preloader

Świnoujście

Glassio Świnoujście

Podczas kolejnego wpisu na moim blogu chciałbym podzielić się niesamowitą rzeczą jaką ostatnio zauważyłem podczas mojego pobytu w Świnoujściu. Załatwiając tam interesy oraz spędzając czas u znajomych zauważyłem, że ludzie w tej pięknej miejscowości zaczęli coraz częściej aranżować wnętrza swoich domów oraz przestrzeni użytkowych używając szeroko pojętych konstrukcji szklanych. Jestem bardzo zadowolony, ponieważ wygląda to niesamowicie. Innowacyjność tych form stoi w Świnoujściu na bardzo wysokim poziomie. Wnętrza prezentują się okazale oraz wbrew pozorom są bardzo bezpieczne i funkcjonalne.

Pierwszą konstrukcją jaką zachwyciły mnie budynki w Świnoujściu były daszki szklane. Prezentują się one niesamowicie dodając uroku wejściom do restauracji, hoteli jak i zwykłych domków mieszkalnych. Daszki szklane, nie dość, że wyglądają rewelacyjnie to są bardzo bezpieczne. Szkło w daszkach składa się z dwóch tafli złączonych ze sobą folią PVB, która nawet w przypadku rozbicia Daszku szklanego, umożliwiając łatwy demontaż i wymianę.

Często wraz z daszkami ze szkła, właściciele decydują się na drzwi szklane. Niesamowitą zaletą tego typu  zabudowy szklanej jest walor estetyczny. Szkło jest materiałem z natury przezroczystym, przez co klienci widząc wnętrze zachęcani są do odwiedzenia hotelu czy to restauracji w której zamontowane są drzwi szklane. Tutaj też pojawia się kwestia bezpieczeństwa. W ogólnej opinii panuje pogląd, że szkło jest materiałem kruchym i nietrwałym. Jednak nowoczesne zdobycze techniki sprawiły, że ten rodzaj materiału jest nie do sforsowania przez potencjalnych złodziei. W niektórych przypadkach szkło chroni nawet przed kulami z karabinu lub uderzeniami wielokilogramowymi przedmiotami. I tak drzwi szklane, które darzone są coraz większym zaufaniem i stają się popularne w Świnoujściu.

Kolejnym elementem, który zauważyłem w domu moich dobrych znajomych są balustrady. Nie są to jednak balustrady do jakich jesteśmy przyzwyczajeni, ponieważ są zrobione ze szkła. Balustrady szklane są unikatowym oraz niezwykle kunsztownym rozwiązaniem wnoszącym w pomieszczenie mnóstwo kunsztu i luksusu. U moich znajomych zauważyłem jednak wyjątkowe balustrady szklane gięte. Ten rodzaj   jest  najdroższym rodzajem szklanych balustrad ze względu na zastosowane szkło, a oprócz tego skale trudności wykonanania oraz montażu. Wymagają one bardzo dokładnych pomiarów oraz bezbłędnej pracy projektanta . Śmiało można powiedzieć, że Świnoujście coraz więcej funduszy inwestuje w szkło, które niesamowicie wpisuje się w wygląd tego pięknego miasta. Zaraz po powrocie  ze Świnoujścia postaram się zamieścić kolejną część moich rozważań na temat powoli już „szklanego miasta”.

Szklane miasto - Świnoujście

Jak juz wspominałam Świnoujscie są wspaniałym miejscem na wypoczynek. Rzesze przybywających turystów z każdego zakątka kraju pozwalają na to , aby pozwolić sobie  na zaninwestowanie w to piękne misto. W poprzednim moim artykule mówiłam o inwestycji w Hotel "Baltick Marine", który ma zostać zbudowany do końca 2014 roku. Omówiłam również jak będzie wygladał taras przed wejsciem  i jak są zaprojektowane drzwi szklane przesuwane.

Dzisiaj skupimy się na wnętrzu czyli na tzw holu hotelowym, jak możemy wykorzystac  piękne ozdobne szkło lacobel. A w nastęnym artykule  zajrzymy wgłąb pokoi i zobaczymy z czego zrobione są nowoczesne kabiny prysznicowe.

Hol hotelowy jest to miejsce, które tak naprawdę może wyrobić nam wizerunek i pierwsze pozytywne lub negatywne wrażene dotyczące danego obiektu.

Dlatego ważne jest aby było to miejsce ładne, zadbane, zaprojektowane z lekką nutką piękna, a zarazem ukazujące powagę hotelu pieciogwiazdkowego.

