preloader

Gryfino

Glassio Gryfino - konstrukcje szklane

Urocze Gryfino

Województwo zachodniopomorskie przyciąga turystów z całej Polski przyjemnymi, atrakcyjnymi pejzażami i dostępem do otwartego, rodzimego morza oraz ciekawie prezentującą się architekturą umiejętnie łącząca nowoczesne dodatki z dawnym budownictwem. 

Doskonałego rodzaju przykładem w tym zakresie jest na pewno wykorzystywane wyjątkowo chętnie i w nadzwyczaj dużym zakresie szklo lacobel oraz lustra. Właściwości tego szkła pozwalają na zastosowanie tego elementu w formie dodatku dekoracyjnego wewnątrz mieszkania jak i na jego zewnątrz. Jest to jeden z tego rodzaju wyrobów, który nadzwyczaj doskonale sprawdza się w pomieszczeniach mieszkalnych, biurowych, restauracyjnych i wielu innych różnego rodzaju i przeznaczenia. Jednym z miast leżących na terenie województwa jest niesamowicie urocze i chętnie odwiedzane Gryfino.

Historia tego miasta sięga aż trzynastego wieku i już wtedy to miasto było niebywale atrakcyjne turystycznie. Wspomnienia po tamtych czasach pozostały dalej w Gryfinie. Stara część miasta jest otoczona starodawnymi murami, pełniącymi niegdyś funkcję ochronną. Mury są prawie nietknięte i są pamiątką po dawnych czasach, podobnie jak Brama Brańska, równie dobrze zachowana. Jest ona ozdobnym i charakterystycznym punktem całego miasta. 

Tutaj też możemy zwiedzić oryginalny kościół, powstały w trzynastym wieku. Jego długa historia świadczy o niesamowitym klimacie budowli. Dodatkową atrakcją są oryginalne, zabytkowe, dobrze zachowane organy, na których przez wiele stuleci, aż do teraz, organizuje się koncerty muzyki kościelnej. Budowla jest niezwykle atrakcyjna pod względem architektonicznym- bogato zdobiona w środku, będąca idealnym przykładem gotyckiej sakralnej budowli. I pomimo tego, że w okolicy tego obiektu znajdują się nowoczesne daszki szklane nad wejściem do lokali użytkowych to nie traci on nic a nic ze swojej atrakcyjności.

Szklane balustrady nad Odrą

W tych okolicach płynie również rzeka Odra, która zdecydowanie umila krajobraz, a niedaleko jej wybrzeży tworzy się parki krajobrazowe, chętnie odwiedzane zarówno przez miejscowych, jak i tubylców. Szeroki system kanałów i różnego rodzaju połączeń na tej rzece umożliwia uprawianie sportów wodnych oraz przemieszczanie się do innych miast drogą wodną. Jest to atrakcja zarówno dla tych zaznajomionych z taką formą transportu, jak i dla tych, którzy będą próbowali tego pierwszy raz. 

Odrę można zwiedzać zarówno łódkami, jak i wypożyczonymi kajakami, podziwiając naturalne pejzaże nad rzeką. Oczywiście w pobliżu tego miejsca znajdują się również nadzwyczaj praktyczne w zastosowaniu balustrady szklane będące praktycznym i niesłychanie estetycznym rozwiązaniem. Wszędzie dookoła nieopodal tego miejsca widać wyjątkowo słabą ingerencję człowieka w środowisko naturalne. Jeżeli ma już ona miejsce jest tak czyniona, że praktycznie bywa niedostrzegalna. Tutejsze krajobrazy są prawie nietknięte ludzką ręką. W tutejszych lasach możemy idealnie wypocząć, na wakacjach czy też po prostu podczas weekendu.

Drzwi szklane, kabiny prysznicowe i lustra - Glassio Zachodniopomorskie

Gryfino to miasto otwarte na turystów, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Natura w tym miejscu może zachwycić bogactwem kolorów roślin, ich gatunków oraz tym, że możemy z nią być w stałym kontakcie. Miłośnicy sportów ekstremalnych mogą spróbować przejść nad rzeką, wymaga to jednak sprawności i odpowiednich sprzętów oraz doświadczenia. W Gryfinie możemy wypocząć zarówno czynnie, jak i po prostu odpocząć, spacerując i napawając się kontaktem z nieskalaną złym wpływem cywilizacji naturą. Atrakcją dla wszystkich może być również rozbudowane Centrum Wodne Laguna, do którego wiodą w zachęcający sposób nowoczesne drzwi szklane

Znajdziemy tutaj multum atrakcji, które będą pasować do ludzi w każdym wieku. Możemy pływać w specjalnie przygotowanym basenie solankowym czy też tradycyjnym, przeznaczonym dla sportowców, jacuzzi, sauna, solarium i atrakcje dla młodszych. Tutaj może wypocząć w doskonały sposób cała rodzina, jest to, bowiem miejsce doskonale przygotowane do użytkowania przez osoby dorosłe jak też te dużo młodsze, które to naturalnie na terenie obiektu powinny znajdować się pod opieka dorosłych. 

Dla osób ceniących sobie tradycyjne rozwiązania oferowane są w tym miejscu nowoczesne i doskonale przygotowane kabiny prysznicowe wraz z lustrami. Dodatkowym atutem tego miejsca jest Komnata Solna, przeznaczona do celów leczniczych. Dla tych, którzy wakacje i urlop spędzają aktywnie, w pobliżu zbudowano kompleks obiektów sportowych. Dzięki temu w Gryfinie możemy śmiało grać w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną i tenisa. To przyciąga zarówno rodziny, jak i pojedyncze pary lub grupy ludzi w różnym wieku. Dzięki takiej ilości turystów, Gryfino cały czas się rozbudowuje, a świadczy o tym fakt, iż z każdym rokiem przybywa tu pensjonatów, hoteli i innych miejsc, w których mogą zatrzymać się podróżujący. Dzięki doskonale przygotowanej bazie noclegowo gastronomicznej miasto to z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem wielu osób poszukujących przyjaznych miejsc na wypoczynek rodzinny.

Gryfino Glassio

Można tutaj zarówno wypocząć, jak i zwiedzać okolicę, najlepiej rowerem- całe miasto otacza sieć dróg rowerowych, przystosowanych i specjalnie oznakowanych, według wymagań turystów. To tutaj również znajdują się ciekawe obiekty przyrodnicze, jak Krzywy Las, gdzie znajdują się drzewa, powyginane w różne kształty. 

Tutaj możemy podziwiać siłę natury i jej niepowtarzalny i wyjątkowy wręcz urok. Pobliski Ogród Dendrologiczny to również gratka dla fanów natury i roślin, bowiem znajdziemy tam ciekawe, niespotykane gdzie indziej okazy polskiej flory. Jeżeli interesujemy się golfem, koniecznie powinniśmy odwiedzić znajdujące się nieopodal pole golfowe, które jest jednym z najbardziej popularnych tego typu obiektów w tym rejonie, a może nawet i Polsce. Pobliskie lasy obfitują w bogactwa natury i tak, jeżeli chcemy odpocząć nad jeziorem z wędką, to trafiamy idealnie- tutejsze jeziora są pełne ryb, a pod koniec sezonu możemy wybrać się do lasu na grzybobranie. Te okolice to raj dla tych, którzy lubią spędzać wakacje czynnie i być blisko środowiska naturalnego.