preloader

Balustrady szklane Szczecin

P9050120

Nasza oferta

Balustrady szklane Szczecin

Oferujemy Państwu balustrady szklane, które będą funkcjonować jako elementy podtrzymujące poręcze schodów, a także barierki bezpieczeństwa na balkonie czy tarasie. Przez kilka lat naszej działalności zrealizowaliśmy setki zamówień dla Klientów z całej Polski. Z chęcią również dla Państwa przygotujemy projekt dopasowany do potrzeb i budżetu.

Zamontujemy w Państwa domu czy firmie:

  • eleganckie balustrady w systemach bezramowych;
  • bardziej klasyczne balustrady, z wykorzystaniem drewna;
  • modernistyczne, z elementami stali czarnej lub nierdzewnej.

W realizacjach wykorzystujemy m.in.:

  • mocowania punktowe;
  • adaptery do szkła;
  • kasety.

www.balustradyszklane.szczecin.pl

 

Co warto wiedzieć o naszych usługach i produktach?

Balustrady ze szkła Szczecin - piękny design

Możemy dla Państwa zaprojektować, następnie zamontować balustrady ze szkła, które będą nie tylko funkcjonalnym, ale i  ciekawym dopełnieniem wnętrza. Szkło znakomicie podkreśla nowoczesny styl domu, biura czy sklepu. 

Zastosowanie tego materiału sprawia, że balustrady charakteryzują się znakomitą przejrzystością, dzięki której uzyskają Państwo lekką i estetyczną konstrukcję. Szkło jest również praktyczne - łatwo się je czyści i nie traci  swoich walorów nawet po wielu latach od zamontowania.

Szklane balustrady Szczecin Jakość i bezpieczeństwo

Balustrady ze szkła służą głównie do ochrony przed upadkiem z wysokości, dlatego nasze konstrukcje posiadają najnowsze certyfikaty bezpieczeństwa oraz znoszą obciążenia nawet do 3,0 kN/m. Zwyczajne szkło, które jest materiałem kruchym zastąpiliśmy szkłem laminowanym składającym się z dwóch grubych hartowanych szyb. 

Dodatkowo pomiędzy szybami zastosowanymi w szklanych balustradach znajduje się specjalna folia PVB, która łączy dwie warstwy bez możliwości rozklejenia. Zapewnia to najwyższe bezpieczeństwo całej konstrukcji balustrady szklanej. Ponadto gwarantujemy, że wszystkie materiały, z których korzystamy przebadano i potwierdzono ich zgodność z polskimi i europejskimi przepisami oraz normami branży budowlanej.

Balustrady wewnętrzne Szczecin - indywidualny projekt

Szeroka oferta systemów i elementów balustrad

Nie muszą się Państwo martwić o nieodpowiednią wielkość czy formę konstrukcji. Jesteśmy nie tylko wykonawcami projektów, ale również producentami. Wykonujemy balustrady szklane od samego początku, poczynając od zamówienia, aż do montażu i oddania gotowego produktu. 

Nasi projektanci przygotują dla Państwa projekt pod indywidualne zamówienie, dopasowując go do potrzeb i wymagań otoczenia. W trudnych warunkach montażowych pomożemy znaleźć rozwiązanie problemu. Oferujemy Państwu różnorodność wzorów paneli, a szczególny nacisk kładziemy na estetykę, ciekawy design i bezpieczeństwo.

Balustrady szklane mocowane za pomocą adapterów kwadratowych

Modny design pomieszczenia i bezpieczeństwo są dla Ciebie ważne? Trafiłeś IDELANIE. Glassio nieprzerwanie od kilku lat realizuje zamówienia klientów z całej Polski dopasowane do ich potrzeb i funduszy!

Szkło do balustrad

Balustrady szklane Szczecin

Balustrady całoszklane są to balustrady, w których elementem nośnym (konstrukcyjnym) jest szkło. Musi być ono zatem odpowiednio grube i bezpieczne. Balustrady wykonujemy wyłącznie ze szkła hartowanego i laminowanego. W zależności od rodzaju balustrady, jej przeznaczenia i wymiarów, najczęściej dobieraną budową szkła jest 88.4 2xESG. Oznacza to, że szkło składa się z dwóch tafli szkła hartowanego o grubości 8mm każda, które są zlaminowane 4 warstwami folii PVB. Do balustrad całoszklanych wykorzystujemy również szkło 1010.4 oraz rzadziej 66.4 i 1212.4 2xESG.