Cały hol będzie wyłożony w pięknym brazowym granicie,  pięknie oświetlony nowoczesnymi ledowymi światełkami, które bedzią skupiały na sobie uwagę turystów.  Będzie również dużo zielonych kwiatów w pięknych donicach. Bardzo ważną rolę bedą odgrywały szyby w oknach, będą one duże, aby wpuszczały światło rozświetlając dzieki temu wnętrze. Będą wykonane z bezpiecznego szkła hartowanego o znacznie większej wytrzymałości niż normalne szkło. Szkło takie, w wypadku rozbicia, tłucze się na drobne kawałki o tępych krawędziach. Udając się w stronę  recepcji będziemy przechodzić przez tzw. zabudowy szklane.

Pokoje będą 1,2 lub 3 osobowe oraz tzw apartamenty. W każdym pokoju hotelowym będzie znajdowała się łazienka oraz barek i aneks kuchenny. Aneks kuchenny bedzie wypoasżony w sprzet kuchenny. Piękne szkło lacobel bedzie zdobiło blaty kuchennne w pięknych żywych kolorach. Lacobel to szkło dekoracyjne, malowane z lewej strony zabezpieczone specjalną powłoką utwardzającą dzięki czemu zachowuje swoje właściwości na wiele lat.

W następnym moim artykuje opiszę Państwu jak bedą zaprojektowane w hotelowych pokojach kabiny przysznicowe i gdzie będą zanajwowły się zabudowy szklane i jaką będą pełniły rolę.

Dzisiaj wreszcie wróciłem z malowniczego Świnoujścia. Pobyt w tym mieście podczas pięknych wakacyjnych dni jest niesamowicie relaksujący i odprężający. Szczególne wrażenie może robić baza hotelowa, piaszczyste plaże, oraz atrakcyjne molo, które swoją urodą przyciąga wielu zagranicznych gości. Według mnie to właśnie zagraniczni goście, którzy przyjeżdżają głównie z Niemiec i Danii, są głównym motorem napędowym dla zmiany wystroju Świnoujścia. Zagraniczni goście wiedzą doskonale, że ten kurort trzyma wysoki poziom przy niskich cenach, które dodatkowo są atrakcyjne ze względu na to, że np. Niemcy płacą w Euro.

Z tego co pamiętam z dawnych lat Świnoujście bardzo się zmieniło, oczywiście na korzyść tego miasta. Całe miasto sprawia wrażenie nowoczesnego a zarazem szanującego historię i zabytki. Zmienia się tu wszystko. Począwszy od dóbr publicznych takich jak ławki czy śmietniki, a kończąc na skwerach i pięknych placach, które ozdobione wielobarwnymi kwiatami niesamowicie prezentują się zarówno latem, jak i zimą.

Ważnym aspektem zmiany Świnoujścia jest dbanie o zabytki rozsiane i upiększające całe miasto. Nie łatwo jest odnowić stary budynek czy też kamienicę, tak aby zachowała ona swój klimat sprawiając jednocześnie wrażenie „świeżej”, pięknej i odnowionej. Łatwo jest o za retuszowanie charakterystycznych elementów, które sprawiają, że dany zabytek łatwo zakwalifikować do danej epoki czy też stylu architektonicznego.

Glassio - Szkło Świnoujście

Z bardzo ciekawa oraz innowacyjną renowacją zabytków spotkałem się właśnie w Świnoujściu. Co ciekawe do renowacji w tym przypadku starej kamienicy zostało użte szkło! Nie spotkałem się jeszcze z tego typu ciekawym rozwiązaniem. W tym starym budynku zamontowano drzwi szklane przesuwne jako wejście do butiku, który mieścił się w tej pięknej kamienicy. Drzwi szklane przesuwne, nadały temu miejscu odrobinę polotu i finezji, która bardzo dobrze kontrastowała z starym stylem tego budynku.

Na kolejne pozytywne zaskoczenie nie trzeba było długo czekać. Zaraz po przyjeździe do Świnoujścia zatrzymałem się w pięknym, starym ale niedawno odnowionym hotelu. Komfort przy tak niskiej cenie wypadał niesamowicie! Tutaj też zostało zastosowane wiele elementów ze szkła, które znacznie podnosiły walory estetyczne tego miejsca. Najbardziej zaskoczyło mnie użycie szkła Lacobel w łazience. Takie rozwiązanie idalnie nadaję się aby odejść od konwencjonalnych płytek, które najczęściej montowane są w kuchniach czy też łazienkach. Ciemno-krwiste szkło Lacobel, które w tym przypadku zostało zamontowane na ścianach łazienki prezentowało się nad wyraz luksusowo.

Wraz ze szkłem Lacobel urokowi tej łazience dodawała kabina prysznicowa, której perfekcyjnie wycięte szkło zdobiło każdy metr tego pomieszczenia.

Podsumowując szkło jest materiałem, który można wykorzystać w różny sposób. Kabiny prysznicowe, drzwi szklane lub daszki szklane to tylko nieliczne elementy, które niesamowicie poprawiają wystrój.