłącznie dla właścicieli małych powierzchni. 

Również w pomieszczeniach o większym metrażu drzwi szklane będą bardzo dobrym wyborem – sprawią, że pomieszczenie będzie bardziej przestrzenne i wprowadzą nutkę nowoczesności.

Nowoczesny wygląd, pasujący do każdego materiału

Decydując się na zakup drzwi szklanych nie należy się obawiać, że nie będą one współgrać z pozostałymi materiałami użytymi przy aranżacji. Szkło jest materiałem uniwersalnym, który świetnie wpasowuje się w każdą stylistykę. Drzwi ze szkła będą dobrze wyglądać zarówno w nowoczesnym mieszkaniu, jak i w eleganckim domu urządzonym w drewnie.

Bezpieczeństwo

Szkło hartowane zastosowane w drzwiach szklanych naszej firmy jest bardzo wytrzymałe, a nawet jeśli zostanie rozbite, to roztrzaskuje się na tysiące kawałków, które nie stwarzają większego zagrożenia dla człowieka. 

Z tego też powodu drzwi szklane są świetną alternatywą dla rodzin z dziećmi, które planują remont mieszkania lub budowę domu i stawiają przede wszystkim na materiały, które będą bezpieczne dla dzieci. Zastosowanie szkła hartowanego w drzwiach szklanych będzie ich dodatkową zaletą również w większych budynkach, chroniąc je przed zniszczeniem.

Jeśli chcesz sprawdzić, jak drzwi ze szkła odmienią Twoje wnętrze, zapytaj nas o szczegóły warunków usługi wykonania i montażu. Nie zawiedziemy Cię! 

Drzwi szklane Szczecin – niesamowite możliwości

 • Drzwi szklane wewnątrzlokalowe
 • Drzwi szklane ze wzorem
 • Drzwi szklane ze szkła matowego - szronionego

Wykonując drzwi szklane możemy wykonać je nie tylko ze zwykłego szkła float czy odbarwionego lub barwionego w masie. Możemy zastosować szkło matowe tzw. satynowe (trawione chemiczne lub piaskowane). Zamkniemy tym sposobem przestrzeń ale pozwolimy na dopływ światła ponieważ spora jego część przeniknie przez takie drzwi. Jeśli zależy nam na idealnej przejrzystości możemy użyć wspomnianego wyżej szkła odbarwionego (Diamant, Optiwhite). Istnieje możliwość użycia szkła wykonanego w technologii szkła laminowanego. Między dwiema szybami możemy włożyć matową folię lub umieścić folię z grafiką którą wcześniej wydrukujemy. Grafikę można zakupić lub zrobić samemu. Ważna jest jej rozdzielczość. 

 

Drzwi szklane wewnętrzne Szczecin

Remontując czy budując dom zasługujesz na stylowe elementy wnętrza. Drzwi szklane, które produkujemy już od kilkunastu lat cieszą oko klienta nie tylko pięknym wyglądem ale i wysoką jakością. Wysoka odporność na uderzenia mechaniczne, nowoczesny styl to tylko nieliczne przymioty jakie można do nich przypisać. Możesz podarować swoim pomieszczeniom piękne dekoracyjne drzwi, które nie muszą już być zwykłe, zasłaniające całkowicie dostęp światła. Dzięki nim każde pomieszczenie może zyskać niepowtarzalny wizerunek. Stosując różnorodne okucia, kolor szkła, wzór grafiki na szkle można uzyskać niepowtarzalny efekt. Dzisiejsze możliwości dają takie pole manewru, że Państwa drzwi mogą być jedyne na świecie - bo Państwo zadecydujecie o ich indywidualnych właściwościach. 

 

Wykończenie drzwi szklanych

Standardowymi drzwiami szklanymi są drzwi rozwierne czyli montowane na zawiasach.

W przypadku dużych skrzydeł drzwiowych, zarówno w domach prywatnych jak i obiektach użyteczności publicznej, polecamy zastosowanie zawiasów z samozamykaczem. Duża i ciężka tafla szkła może się gwałtownie zamykać, natomiast samozamykacz pozwala na płynne, powolne domykanie skrzydła drzwiowego. Drzwi są otwierane lub zamykane w zależności od położenia skrzydła.

Dla mniejszych drzwi możemy dobrać standardowe zawiasy o mniejszym udźwigu oraz bez opcji samozamykacza. Zawiasy mogą być montowane do ściany, ościeżnic a także innych elementów ze szkła hartowanego.

Drzwi szklane mogą być otwierane za pomocą różnego rodzaju pochwytów, gałek i klamek. Dla każdego rozwiązania, w miarę potrzeb, możemy zastosować skobel lub zamek z wkładką na klucz.