preloader

Rewal

Glassio Rewal dla każdego

Miasto i gmina Rewal położone są w województwie zachodniopomorskim, dlatego też turystyka, życie i kultura tych rejonów są ściśle związane z Morzem Bałtyckim. Jest to niewielkie, ale wyjątkowo atrakcyjnie położone miasteczko, na stałe mieszka w nim niewiele osób, jednak w sezonie można znaleźć tu wiele turystów. Pomimo małej liczby mieszkańców Rewal jest w stanie zaoferować doskonale przygotowana bazę turystyczną. Przybywając do tego miasteczka w celach turystycznych możemy być pewni znalezienie doskonale przygotowanych i właściwie wyposażonych kwater turystycznych. Znajdujące się w nich kabiny prysznicowe stoją na jednym z najwyższych poziomów wyposażenia łazienek. 

Oczywiście nie tylko kabiny stanowią w tym przypadku praktyczne uzupełnienie wynajmowanego pokoju lub całego domku. W pensjonatach bardzo praktycznym i coraz częściej spotykanym rozwiązaniem są drzwi szklane znajdujące się na zewnątrz jak i we wnętrz budynku. Oczywiście każdy turysta nie przyjeżdża do miasteczka w celu podziwiania drzwi czy kabin a raczej w celach poznawczych ciekawych miejsc znajdujących się w samym mieście jak i w jego najbliższej okolicy.

Jedną z ciekawostek krajobrazowych są  w tym regionie z całą pewnością liczne wytwory morenowe, będące pamiątką po dawnych zmianach terenu. Takie pejzaże możemy oglądać na Wybrzeżu Trzebiatowskim, gdzie właśnie jest położony Rewal. Z tutejszych klifów rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na morze i pobliskie lasy. Obszary przyrody są na tyle cenne dla Polski i Europy, że zostały objęte ochroną i są specjalnie chronione programem Natura 2000. 

Znajdują się tutaj rezerwaty, gdzie żyją ciekawe gatunki ptaków, na przykład łabędzi, stanowiska, gdzie rosną wyjątkowe rośliny oraz unikatowy bór bażynowego. Tutejsza przyroda jest specyficzna i warto docenić jej walory. Znajduje się tutaj wiele zabytków i obiektów związanych z morzem, na przykład latarnie. Jeżeli lubimy czynne zwiedzanie, warto docenić prowadzone w okolicy szlaki turystyczne doskonale zabezpieczone w niektórych miejscach przez oryginalnie się prezentujące balustrady szklane. Możemy również podczas pieszego spaceru lub wycieczki rowerowej zobaczyć piękne pejzaże bliższych lub dalszych okolic miasteczka Rewal. Kolejną geograficzną ciekawostką jest występowanie na tym terenie wydm, również chronionych, jako zjawisko cenne dla tutejszej przyrody. Miasto ma bogatą historię, głównie związaną z morzem. 

Od wielu lat, aż do teraz, duża część mieszkańców Rewala jest związana z rybołówstwem. Istnieje tutaj nawet przystań morska, gdzie spotykają się okoliczni rybacy. Kolejnym wartym zobaczenia zabytkiem jest rewalski kościół, utrzymany w stylu gotyckim. Jeżeli pasjonujemy się zwierzętami, warto odwiedzić pobliski Park Wieloryba, gdzie znajdują się repliki wielu egzotycznych zwierząt morskich. Jeżeli lubimy morze, musimy odwiedzić pobliskie kąpielisko, zwłaszcza w sezonie letnim. Rewal, z racji ciekawych warunków przyrodniczych, znany jest z tutejszych pomników przyrody, w postaci drzew. W Rewalu mamy również dobre warunki do uprawiania sportu w postaci gier zespołowych lub w parach jak chociażby wiecznie fascynujący badminton. Rewal to pobliskie centrum turystyki i rekreacji. Jest to także gratka dla miłośników podróżowania drogą morską. Możemy całą grupą lub rodziną wybrać się na rejs turystyczny, podziwiając morski pejzaż. 

Jeżeli lubimy aktywny wypoczynek, warto odwiedzić pobliski park linowy, gdzie nieco się rozerwiemy i zmierzymy swoje możliwości. Jest to dobra zabawa dla całej rodziny i okazja do lepszej integracji. Możemy sami przygotować trasę i dobrać stopień trudności, dlatego również dzieci mogą tam spróbować swoich sił. Wizyta w parku linowym to swoiste urozmaicenie wypoczynku.

Szkło Rewal

Jeżeli odwiedzamy Rewal poza sezonem, a mamy ochotę popływać, to też nic trudnego ani wymagającego nadzwyczajnego poświęcenia. W okolicy znajdziemy wiele basenów, mających szeroką ofertę- baseny sportowe, rekreacyjne, jacuzzi, zjeżdżalnie, sauny i wiele innego rodzaju atrakcji. Ciekawostką jest również kolorowe szklo lacobel wykorzystywane do wykończenia korytarzy basenów, w podobny sposób jak niegdyś lustra. Wszystkie te atrakcje pomogą nam nieco się odprężyć i zrelaksować podczas pobytu w tym malowniczym miasteczku. Fani kolei i podróżowania pociągiem również znajdą coś dla siebie w okolicy! W tych rejonach działa kolej wąskotorowa, o bogatej historii i dużej rozpoznawalności. 

Obecnie zrewitalizowana może być ciekawym urozmaiceniem naszej wycieczki. Jest to opcja, która będzie stanowiła na pewną niesamowicie dużą atrakcję dla najmłodszych. W ten sposób możemy szybko i tanio przemieszczać się między nadmorskimi miejscowościami, jednocześnie oglądając piękne pejzaże tutejszych lasów. Także nocleg w Rewalu nie jest problemem. Możemy wybierać między wieloma ofertami- wybrać pokój w hotelu, pensjonacie, zatrzymać się u lokalnej rodziny lub też rozbić namiot na campingu. 

Możliwości jest wiele i na każdą kieszeń. W Rewalu odbywa się też wiele różnorakich imprez, związanych z lokalną kulturą oraz nadmorskimi obyczajami. Imprezy te zazwyczaj odbywają się w centrum miasta na specjalnie przygotowanej w tym celu scenie. W przypadku, kiedy odwiedzimy miasto i nie spotkamy się z żadną imprezą kulturalną możemy udać się do pobliskich barów, w których możemy posłuchać ciekawej i przyjemnej dla naszego ucha muzyki. W przypadku niektórych lokali możemy spotkać wyjątkowo praktyczne i uniwersalne w formie wykonania daszki szklane.

Podczas sezonu miejscowość ta dosłownie i w przenośni wręcz tętni życiem kulturalnym i towarzyskim. Znajdziemy tutaj wiele rozrywek, na przykład mistrzostwa w popularnym w okolicy minigolfie, możemy również posłuchać szant na żywo podczas jednego z festiwali, wybrać się na festiwal ratownictwa wodnego czy zwiedzić liczne wystawy, związane z przeszłością tych ziem oraz charakterystycznymi obiektami w mieście Rewal, na przykład koleją wąskotorową. Rewal może jest niewielki, jednak pełen ciekawych i niesłychanie atrakcyjnych możliwości zapewniających doskonałego rodzaju zabawę i miłe wspomnienia po naszym powrocie do miejsca zamieszkania.