preloader

Goleniów

Glassio - z wizytą w Goleniowie

Zachodniopomorskie województwo kojarzy nam się z morzem, lasami i przyjemnymi widokami. Pośród tych atrakcji naturalnych znajduje się niesłychanie urocze miasteczko, którym jest Goleniów. Jest to nad wyraz przyjemne miasteczko, położone w pobliżu popularnych miejscowości turystycznych, takich jak Szczecin czy Świnoujście i obfitujące w dość dużą liczbę nowoczesnych i bardzo wygodnych rozwiązań architektonicznych w formie praktycznych dodatków. 

Jednym z doskonałych przykładów fenomenalnie wręcz się sprawdzających są daszki szklane znajdujące się w formie zadaszenia nad licznymi wejściami do obiektów użytkowych. Z zastosowaniem daszków szklanych spotkamy się między innymi nad wejściami do doskonale przygotowanych na przyjazd turystów lokali restauracyjnych. Oczywiście poza tego rodzaju obiektami daszki są również montowane nad wejściami do obiektów publicznych i wielu innego rodzaju. 

Rozwiązanie to niesamowicie dobrze sprawdza się także w zastosowaniu przy wejściu do domków jednorodzinnych w formie okapu chroniącego drzwi szklane przed wejściem do budynków.

Szklane produkty dobrej jakości Goleniów

Miasto to jest bogate pod względem turystycznym i na pewno warto je odwiedzić będąc w najbliższej lub nawet nieco dalszej okolicy. Samo miasto pamięta czasy średniowiecza, czego dowodem są okalające je mury obronne. 

O tutejszym folklorze przypomina Aleja Legend, będąca ciekawą atrakcją, spacerując tutaj, możemy na okolicznych murach i pomnikach poczytać o lokalnych legendach. Gdzie niegdzie będziemy mogli dostrzec dyskretnie wkomponowane w całość balustrady szklane zapewniające bezpieczeństwo w trakcie spacerów rodzinnych. Dodatek w niczym nie burzy niesamowicie uroczego oblicza tego miasta. 

Duch dawnych lat widzimy również patrząc na Bramę Wolińską. Jest to budowla typowo średniowieczna, teraz obecnie mieści się tam Goleniowski Dom Kultury, będący okolicznym centrum kultury. Innym zabytkiem jest kościół świętej Katarzyny, zbudowany na podstawie innego, romańskiego kościoła. Tutaj znajduje się piękny ołtarz poświęcony świętemu Mikołajowi, patronowi rybaków i żeglarzy, których w tym rejonie wcale nie brakuje.

Całe miasto znajduje się w sąsiedztwie lasów, rzeki Odry i Iny oraz jeziora dając duże pole do popisu pod względem turystyki, zwłaszcza tej określanej mianem aktywnej. W pobliżu, nad jeziorem, położony jest ośrodek służący typowo do odpoczynku i rekreacji. Ośrodek ten jest doskonale przygotowany praktycznie pod każdym względem zapewniając pełną radość wypoczynku. Wyposażony w nowoczesne i doskonale funkcjonujące kabiny prysznicowe i innego rodzaju dodatki zapewnia najwyższy standard wypoczynku. Atrakcyjna okolica przyciąga turystów i sprawia, że wielu z nich przyjeżdża tutaj coraz częściej przywożąc ze sobą całe rodziny i propagując to miejsce pośród bliższych i dalszych znajomych. 

Obecność pobliskich lasów umożliwia na powstawanie różnego rodzaju klubów ekologicznych, zajmujących się ochroną tutejszej niesamowitej, niemal nieskalanej ludzką ręką przyrody. Jeżeli lubimy wypoczynek aktywny i zarazem oryginalny, idealny będzie dla nas pobliski ośrodek strzelecki, gdzie będziemy mogli nauczyć się posługiwania bronią. Tutaj spełnić się mogą również ludzie parający się, na co dzień sportem i tacy, dla których sport jest głównym hobby. W okolicy Goleniowa znajduje się wiele ciekawych obiektów sportowych, w których możemy zarówno wypocząć, jak i trzymać formę. Możemy grać w gry zespołowe na ogólnodostępnych boiskach, ruszyć na siłownię, a fani wodnych sportów z pewnością będą zachwyceni Centrum Wodno-Rekreacyjnym, gdzie możemy zarówno popływać, jak i wybrać się na saunę, zjeżdżalnię czy do jacuzzi. Centrum Wodno – Rekreacyjne jest o tyle ciekawe, że niektóre z jego pomieszczeń zostały wyposażone w bardzo praktyczne i doskonale się sprawdzające w tego rodzaju miejscach kolorowe szklo lacobel i lustra.

Glassio Goleniów

Goleniów to idealne miejsce na wycieczkę dla całej rodziny. Dobrze będą się bawić tu i dorośli, i dzieci. Ponadto miasto to jest przyjazne zarówno na długi okres pobytu, jak i tylko na zwykły, weekendowy wypad. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jak i gdzie chcemy spędzić wolny czas w Goleniowie, warto wybrać się do pobliskiej informacji turystycznej, gdzie dostaniemy informację oraz dostaniemy propozycję ciekawych sposobów na spędzenie czasu w tym właśnie miasteczku. 

W miejscu tym znajduje się dokładny spis obiektów oferujących doskonale przygotowane pokoje noclegowe. Dla miłośników architektury i historii ważny będzie fakt, iż miasto te było znane już nawet w dziesiątym wieku. Ma ono bogatą historię, co widać od razu jak na dłoni. Z racji tego, że miasto jest chętnie odwiedzane przez turystów, musi posiadać całkiem obszerną i zróżnicowaną bazę noclegową. I faktycznie: mamy tutaj wiele możliwości, co do tego, gdzie możemy się zatrzymać. Najpopularniejsze tutaj są pensjonaty i hotele, aczkolwiek warto wynająć pokój u tutejszych gospodarzy prowadzących gospodarstwa agroturystyczne, aby poznać lepiej historię i charakter miasta. Zjeść możemy tutaj w okolicznych restauracjach, przebierając między przeróżnymi ofertami lokalnych restauracji. Goleniów to miejsce, do którego zmierzają całe rodziny, pojedyncze pary, większe grupy w różnym wieku. 

Miasto to jest odwiedzane przez bardzo wiele osób w najprzeróżniejszym celu: na obóz, wyjazd z pracy, wycieczkę krajoznawczą czy po prostu wypoczynek z dala od domu w celu zrelaksowania się nabranie pewnego dystansu do coraz szybszego tempa życia. Jeśli lubimy i doceniamy kontakt z naturą, ważnym punktem na mapie wycieczki będzie pobliska Puszcza Goleniowska. W tutejszych okolicach królują lasy, tworzące charakterystyczny, zielony i dziki klimat tych ziem. Możemy zwiedzać tutejsze specjalnie zorganizowane rezerwatu krajobrazowe, gdzie możemy znaleźć na przykład unikatowy, niespotykany okaz fauny- a mianowicie orła bielika. Jeżeli interesuje nas zbieractwo, warto wybrać się do pobliskiego lasu ze sporym koszykiem lub wiaderkiem, bowiem tutejsze lasy kryją bogactwo owoców i w odpowiednim sezonie również grzybów. W Goleniowie zarówno spokojnie wypoczniemy, jak i będziemy mogli spędzić czas aktywnie.