preloader

Dziwnów

Glassio Dziwnów

Województwo zachodniopomorskie jest bardzo często odwiedzane przez turystów, zwłaszcza przez ludzi mieszkających na południu naszego kraju, którzy nie mają możliwości wypoczywania nad wodą w swoich okolicach. Największą atrakcją tego województwa jest szeroki dostęp do naszego jedynego morza Bałtyckiego. Tutaj, inaczej niż w Gdańsku, kąpiemy się i spacerujemy nad otwartym morzem, a nie zatoką. To właśnie na tych wybrzeżach możemy poczuć prawdziwe morskie powietrze. 

Jakie miasta nad morzem są warte polecenia? Jednym z najbardziej gościnnych, często odwiedzanych miast na wybrzeżu jest Dziwnów. To miasto jest raczej niewielkie, mieszka tam mało ludzi, jednak jest niewiarygodnie gościnne. W wielu domach jednorodzinnych jak tez pensjonatach spotkamy się z ponad przeciętnym wyposażeniem wnętrza pomieszczeń. Niejako jedną z norm stały się szklane kabiny prysznicowe, dzięki którym możliwe jest branie kąpieli w najlepszych warunkach. Oczywiście nie jest to jedyne tak luksusowe wyposażenie łazienki, w zdecydowanej większości tego rodzaju pomieszczeń spotkamy się także z oryginalnie wyglądającymi lustrami, dzięki którym istnieje możliwość sprawdzenia aktualnego stanu wyglądu. 

Wyposażenie każdej praktycznie funkcjonującej łazienki to również elegancka umywalka jak i odpowiednio dobrany kran pasujący do ogólnego wystroju tego pomieszczenia.

Daszki szklane Dziwnów

Oprócz tego, iż Dziwnów jest tak niewielki, może okazać się dla wielu cenną zaletą- nie wszyscy przecież lubią tłoczne miasta i wolą wypoczywać w ciszy i spokoju, ciesząc się kawałkiem plaży tylko dla siebie. Dziwnów to miasto typowo turystyczne, z przyjemnym kąpieliskiem oraz niewielkim, ale prężnie funkcjonującym portem morskim. Miasto te jest pełne atrakcji dla całej rodziny. 

Mamy tu duże pole do popisu w obszarach pływania, żeglowania czy uprawiania różnorodnych sportów wodnych. Poza tym piękne pejzaże i liczne deptaki pozwalają na długie, wieczorne czy też poranne spacery. 

Dziwnów łączy mnogość atrakcji turystycznych z wyjątkowym klimatem, który przekłada się na polepszenie naszego zdrowia, podczas przebywania w tamtych okolicach. Znajdujące się w tym mieście obiekty o charakterze typowo użytkowym okazują się być doskonale przygotowanymi do przyjazdu wielu osób. Ciekawy styl wykończenia wnętrza plus oryginalne wyposażenie wejścia do obiektu w oryginalnie zaprojektowane daszki szklane zwiększa atrakcyjność każdego z tych miejsc.

Lacobel jako klucz do nowoczesnego wnętrza

Wyjazdy w te okolice są szczególnie polecane osobom mającym problemy o podłożu endokrynologicznym, bowiem w powietrzu w Dziwnowie znajduje się dużo jodu, zbawiennie wpływającego na zdrowie ludzi cierpiących na problemy z tarczycą. 

W Dziwnowie znajduje się również szeroko rozbudowana oferta noclegowa- możemy wybierać między hotelami, pensjonatami, pokojami, domkami letniskowymi czy też miejscem na campingu. Możemy wybierać według zasobności swojego portfela oraz personalnych preferencji. Każde z tych miejsc kusi i przyciąga osoby odwiedzające to miasto oryginalnym wystrojem wnętrza chociażby w nowoczesne szklo lacobel, dzięki któremu wiele pomieszczeń nabiera dużo bardziej atrakcyjnego wyglądu. Decydując się na przyjazd w to miejsce każdy turysta ma możliwość swobodnego wypoczynku oraz skutecznego zrelaksowania się.

Balustrady szklane z tradycyjną zabudową

W Dziwnowie, bowiem można wypocząć na plaży, leżąc na ręczniku i wygrzewając się w słońcu, lub też spędzić czas nieco bardziej czynnie- spacerując po lokalnych parkach i lasach, które są równie piękne jak morze. Podczas sezonu letniego w Dziwnowie wiele się dzieje- organizowane są festyny i inne imprezy, w których udział brać może cała rodzina. Oprócz morza, atrakcją związaną z wodą jest rzeka Dziwna, wokół której rośnie i żyje wiele przedstawicieli niespotykanej nigdzie indziej flory i fauny. 

Okolice Dziwnowa to idealne miejsce do spotkania się z przyrodą, nieskalaną ludzką ręką. Ale i w samym mieście znajdziemy wiele atrakcyjnych miejsc gdzie w umiejętny sposób połączone nowoczesne dodatki jak chociażby balustrady szklane z tradycyjną zabudową. Miłośnicy sportów odwiedzający ten region będą mogli zabrać ze sobą na wakacje rowery i jeździć drogą rowerową, specjalnie zaprojektowaną tak, aby podczas jazdy można było podziwiać najpiękniejsze okoliczne widoki. Jeśli lubimy nowinki architektoniczne, koniecznie musimy obejrzeć most zwodzony w Dziwnowie. 

Fani żeglarstwa z pewnością skuszą się na rejs po morzu statkiem, tradycyjnym lub stylizowanym. Wszystko to jest frajdą zarówno dla dzieci, jak ich rodziców- w końcu kto z nas nie lubi czasem po prostu popływać, powygrzewać się na piasku i cieszyć się wolnym czasem? Dla tych, którzy od czasu do czasu potrzebują luksusów, nawet na wakacjach, Dziwnów ma szeroką ofertę- po kąpaniu się w morzu możemy wyruszyć do SPA, odwiedzić saunę lub ćwiczyć formę na siłowni. Ciekawą atrakcją jest również Aleja Gwiazd Sportu, która dodaje dodatkowych walorów turystycznych temu miastu. W wakacje w Dziwnowie możemy trafić na Festiwal Gwiazd Sportu, gdzie spotykają się największe sławy polskiego sportu.

Drzwi szklane Dziwnów

Dzięki takiemu zaangażowaniu gminy w turystykę, w Dziwnowie aż roi się od możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu. W nadzwyczaj doskonały sposób przygotowano również ofertę gastronomiczno – noclegową. Każdy turysta odwiedzający to miasto bez większego problemu znajdzie tu jakieś ciekawe rozwiązanie zapewniające mu atrakcyjny wypoczynek i miłe spędzenie wolnego czasu w tym miejscu. Wiele lokali wyposażonych w praktyczne drzwi szklane nader chętnie zaprasza do skorzystania z ich propozycji ofertowej.

Sporty wodne, jazda na rowerze, żeglowanie- w Dziwnowie możemy robić praktycznie wszystko, co nam się zamarzy. Jest to niesamowicie przyjazna miejscowość, w której każdy odnajdzie coś, co go zainteresuje. Kąpieliska w Dziwnowie są zadbane i przyjazne dla turystów. Morze można podziwiać, przechadzając się wraz z rodziną promenadą, lub spędzając czas na falochronie. Będąc w Dziwnowie, możemy podziwiać uroki prawdziwej, nadmorskiej miejscowości i cieszyć się udanym wypoczynkiem i spokojem tego miejsca tak bogatego w wiele nader atrakcyjnych ciekawostek turystycznych.