preloader

Balkony francuskie

376373288_652458523317320_3098495696479994320_n

Balkon francuski Szczecin

Zalety balkonów francuskich

Balkony francuskie montuje się tam, gdzie nie ma miejsca na tradycyjne balkony. Znakomicie sprawdzają się w budynkach, w których trzeba doświetlić wnętrze, a także podkreślić styl elewacji. Balkony francuskie mają tę zaletę, że są lekkie i estetyczne, są wyszukanymi elementami dekoracyjnymi.

Profesjonalnie wykonana balustrada balkonu podkreśli elegancki wygląd obiektu, a także zapewni dodatkowe bezpieczeństwo. Dlatego właśnie zapraszamy do skorzystania z usług Glassio. Od wielu lat wykonujemy balkony francuskie ze szkła i stali nierdzewnej. Doskonale wiemy, jakie rozwiązania sprawdzają się w danych obiektach. Zajmujemy się nie tylko produkcją i montażem, ale także doradzaniem klientom, którzy nie są pewni, na co się zdecydować.

Balkony francuskie Szczecin- inaczej Portfenetry - wykonuje się tak samo jak balustrady szklane ze szkła hartowanego i laminowanego. Należy odpowiednio dobrać grubość szkła do sposobu rozpiętości i sposobu mocowania balustrad. Portfonetr nie musi być już wykonany ze stali czy drewna. Nie musi przysłaniać widoku może być zabezpieczeniem, które znika nam na tle elewacji lub przeciwnie - można wykonać balkon francuski ze szkła kolorowego. W ten sposób uwidocznimy taką zabudową aby ciekawie komponowała się z bryłą budynku. 

 

IMG-20231007-WA0696

Bezpieczeństwo

Choć na pierwszy rzut oka szkło wydaje się kruchym materiałem, balustrady ze szkła, które wykonujemy, są bardzo trwałe, odporne na pękanie. Szkło ma tę zaletę, że jest przeźroczyste, dlatego nawet pełna zabudowa nie ogranicza przyjemności korzystania z pięknych widoków.

Nacisk wywierany na balkon przy codziennym użytkowaniu nie jest w stanie osłabić całej konstrukcji ani uszkodzić szkła. Balustrady francuskie są więc całkowicie bezpieczne. Można bez obaw stosować takie rozwiązanie konstrukcyjne, mając w planach zarówno wykorzystanie balustrady wyłącznie jako elementu ozdobnego, jak i planując na balkonie zabawę z dzieckiem czy wypoczynek.

373490443_322982693604615_4205500487316177505_n

Balkony francuskie do nowoczesnych i tradycyjnych budynków

Trudno o bardziej uniwersalne, długowieczne materiały niż szkło i stal. Dzięki ich zastosowaniu, balkony pasują do wszystkich budynków, i tych współczesnych, i tych z ubiegłego wieku, a nawet starszych. W każdym przypadku podkreślają ich wygląd oraz nadają konstrukcji lekkości. 

Możesz zdecydować się na montaż balkonu szklanego w domu, biurze lub hotelu. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia i warunki montażowe.

Francuskie balkony - Popularne rozwiązanie w aranżacji wnętrz

Największą popularnością wśród naszych Klientów cieszą się francuskie balkony wykonane ze szklanych płyt i wykończone metalowymi elementami. Tak wykonany balkon nie tylko estetycznie wygląda, ale także jest wytrzymały i łatwy do utrzymania w czystości.

Jak korzystasz wybierając nasze balkony francuskie

Bezpieczne użytkowanie

Dbamy o bezpieczeństwo materiałów i profesjonalny montaż, dlatego, balkon francuski będzie dla Ciebie nie tylko ozdobą, ale także funkcjonalnym elementem konstrukcyjnym.

Firma z doświadczeniem

Dzięki doświadczeniu, które zdobyliśmy przy realizacji wielu poprzednich projektów masz pewność, że oddajesz swój balkon w ręce profesjonalnej firmy. Od lat zajmujemy się wykonywaniem wszelkiego rodzaju balustrad balkonowych. Naszymi klientami są zarówno właściciele dużych obiektów, jak i osoby prywatne, dla których realizujemy projekty o różnych zastosowaniach. 

Zapraszamy do kontaktu

Mamy doświadczenie w wykonywaniu najbardziej skomplikowanych prac, dlatego z czystym sumieniem możesz powierzyć nam wykonanie balkonu francuskiego w Twoim domu lub mieszkaniu.

 

Balkony francuskie wykonywane są ze szkła laminowanego i hartowanego. Są montowane od zewnątrz budynku. W związku z tym przy małych wymiarach można to zrobić ręcznie. Co jeśli balkon francuski ma 2 lub 3 lub nawet 4 m rozpiętości. Wyobraźmy sobie szybę 4m x 1 m ze szkła o grubości 1010.4 (21mm). jego waga przekracza 200kg! Jak to zamontować. Z pomocą przychodzi sprzęt: przyssawka do szkła, podnośnik pneumatyczny do szkła lub manipulator. Te urządzenia świetnie sprawdzają się w takich sytuacjach. Są w stanie podnieść spore ciężary: przyssawki do 500 kg, manipulator do 250 kg. Dzięki nim montaż przebiega znacznie sprawniej, szybciej, bezpieczniej zarówno dla klienta jak i dla pracowników. 

W związku iż posiadaliśmy już sporą bazę sprzętu postanowiliśmy wzbogacić ją dodatkową maszyną: chwytak próżniowy do blachy trapezowej to nowa maszyna w naszej ofercie. Dzięki której z łatwością zamontujesz blachy trapezowe. 

 

 

 

 

 

Chcesz się dowiedzieć, od czego zacząć montaż balkonu francuskiego? Skontaktuj się z nami.