preloader

Balkony francuskie

376373288_652458523317320_3098495696479994320_n

Balkony francuskie

 

Zalety balkonów francuskich

Balkony francuskie montuje się tam, gdzie nie ma miejsca na tradycyjne balkony. Znakomicie sprawdzają się w budynkach, w których trzeba doświetlić wnętrze, a także podkreślić styl elewacji. Balkony francuskie mają tę zaletę, że są lekkie i estetyczne oraz są wyszukanymi elementami dekoracyjnymi.

Profesjonalnie wykonana balustrada balkonu podkreśli elegancki wygląd obiektu, a także zapewni dodatkowe bezpieczeństwo. Dlatego właśnie zapraszamy do skorzystania z usług Glassio. Od wielu lat wykonujemy balkony francuskie ze szkła i stali nierdzewnej. Doskonale wiemy, jakie rozwiązania sprawdzają się w danych obiektach. Zajmujemy się nie tylko produkcją i montażem, ale także doradzaniem klientom, którzy nie są pewni, na co się zdecydować.

Balkony francuskie Szczecin- inaczej portfenetry - wykonuje się tak samo jak balustrady szklane ze szkła hartowanego i laminowanego. Należy odpowiednio dobrać grubość szkła do sposobu rozpiętości i sposobu mocowania balustrad. Portfonetr nie musi być już wykonany ze stali czy drewna. Nie musi przysłaniać widoku może być zabezpieczeniem, które znika nam na tle elewacji lub przeciwnie - można wykonać balkon francuski ze szkła kolorowego. W ten sposób uwidocznimy taką zabudową aby ciekawie komponowała się z bryłą budynku. 

 

IMG-20231007-WA0696

Bezpieczeństwo

Choć na pierwszy rzut oka szkło wydaje się kruchym materiałem, balustrady ze szkła, które wykonujemy, są bardzo trwałe i odporne na pękanie. Szkło ma tę zaletę, że jest przezroczyste, dlatego nawet pełna zabudowa nie ogranicza przyjemności korzystania z pięknych widoków.

Nacisk wywierany na balkon przy codziennym użytkowaniu nie jest w stanie osłabić całej konstrukcji ani uszkodzić szkła. Balustrady francuskie są więc całkowicie bezpieczne. Można bez obaw stosować takie rozwiązanie konstrukcyjne, mając w planach zarówno wykorzystanie balustrady wyłącznie jako elementu ozdobnego, jak i planując na balkonie zabawę z dzieckiem czy wypoczynek.

373490443_322982693604615_4205500487316177505_n

Balkony francuskie do nowoczesnych i tradycyjnych budynków

Trudno o bardziej uniwersalne, długowieczne materiały niż szkło i stal. Dzięki ich zastosowaniu, balkony pasują do wszystkich budynków, i tych współczesnych, i tych z ubiegłego wieku, a nawet starszych. W każdym przypadku podkreślają ich wygląd oraz nadają konstrukcji lekkości. 

Możesz zdecydować się na montaż balkonu szklanego w domu, biurze lub hotelu. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia i warunki montażowe.

Francuskie balkony - Popularne rozwiązanie w aranżacji wnętrz

Największą popularnością wśród naszych Klientów cieszą się francuskie balkony wykonane ze szklanych tafli i wykończone metalowymi elementami. Tak wykonany balkon nie tylko estetycznie wygląda, ale także jest wytrzymały i łatwy do utrzymania w czystości.

Jak korzystasz wybierając nasze balkony francuskie

Bezpieczne użytkowanie

Dbamy o bezpieczeństwo materiałów i profesjonalny montaż, dlatego, balkon francuski będzie dla Ciebie nie tylko ozdobą, ale także funkcjonalnym elementem konstrukcyjnym.

Firma z doświadczeniem

Dzięki doświadczeniu, które zdobyliśmy przy realizacji wielu poprzednich projektów masz pewność, że oddajesz swój balkon w ręce profesjonalnej firmy. Od lat zajmujemy się wykonywaniem wszelkiego rodzaju balustrad balkonowych. Naszymi klientami są zarówno właściciele dużych obiektów, jak i osoby prywatne, dla których realizujemy projekty o różnych zastosowaniach. 

Zapraszamy do kontaktu

Mamy doświadczenie w wykonywaniu najbardziej skomplikowanych prac, dlatego z czystym sumieniem możesz powierzyć nam wykonanie balkonu francuskiego w Twoim domu lub mieszkaniu.

 

Balkony francuskie wykonywane są ze szkła laminowanego i hartowanego. Są one montowane od zewnątrz budynku. W związku z tym przy małych wymiarach można to zrobić ręcznie. Ale co jeśli balkon francuski ma 2 lub 3 lub nawet 4 m rozpiętości? Wyobraźmy sobie szybę 4m x 1 m ze szkła o grubości 1010.4 (21mm) - jej waga przekracza 200kg! Jak to zamontować? Z pomocą przychodzi sprzęt: przyssawka do szkła, podnośnik pneumatyczny do szkła lub manipulator. Te urządzenia świetnie sprawdzają się w takich sytuacjach. Są w stanie podnieść spore ciężary: przyssawki do 500 kg, manipulator do 250 kg. Dzięki nim montaż przebiega znacznie sprawniej, szybciej, bezpieczniej zarówno dla klienta jak i dla pracowników. 

W związku iż posiadaliśmy już sporą bazę sprzętu postanowiliśmy wzbogacić ją dodatkową maszyną: chwytak próżniowy do blachy trapezowej to nowa maszyna w naszej ofercie. Dzięki której z łatwością zamontujesz blachy trapezowe. 

 

 

 

 

 

Chcesz się dowiedzieć, od czego zacząć montaż balkonu francuskiego? Skontaktuj się z nami.