preloader

Pogorzelica

Glassio Pogorzelica - szkło na zamówienie

W naszym kraju istnieje dosyć znaczna grupa osób, która niezbyt chętnie wyrusza na wakacje w okolice polskiego morza. Ta niechęć wynika zazwyczaj głównie z tego, że wszystkie najpopularniejsze kurorty w sezonie są tłoczne i przeludnione i nawet znalezienie wolnego jeszcze miejsca chroniącego przed deszczem, jakie oferują daszki szklane jest wyjątkowo trudne. Nie mniej jednak nawet, jeśli podczas wakacji nie lubimy zbyt dużych tłumów wokół siebie, wcale nie musimy rezygnować z wyjazdu wakacyjnego nad Bałtyk! Województwo zachodniopomorskie jest pełne wielu malutkich, nadmorskich miasteczek, do których przyjeżdżają ci wczasowicze, którzy cenią sobie nade wszystko prywatność i spokój. 

Doskonałym przykładem jest chociażby niewielka wieś Pogorzelica, w której na stałe mieszka zaledwie około sto może dwieście osób. W sezonie jednak można znaleźć tu wczasowiczów, zwykle tych stałych, przyzwyczajonych do wypadów właśnie w te jakże urocze strony. Pomimo tego, że mieszka tu niewielu ludzi, to jednak sama Pogorzelica jest stosunkowo dosyć rozległą i nieco bardziej rozciągniętą wsią. Ma to oczywiście swoje dobre jak i złe strony. Nie mniej jednak to właśnie dzięki temu każdy znajdzie tutaj swój własny, prywatny kącik.

Pogorzelicka plaża odbiega wyglądem od tradycyjnych plaż nad Bałtykiem, gdzie w wielu przypadkach zwłaszcza tych większych i lepiej znanych plaż znajdują się przy ścieżkach rowerowych lub trasach dojścia do plaży nowoczesne balustrady szklane. Jej wygląd jest o wiele bardziej surowy, zbliżony do naturalnych kąpielisk, nieruszanych ludzką ręką od lat. To właśnie brak ingerencji w naturalny wygląd tego rejonu tak bardzo przyciąga turystów. Kąpielisko w Pogorzelicy jest niezwykle obszerne, pokrywa je piasek o naturalnym wyglądzie, który jednak jest całkiem miły w dotyku. Kąpielisko jest strzeżone i drogę do niego można łatwo znaleźć wprost z centrum wsi. 

Zaraz obok głównej plaży znajduje się druga, nieco mniejsza, lecz równie urokliwa i oczywiście strzeżona plaża zapewniająca bezpieczna kąpiel dla osób dorosłych i małych dzieci oraz tych lepiej i nieco gorzej pływających. O jakości kąpielisk w Pogorzelicy świadczy fakt, iż obie plaże dostały uznawany certyfikat Błękitnej Flagi, nadawany plażom, gdzie woda jest niezwykle czysta, plaża odpowiednio zadbana, a całego terenu pilnuje wykwalifikowany ratownik. Certyfikat ten stanowi, zatem o dużej wyjątkowości tego miejsca oraz pełnym poszanowaniu środowiska naturalnego i potrzebach osób decydujących się na spokojny i bezpieczny wypoczynek w tym właśnie miejscu.

Lacobel i kabiny prysznicowe Glassio

Pogorzelica oferuje atrakcje nie tylko podczas trwania wakacyjnego sezonu. Możemy tą miejscowość odwiedzić również podczas zwykłego, weekendowego wypadu i udać się do nowoczesnego Sandra SPA, będącego połączeniem hotelu z gabinetem odnowy biologicznej. 

Miejsce to posiada wyjątkowo oryginalny wystrój, w którym dostrzeżemy motywy zawierające kolorowe szklo lacobel. W nowoczesnym i doskonale wyposażonym Sandra SPA możemy wykupić karnet, dzięki któremu dostaniemy pełne zakwaterowanie oraz doskonale przygotowane dietetyczne wyżywienie. Będąc w hotelu, możemy do woli korzystać z pobliskiego basenu i łazienek, w których znajdują się wysokiej jakości kabiny prysznicowe. Jeżeli chcemy jeszcze bardziej się zrelaksować, możemy wykupić różne pakiety w SPA, oferujące na przykład specjalne kąpiele, masaże, akupunkturę czy też zabiegi upiększające, jednym słowem to, co korzystnie wpływa na naszą urodę jak też dużo lepsze samopoczucie. Ponadto możemy skorzystać z możliwości nauki i zagrania w kręgle. Pogorzelica to, co prawda malutka miejscowość, jednak miejsc noclegowych tutaj nie brakuje. 

Wczasowicze dosłownie przebierają w ofertach i mogą zdecydować się na lokum w pobliskim luksusowym Sandra SPA, nieco tańszym pokoju w pensjonacie lub nowocześnie wyposażonym hotelu. W niektórych z tych miejsc dla wygody użytkownika zostały zamontowane praktyczne i doskonale wykonane dodatki ułatwiające funkcjonowanie. Jeżeli jednak pragniemy znaleźć się nieco bliżej natury przytulnego noclegu możemy poszukać u miejscowej rodziny lub też niezwykle tanim pobliskim campingu. Owe campingi szczególnie polecane są podróżującym studentom, bowiem oferują przyzwoite warunki w niskich cenach. Pogorzelica to niewielka osada otwarta na wczasowiczów o różnych upodobaniach, gdzie praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie.

Pogorzelica Glassio

Pogorzelica może i jest malutką miejscowością, jednak oferuje mnóstwo wyjątkowych atrakcji turystycznych, które potrafią doskonały sposób wpłynąć na miłe spędzenie naszego okresu urlopowego podczas letnich wakacji. Ponadto każdy, kto zdecyduje się dotrzeć w to miejsce, znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla siebie - z jednej strony mamy luksusowy hotel, do którego wiodą duże drzwi szklane, z drugiej strony bujne lasy i otwarte morze z dzikimi plażami. Zwłaszcza tutejsze lasy są wyjątkowe, tak jak bażynowy bór, porastający okolice plaży. Nieważne, w jakiej części Pogorzelicy znajdujemy się, mamy bliski kontakt z naturą. Jeżeli na przykład znudzi nam się morze, mamy możliwość wybrania się nad okoliczne jezioro Liwia Łuża, które jest objęte terenem chronionym. Lasy porastające okolice pobliskich jezior skrywają wiele ciekawych przedstawicieli flory i fauny. 

Dla tych wczasowiczów, którzy podczas wakacji lubią uprawiać sporty, specjalnie zbudowano park linowy Revolta. Tutaj możemy spróbować najróżniejszych sportów ekstremalnych dostarczających większej dawki adrenaliny przebywając wśród wielu najpiękniejszych miejsc tych terenów. Pogorzelica znajduje się na trasie Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej, będącej wielką atrakcją tych okolic. Ta kolej daje możliwość taniego i szybkiego przeniesienia się w dowolny punkt po drodze tej trasy i odbycie dodatkowo krajoznawczej wycieczki, podziwiając nadmorskie tereny podczas podróży. Możemy na przykład zatrzymać się w Pogorzelicy i co rusz zwiedzać poszczególne miasta przy wybrzeżu. Doskonały wypoczynek i pełne zadowolenie oraz spokój i cisza to główne atuty tego jakże uroczego i wciąż mało jeszcze znanego miejsca.