preloader

Mrzeżyno

Konstrukcje szklane Mrzeżyno

Mrzeżyno jest jedną z niesamowicie uroczych miejscowości nadmorskich, które nastawiają się głównie na turystykę wypoczynkową. Świadczy o tym na przykład fakt, iż liczba miejsc noclegowych, przeznaczonych dla wielu turystów odwiedzających to miejsce, jest sześciokrotnie większa niż liczba mieszkańców Mrzeżyna. 

Historia tego miejsca jest wyjątkowo fascynując, dosyć rozległa, ale przede wszystkim ściśle związana z wodą - miejscowość położona jest nad otwartym morzem, zaraz obok niej znajduje się duże jezioro, oddzielone od morza tylko niewielkim pasem ziemi, a od tyłu miasto okalane jest rzeką Regą. 

Najwięcej dzieje się tutaj naturalnie w okresie letnio – wakacyjnym, ale i w innych porach roku mieszkańcy nie mogą narzekać na brak turystów poszukujących cichego i spokojnego wypoczynku. Turyści przyjeżdżający w okresie letnim czynią to w celu odszukania spokoju i energii witalnej oraz żeby spędzić trochę czasu na pobliskim kąpielisku, które jest wyjątkowo dobrze przygotowane do kąpieli. Nie opodal kąpieliska znajdują się w pewnych miejscach ścieżki balustrady szklane zwiększające estetykę i bezpieczeństwo miejsca. O bezpieczeństwo i wygodny wypoczynek zadbano również w obiektach oferujących noclegi. Baza noclegowa w Mrzeżynie jest naprawdę szeroka i każdy może znaleźć tutaj najbardziej odpowiednią dla siebie propozycje ofertową.

Jedną z doskonałych atrakcji Mrzeżyna jest z całą pewnością pobliski port. Tutaj miłośnicy rybołówstwa mają okazję wyruszyć w doskonale przygotowaną podróż życia, czyli wypłynięcie na łowy prawdziwym kutrem rybackim z autentycznym rybakiem. W Mrzeżynie wszystko jest prawdziwe, tutaj życie kręci się wokół morza oraz turystów, odwiedzających tą uroczą miejscowość. Sama miejscowość i jej lokalne władze zadbały o to by w jak największym stopniu każdy przyjezdny turysta czuł się w tym miejscu w pełni komfortowo i wygodnie.  

W tym też celu między innymi w wielu miejscach miasteczka zostały rozstawione praktyczne daszki szklane zapewniające pełne bezpieczeństwo i olbrzymią wygodę podczas ulewnego deszczu. Nie tylko miasteczko dba o swój wygląd i atrakcje. Okoliczne tereny Mrzeżyna są na tyle cenne, iż związki ekologów polskich biorą je pod swoją ochronę. Okalające Mrzeżyno tereny nadmorskie włączono do Trzebiatowsko-Kołobrzeskiego Pasu Nadmorskiego, który ma za zadanie chronić naturalne i dzikie wydmy oraz zarośla nadmorskie. Jak w każdej miejscowości nadmorskiej, w Mrzeżynie doświadczymy świeżego powietrza, przepełnionego cennym jodem wydobywającym się z nadmorskiej bryzy. Właśnie ten pierwiastek jest niezwykle ważny dla naszego zdrowia, dlatego też nad morzem znajduje się wiele miejscowości uzdrowiskowych.

Glassio Mrzeżyno

Mrzeżyno z racji korzystnego położenia i małego zurbanizowania również może być traktowane, jako miejscowość idealna do wypoczynku, korzystnie wpływającego na zdrowie. Z tego też powodu okolice tej miejscowości włączono do prestiżowego obszaru Natura 2000. Takie wyróżnienia świadczą o tym, że warto ruszyć w te okolice i wypocząć wśród czystego powietrza. Szczególnie chronione są wydmy, porośnięte rzadko występującym borem bażynowym. 

Miłośnicy ekologii w tych okolicach mogą wyruszyć na poszukiwanie wyjątkowych przedstawicieli fauny i flory znajdującej się pośród tutejszych lasów. Leśnicy z Mrzeżyna robią wszystko, aby utrzymać bór i wydmy w pierwotnym, nienaruszonym stanie. Utrzymują również pobliski rezerwat florystyczny, biorący pod specjalną ochronę najcenniejsze gatunki roślin. Mrzeżyno pełne jest również wyjątkowej fauny, zarówno tej morskiej, jak i zamieszkującej okoliczne lasy. 

Ciekawy jest również tutejszy świat ornitologiczny, pełen wszechobecnych mew i rybitw oraz innych, mniej spotykanych gatunków. Nad Mrzeżyńską plażą znajdziemy również owoce morza, głównie w postaci małż. Jedną z większych atrakcji kulinarnych oferowanych w tym miejscu są na pewno dania rybne serwowane w regionalnych restauracjach.  Ich nowoczesne wnętrze gdzie użyte zostało szklo lacobel jest doskonale połączone z tradycjami regionu.

Będąc w tej miejscowości poczujemy się wyjątkowo i złapiemy kontakt z prawdziwą, dziką naturą. To właśnie przyciąga rzesze turystów, chętnie odwiedzających Mrzeżyno w sezonie, ale również i zimą, jesienią czy wczesną wiosną. Jest to wyjątkowa turystyczna miejscowość, bowiem zazwyczaj na wczasy wybierają się tutaj stali bywalcy, z określonymi preferencjami, co do spędzania czasu w tej miejscowości. 

Mrzeżyno jest położone bardzo atrakcyjnie- przy samym, otwartym morzu, ponadto może być przystankiem w drodze z głębi Polski na przykład do Szczecina. Charakterystyczny dla nadmorskich miejscowości klimat przyciąga tych, którzy lubią kontakt z dziką naturą i na wakacjach pragną komfortowo wypocząć od wielkomiejskiego zgiełku. Taki wypoczynek zapewniają doskonale przygotowane i odpowiednio utrzymane miejsca noclegowe oferujące pokoje do odpoczynku i łazienki gdzie znajdują się praktyczne kabiny prysznicowe. Naturalnie nie jest to jedynego rodzaju unowocześnienie oferowane przez obiekty noclegowe. W wielu z nich znajdują się również nowocześnie wykonane drzwi szklane zapewniające zwiększoną estetykę pomieszczenia. Możemy całymi dniami wypoczywać na plaży, która nawet w szczytowym momencie sezonu nie jest przepełniona. Jeżeli znudzi nam się morze, wystarczy przejechać kilka kilometrów i udać się nad pobliskie jezioro. Tam też amatorzy wędkowania mogą przeżyć swoje życiowe łowy, bowiem w tym jeziorze znajduje się wiele wyjątkowych gatunków ryb. 

Przez całe lato w Mrzeżynie organizuje się mnóstwo imprez rozrywkowych i kulturalnych. Ich główną tematyką jest morze i rybołówstwo, można jednak trafić na imprezę związaną z folklorem tych rejonów. Ciekawym przeżyciem jest również spływ kajakowy okalającą Mrzeżyno rzeką. Jest to atrakcja dla tych, którzy lubią spędzać wakacje aktywnie. Tacy wczasowicze mogą również wybrać się na spacer po okolicznych lasach lub wyruszyć na objazdową wycieczkę rowerową. W Mrzeżynie nie da się nudzić gdyż w miejscowości tej natura i nowoczesność stanowią doskonałą kompozycję.