preloader

Podłogi szklane

IMG_1084

Podłogi szklane i szklane schody – najnowsze trendy w budownictwie

Coraz częściej w projektowaniu odchodzi się od ciężkich elementów wykończenia wnętrz. Chcemy, by w naszych pomieszczeniach dominowały lekkie i przejrzyste konstrukcje, duże przeszklenia otwierające widok na otaczające krajobrazy. To właśnie dlatego jednym z ulubionych materiałów wykorzystywanym w aranżacji wnętrz pomieszczeń i budynków jest szkło. Dziś można z niego wykonywać nie tylko drzwi czy okna, ale również podłogi oraz schody.

My to umożliwiamy, gdyż zajmujemy się wykonawstwem podłóg i schodów wykonanych w całości ze szkła. W nowoczesnej architekturze szkło jest numerem jeden, gdyż zapewnia liczne korzyści. Sprawia, że pomieszczenia zachwycają przejrzystością, lekkością i klasą, a przy okazji są funkcjonalne i łatwe do utrzymania w czystości. Wbrew pozorom, szkło jest również niezwykle trwałym materiałem, szczególnie, jeśli tak jak my, wykorzystuje się specjalnie wzmocnione tafle.

img-1080-jpg

Z jakiego szkła wykonujemy schody i podłogi?

Zarówno podłogi, jak i schody wykonujemy z minimum trzech pojedynczych tafli szklanych, połączonymi foliami PVB. W ten sposób szkło staje się wytrzymałym elementem konstrukcyjnym. Z uwagi na bezpośredni kontakt górnej warstwy laminatu z czynnikami zewnętrznymi, wykonujemy ją ze szkła hartowanego pokrytego nadrukiem lub powłoką antypoślizgową. 

Szkło hartowane gwarantuje odporność na uszkodzenia, a powłoka antypoślizgowa – bezpieczeństwo użytkowania. Grubość oraz budowa laminatu jest zmienna i uzależniona od jego zastosowania, wymiarów oraz punktów podparcia.

Korzyści z zastosowania szklanych podłóg i schodów w budynkach

Podłogi szklane i szklane schody nie są powszechnym standardem, dlatego w budynku, w którym się pojawiają, stanowią zazwyczaj największą zaletę wystroju wnętrza. Dzięki nim obiekt jest postrzegany jako wyjątkowy i prestiżowy. Szerokie zastosowanie szkła stwarza możliwość stworzenia czegoś oryginalnego w obiektach wszelkiego typu. 

Od Ciebie zależy, jaki wystrój mają podkreślić szklane podłogi i schody. W konstrukcji tych elementów na indywidualne życzenie stosujemy różne kolory szkła oraz folii PVB, dzięki czemu aranżacje wnętrza są praktycznie nieograniczone.

 

Podłogi szklane i szklane schody podnoszą prestiż obiektu

Naszymi Klientami są między innymi właściciele hoteli, restauracji czy muzeów, którym zależy na podkreśleniu prestiżowego charakteru miejsca. Szklane podłogi i schody idealnie komponują się z dowolnymi aranżacjami wnętrz i nadając im wyjątkowego charakteru. Zaskakują gości, a przy okazji pozwalają otrzymać efekt czystych, przestronnych pomieszczeń. 

Szklane elementy konstrukcyjne montuje się także na kładkach dla pieszych oraz oczywiście w domach prywatnych, gdzie szklane podłogi zawsze robią ogromne wrażenie.

Wybierając podłogi szklane i szklane schody Glassio, wybierasz:

 

Jakość wykonania

Każda nasza podłoga i każde schody składają się z przynajmniej trzech warstw szkła, które dodatkowo są opatrzone powłoką antypoślizgową. W połączeniu z profesjonalnym montażem, wraz z produktem zyskujesz gwarancję trwałości i satysfakcji, o czym przekonało się już wielu naszych Klientów.

Przystępną cenę

Dzięki temu, że projekty wykonujemy na indywidualne zamówienie, otrzymasz produkt, który będzie maksymalnie dostosowany do Twoich oczekiwań, zarówno pod względem jakości, jak i ceny.

Szybki czas realizacji

Twoje schody lub podłogę szklaną zamontujemy zaraz po wykonaniu projektu, a Ty szybko będziesz mógł zacząć z nich korzystać.

Jeśli chcesz zaskoczyć swoich klientów, gości, przyjaciół pięknymi, nowoczesnymi wnętrzami, szklane schody i podłogi z pewnością Ci w tym pomogą. Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia terminu bezpłatnej wyceny realizacji zamówienia.

 

Podłogi szklane składają się z trzech lub więcej warstw szkła. Może się wydawać, że powierzchnia szkła nie jest duża, ale jego waga jest naprawdę spora. 1m2 szkła waży w uproszeniu 2,5 kg co przy grubości 10mm daje 25 kg. Jeśli wykonujemy podłogę szklaną z trzech 10 mm szyb to waga 1m2 rośnie nam do 75kg. A teraz wyobraźmy sobie taflę szkła o powierzchni 3m2 o grubości 30mm to daje nam 225 kg. wykonanie montażu ręcznie robi się już bardzo problematyczne. Chwytak próżniowy do szkła rozwiązuje nam problem dźwigania ciężaru przez ludzi. Wystarczy podczepić go pod dźwigiem, podnośnikiem i możemy z łatwością przenosić duże ciężary. 

Wynajmujemy również pneumatyczny podnośnik do blachy trapezowej, który z łatwością poradzi sobie z podniesieniem płyt warstwowych zarówno w pionie jak i w poziomie. Dodatkowo dysponujemy zdalnie sterowanym manipulatorem do szkła, którym również postanowiliśmy się podzielić. Co prawda jego udźwig to tylko 250 kg, ale jest to wystarczające do drobnych prac. Wyobraź sobie, że trzyma on tafle o wadze 250 kg przez godzinę. Ile trzeba było by osób aby zrobiły to samo i aby tafla cały czas znajdowała się w tej samej pozycji. Nie jest to możliwe i tylko za pomocą manipulatora do szkła można coś takiego wykonać.