Najczęściej wybieranym rodzajem szkła jest szkło float. Jest to szkło o naturalnym, lekko zielonkawym odcieniu. Równie popularnym jest szkło diamant - pozbawione tlenków żelaza a zatem prawie idealnie przezroczyste. Ma to duże znaczenie, ponieważ im większa grubość szkła, jego barwa jest bardziej widoczna.

Balustrady szklane możemy wykonać również ze szkła barwionego w masie, np. na kolor grafitowy lub brązowy. Laminat możemy wykonać z 2 warstw takiego szkła ale również z jednej warstwy szkła barwionego i jednej warstwy szkła przezroczystego. Dzięki temu zabiegowi balustrada będzie kolorowa ale nie bardzo intensywna i przyciemniająca pomieszczenie.

Wielu klientów wybiera również balustrady mleczne. W tym przypadku efekt taki uzyskujemy dzięki zastosowaniu folii mlecznej wewnątrz laminatu.

Powyższe rodzaje szkła wykorzystujemy na porządku dziennym w realizacji balustrad. Jesteśmy jednak otwarci na prośby klientów oraz wizje architektów i staramy się znaleźć nowe rozwiązania które sprostają wszystkim gustom.

Przestrzeń jaką dają szklane balustrady

Balustrada szklana Szczecin

Różne style połączone ze sobą tworzą teraźniejsze trendy nowoczesnych wnętrz. Dobrym przykładem połączenia styli jest łączenie loftu ze stylem skandynawskim. Surowy beton czyli styl loftowy, stal oraz szkło idealnie łączą się z drewnem tworząc ciepłe ale również duże i nowoczesne  wnętrza. 

Idealnym dodatkiem do takich wnętrz może być balustrada szklana naszej produkcji. Wyroby, które jesteśmy w stanie dostosować do Państwa potrzeb podkreślają piękno otoczenia. Wpuszczają dużo światła. Natomiast w gorące lato mogą powstrzymywać napływ niechcianego światła poprzez zastosowania szkła barwionego w masie lub jako balkony francuskie mogą przysłonić okna przed wzrokiem sąsiadów.

 

Szklana balustrada Szczecin

Szkło znane jest ludziom od niepamiętnych dziejów. Ludy, żyjące blisko wulkanów korzystały z naturalnej ich produkcji szkła występującego w różnych rodzajach i kolorach. 

Ustalono, że pierwsze szkło zostało wyprodukowane w Mezopotamii a odnalezione najstarsze ślady jego użytkowania sięgają 3500 lat. Mówi się, że pierwsza produkcja szkła sięga 5000 lat p.n.e. przez fenickich kupców, którzy wytopili je przypadkowo podczas transportu kamienia. 

W XIV w. została udoskonalona technika wytwarzania płaskiego szkła. Pojedyncze szyby - zwane GOMÓŁKAMI rzemieślnicy tworzyli w procesie wydmuchiwania. Wydmuchiwało się je używając do tego piszczel szklarską. Powstałą bańkę spłaszczało się, zaczepiało do końcówki żelaznego pręta (do przylepiaka), który to pręt pracownik obracał tak szybko jak tylko potrafił. Bańka zachowywała się jak wachlarz a jej średnica dochodziła do 2 m. Następnie proces jest nam znany. Z okrągłych tafli można już było wycinać potrzebne kształty. W średniowieczu taki proces produkcyjny był bardzo kosztowny. Z tego powodu wykorzystywano większość wyprodukowanego szkła. 

Dziś proces ten jest sporo tańszy, szybszy. Szkło jest przezroczyste, czego nie można było uzyskać w tamtych czasach. 

Dlatego dziś z powodzeniem wykonujemy balustrady szklane z pięknego szkła.

 

 

 

Możesz nam powierzyć realizację Twoich balustrad.

Szklana balustrada do domu

Od wielu lat specjalizujemy się w projektowaniu, produkcji i montażu szklanych balustrad. Jesteśmy znani nie tylko na rynku szczecińskim, wykonujemy zlecenia w całym województwie zachodniopomorskim. Jeździmy po całym kraju wykonując różne zlecenia zarówno w prywatnych domach jak i obiektach użyteczności publicznej. Zdarzają się nam zlecenia zarówno w Niemczech jak i Afryce. Nasze doświadczenie na dużych jak i małych obiektach może zaowocować ciekawym rozwiązaniem Twojego projektu.