preloader

Międzyzdroje

Konstrukcje szklane Międzyzdroje Glassio

Międzyzdroje to miasto w północno-zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. Położone na wyspie Wolin nad Morzem Bałtyckim. Jego malownicze położenie oraz bogata tradycja sprawiają, że jest letnią stolicą naszego województwa, nie każdy jednak wie, że wiedzie takowy prym już od 150 lat!

Obszerne domy i hotele wśród drzew, promenada nadmorska gdzie jak nigdzie indziej można obserwować miliony gwiazd podczas wieczornych spacerów, tworzą wyjątkową atmosferę. Miasto jest położone między szeroką plażą z wybrzeżem klifowym oraz lasami Wolińskiego Parku Narodowego, który zachwyca swoją fauną i florą . Czyste wody Zatoki Pomorskiej, odpowiedni leczniczy mikroklimat, dzika przyroda i piękny krajobraz są atrakcją dla tysięcy ludzi przybywających do Międzyzdroi  każdego roku.

Tak niesamowity kurort jakim bez wątpienia jest Świnoujście zasługuje na wyjątkową bazę hotelową, a co za tym idzie odpowiednie warunki sanitarne o zwiększonym komforcie. Przeprowadzając ankietę na temat komfortu pokoi hotelowych, wśród zagranicznych gości odwiedzających Międzyzdroje zauważyliśmy bardzo ciekawy trend. Coraz więcej hoteli oraz kwater prywatnych decyduje się na montowanie kabin prysznicowych w swoich pokojach.

Kabiny prysznicowe posiadają zalety, o których można rozpisywać by się godzinami. Jednak podczas tego krótkiego wpisu postaram się przybliżyć tylko kilka udogodnień jakimi wyróżniają się kabiny prysznicowe.

Jednym z najpopularniejszych jest panel z hydromasażem. Masaż na stojąco bywa często skuteczniejszy niż ten, który można zrobić np. wannie. Osiąga się lepsze rezultaty, gdyż strumień uderza prosto w ciało, a stojąc w kabinie prysznicowej można precyzyjniej wyeksponować obolałe miejsca, pod strumień ciepłej i kojącej wody.

Kolejnym jakże ważnym elementem jakim zadowalają nas kabiny prysznicowe jest oszczędność wody. Koszty eksploatacji, zwłaszcza, przy częstym użytkowaniu kabiny prysznicowej powinny być podstawowym czynnikiem decyzyjnym w tej kwestii. Zużycie wody, przy obecnych cenach wody, podczas kąpieli w wannie jest dwa razy większe niż w przypadku prysznica.

W kolejnym akapicie postaram obalić się mit, że w kabinie prysznicowej bierze się tylko szybki prysznic na stojąco, a nie pełni ona funkcji relaksacyjnej. Jak już wcześniej wspominałem lepsze kabiny prysznicowe wyposażone są w hydromasaż. Ich dodatkowym atutem jest także siedzisko, które może być dostosowane do potrzeb klienta. Więc jeśli wracamy po ciężkim dniu w pracy śmiało możemy zrelaksować się podczas prysznica  tak samo jakbyśmy wylegiwali się w wannie.

Jakże ważna rolę w pokojach hotelowych oraz kwaterach prywatnych pełni design jakim raczą nas nasi gospodarze. Większość gości zgadza się co do jednej kwestii. Nie ma bardziej ekskluzywnego sposobu na poprawienie wyglądu łazienki jak szklana kabina prysznicowa. Stwarza ona wrażenie pełnego wyrafinowania oraz niebywałego gustu projektanta wnętrz. Razem np. z szkłem Lacobel lub udogodnieniem jakim są balustrady szklane mogą sprawić, że goście tak łatwo nie zapomną pobytu w hotelu.

Pas nadmorski to miejsce w którym powstaje bardzo wiele hoteli, apartamentów i miejsc noclegowych. Wielu inwestorów chciało by stworzyć nie tylko miejsce noclegowe. Zależy im na tym aby obiekty były nowoczesne, zaopatrzone w ciekawe architektoniczne rozwiązania. Balustrady szklane są jednym z takich rozwiązań. Zabezpieczają przed upadkiem a jednocześnie nie zasłaniają pięknych widoków. Są to ponadczasowe rozwiązania stosowane w budownictwie z powodzeniem już od wielu lat.