preloader

Daszki szklane Szczecin

Daszki szklane Szczecin

1920_img-0154-jpg

Daszki szklane Szczecin

Daszki szklane Szczecin

Głównym przeznaczeniem daszków nad wejściami jest ochrona użytkownika budynku przed warunkami atmosferycznymi. Wchodząc do budynku nierzadko drzwi są zamknięte. Musimy wtedy wyjąć klucze, trzymając w ręku torbę od laptopa - narażeni jesteśmy na opady atmosferyczne. Zadaszenie przed wejściem spełnia wtedy funkcję ochronną. Również intensywne opady śniegu powodują iż mamy trudność z otwarciem drzwi pod którymi zbiera się zaspa śnieżna. Celem zadaszenia jest ochrona drzwi wejściowych jak i ich użytkowników przed takimi czynnikami. 

 

 

 

 

P7220543

Daszki nad wejściem co było a co można.

Zadaszenia nad wejściami do budynków wykonywało się do tej pory z betonu, drewna czy stali. W ostatnich czasach pojawiły się również zadaszenia z poliwęglanu. Jednak ich żywotność pozostawia wiele do życzenia. Ich zaletą jest jednak niska cena. Z czasem inwestorzy zapragnęli mieć nie tylko funkcjonalne ale i trwałe a przy tym ładne wpisujące się w architekturę budynku zadaszenia szklane

Projektanci zaczęli wrysowywać tego typu rozwiązania i dzięki temu powstało wiele wariantów zadaszeń szklanych, które nie tylko spełniają funkcję zabezpieczającą ale przede wszystkim są ładne i świetnie komponują się z nowoczesnymi budynkami. 

Daszek szklany nad drzwi Szczecin

Producenci stolarki drzwiowej w kartach gwarancyjnych umieszczają zapis, mówiący o konieczności zadaszenia drzwi wejściowych. Brak takiego zadaszenia powoduje utratę gwarancji. Jest to kolejny powód aby wykonać tego typu zadaszenie na swoim budynku. Zadaszenie szklane wykonane ze szkła barwionego w masie może nieznacznie zacienić wejście do budynku. Co z kolei spowoduje ograniczenie padania promieni słonecznych na stolarkę drzwiową. W konsekwencji ochronimy powłokę zastosowaną na drzwiach przed utratą koloru. 

WhatsApp Image 2023-10-07 at 00

Jakie szkło na daszki?

Daszki szklane wykonywane są ze szkła bezpiecznego. Są to najczęściej dwie tafle szkła obie hartowane a pomiędzy nimi znajduje się kilka warstw folii PVB. Krawędzie obu tafli są najpierw zatępione, następnie szlifowane i polerowanie.

Najczęściej używanym szkłem do daszków szklanych to szkło float - o zabarwieniu lekko zielonkawym. Jest to naturalny kolor szkła. Jednak to nie koniec możliwości. Szkło może zostać pozbawione tlenków żelaza przez co uzyskamy szkło bardziej przezroczyste. Takie szkło nazywa się szkłem odbarwionym. Inne nazwy to diamant lub optiwhite. Jeśli takie rozwiązanie nie spełnia naszych wymagań możemy użyć szkła barwionego w masie. Szkło brązowe, grafitowe czy zielone daje szereg możliwości. Możemy również mieszać kolory szkła ze szkłem float czy odbarwionym. Możemy także zastosować folię matową - jedną, dwie, trzy lub cztery - i w ten sposób regulować intensywność przezierności szkła. Idąc dalej możemy również zastosować folie kolorowe pomiędzy taflami szkła. Tak samo jak wcześniej stosując jedną lub więcej folii regulujemy intensywność i przezierność końcową szkła.  Szkło stosowane na zadaszenia szklane musi być wykonane ze szkła ESG. Oznacza to, że obie tafle szklane muszą być wykonane ze szkła hartowanego. Hartowanie szkła opisaliśmy w innym artykule. 

WhatsApp Image 2023-10-07 at 00

Czyszczenie zadaszeń szklanych

Dach ze szkła Szczecin

Zadaszenia szklane narażone są na zanieczyszczenia atmosferyczne. Padający deszcz zbiera z powietrza różne zanieczyszczenia. Dym z kominów czy spaliny aut osadzają się na różnych powierzchniach. Również rośliny - ich pyłki, zarówno drzew i krzewów, jak i pyłki kwiatowe wędrują wraz z porywami wiatru i osadzają się na tego typu powierzchniach. Powoduje to iż nieustannie chcąc utrzymać zadaszenia szklane które w większości przypadków są przeźroczyste w nienagannej czystości musimy poddawać je czyszczeniu. Jednym z rozwiązań jest zastosowanie wierzchniej warstwy szkła tafli z powłoką BIOCLEAN. Jest to powłoka szkła samoczyszczącego się. Nie oznacza to jednak, że już nigdy nie będziemy musieli myć naszego zadaszenia. Charakteryzuje się ona tym, że szkło pochylone pod pewnym katem pod wpływem opadów atmosferycznych będzie znacznie łatwiej usuwało wszelkie zabrudzenia ze swojej powierzchni. 

Szklany daszek nad drzwi łatwo utrzymać w czystości jeśli wykonujesz systematyczne zabiegi pielęgnacyjne. Wystarczy raz w roku wykonać gruntowne czyszczenie, a w razie mocniejszego zabrudzenia dokonywać ich regularnie. 

1920_img-3688-jpg

Jak znaleźć wykonawcę daszków szklanych?

Zadaszenia szklane Szczecin 

- to najczęściej wpisywana fraza z pośród naszych klientów. Jesteśmy w czołówce firm, które specjalizują się w wykonywaniu tego typu konstrukcji. Świadczą o tym nie tylko liczne referencje ale i opinie klientów zadowolonych z naszych realizacji. Zdarza nam się niestety dość często wykonywać usługi związane z naprawą źle wykonanych zadaszeń szklanych wykonanych z pojedynczego szkła, lub ze źle dobraną budową poszczególnych warstw. Klienci są wtedy mocno nie zadowoleni, że muszą po raz kolejny zapłacić za tą samą usługę. Jednak dobór odpowiedniej budowy zadaszenia szklanego, sposobu podparcia szkła czy inne czynniki mają ogromny wpływ na wytrzymałość i spełnienie wysokich norm.  Wykonujemy zlecenia nie tylko na terenie Szczecina. Wrocław, Warszawa, Gorzów czy pas nadmorski co nasza codzienność. Najdalsze zlecenie wykonaliśmy w Kamerunie w Afryce. Wykonaliśmy tam pogłogę szklaną oraz balustrady szklane.

 

Nietypowe zlecenie - zapraszamy

 

Wykonujemy zlecenia nietypowe. Takie, których nikt inny nie chce się podjąć. Znajdujemy takie rozwiązania aby dało się wykonać zlecenie w bezpieczny sposób. Aby jego użytkowanie nie było zagrożone. Na swoje usługi udzielamy gwarancji.