preloader

Białogard

Białogard Glassio

Białogard to jedna z wielu polskich miejscowości położonych nad zachodnim wybrzeżem, którego życie kręci się głównie wokół naszego morza i atrakcji z nim związanych. Co prawda, Białogard nie ma bezpośredniego dostępu do Bałtyku, jednak jest położone bardzo blisko niego, co daje mu również dużą przewagę nad innymi miejscowościami znajdującymi się znacznie dalej od pasa wybrzeża. 

Miasto, o którym mowa jest średniej wielkości, jednak w sezonie letnim w okresie wakacyjno – urlopowym możemy spotkać tu wyjątkowo dużą liczbę turystów z Polski jak też tych zagranicznych. To głównie dla nich przygotowano nowocześnie wykończone sale restauracyjne, w których użyto między innymi uniwersalnego rozwiązania, jakie gwarantuje nowoczesne szklo lacobel. Wystrój wnętrz holu i sali w niczym nie ustępuje obiektom restauracyjnym w dużo większych miastach. Dostrzeżemy to już chociażby odwiedzając pobliski, nieco większy Kołobrzeg. W Białogardzie nie brakuje również wielu różnego rodzaju wydarzeń typowo rozrywkowych. 

Cyklicznie, co roku, odbywają się dni Białogardu, na których goszczą gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Warto w tym czasie zwiedzić miasto i połączyć rozrywkę z podróżą. Dawnymi czasy miasto to związane było głównie z koszarami. Obecnie przekształcono je w tereny użytkowane publicznie, jednak duch dawnych mieszkańców Białogardu dalej unosi się gdzieś w powietrzu zapewniając niecodzienną specyfikę temu miejscu. Miasto jest pełne zabytków, głównie kościołów z bogatą przeszłością. Ciekawostką kulturalną jest cmentarz żydowski, dzięki któremu możemy się dowiedzieć nieco więcej o przeszłości miasta. Niegdyś w mieście tym mieszkało dość sporo przedstawicieli żydowskiej społeczności. Co prawda, cmentarz został zniszczony przed laty, jednak pozostała pamięć po nim. Ciekawostką jest również to, że urodził się tutaj Aleksander Kwaśniewski, znany polityk i niegdysiejszy prezydent naszego kraju. Białogard okala rzeka Parsęta.

Białogard chętnie przyjmuje wielu turystów przybywających w jego okolice z różnych stron naszego kraju. Baza noclegowa tego miasta jest dość spora i nadzwyczaj różnorodna. Możemy zarówno spędzić noc w jednym z tanich pokojów znajdujących się w prywatnych kwaterach noclegowych, oferowanych przez tutejszych gospodarzy, lub też wynająć elegancki pokój w hotelu, w którym znajdują się najnowocześniejsze kabiny prysznicowe. W ich wyposażeniu znajduje się między innymi radio i telefon stacjonarny. Naturalnie kabiny znajdujące się w pokojach hotelowych nie są jakąś szczególna atrakcją, warto jednak o nich wspomnieć gdyż są nadzwyczaj praktycznym dodatkiem przyczyniającym się na zwiększony relaks odpoczynku po całodziennym dniu zwiedzania miasta i jego najbliższej okolicy. 

Miasto Białogard to przytulne miejsce, gdzie miło i wygodnie się mieszka. Jest to również przyjazna miejscowość dla turystów, zwłaszcza tych, którzy od siedzenia w barach czy na plaży wolą aktywnie zwiedzać okolice. W pobliżu Białogardu poprowadzono, bowiem szlaki turystyczne, mające na celu przedstawienie zwiedzającym nieco przyrody wokół miejscowości. Na szlakach tych w pewnej odległości zostały rozmieszczone balustrady szklane zwiększające bezpieczeństwo poruszania się w miejscach szczególnie newralgicznych.

Klienci z Białogardu często szukają usług w Szczecinie. Balustrady szklane Szczecin - to fraza dość trafnie pomagająca w odnalezieniu naszej firmy. Klienci często wpisują w google:

Balustrady szklane wewnętrzne Szczecin

Balustrady szklane zewnętrzne Szczecin

Balustrady szklane na mocowaniach punktowych Szczecin

Balustrady szklane liniowe Szczecin

Wykonamy wszelkiego rodzaju balustrady szklane, dostosujemy sposób montażu do zastałem sytuacji. 

Szklane daszki i drzwi Białogard

Wyruszając w drogę wzdłuż szlaku rowerowego zobaczymy okoliczne wsie, życie tutejszych mieszkańców i niezwykłą, niezmąconą cywilizacją i nadmierną eksploatacją przestrzeni przyrodę. Okolice Białogardu to przede wszystkim bujne lasy, pełne ciekawych zakątków, kojarzących się z ilustracjami wyciągniętymi wręcz z bajki. Miasto i mieszkańcy bardzo podkreślają swój związek z Pomorzem. W herbie miasta znajdziemy gryfa, symbolizującego właśnie tereny pomorskie. Co jest atutem tutejszych ziem? 

Idealnie odnajdą się tutaj miłośnicy dziewiczej przyrody. Białogard to miasto zatopione w ogromnych lasach, pełnych ciekawych gatunków flory i fauny. Niegdyś zajmowano się tutaj zbieractwem i dalej jest to popularne zajęcie w tych rejonach. Zbiera się tutaj praktycznie wszystko, co urodzi ziemia- owoce, grzyby czy też warzywa. Rzeka Parsęta jest pełna ryb, które do woli mogą łowić miłośnicy wędkarstwa. Wystarczy tylko mieć odpowiednie zezwolenie i kartę wędkarską, z którą możemy cieszyć się udanymi łowami. 

Aby umożliwić turystom bycie jeszcze bliżej przyrody, na terenie miasta otworzono campingi, gdzie przybysze z daleka mogą rozbijać namioty czy też parkować swoje przyczepy campingowe. Na doskonale przygotowanych campingach znajdują się dodatkowo praktyczne i bardzo przestronne daszki szklane, pod którymi możemy przysiąść w celu odpoczynku i rozkoszowania się świeżym powiewem wiatru.

Naturalny krajobraz okolic Białogardu jest niezwykle zróżnicowany. Możemy tutaj na przykład spacerować po rozległych lasach, wypoczywać nad brzegiem rzek czy też jezior, zwiedzać naturalne bagna i torfowiska oraz podziwiać bujną, żywą roślinność. Obserwację przyrody tych okolic umożliwią nam specjalnie wytyczone punkty widokowe, z których rozlega się widok na Białogard i całą gminę. Miejsce to przyciąga wielu turystów, zafascynowanych naturalnym urokiem tych ziem. Władze gminy starają się, aby uczynić miasto jak najbardziej atrakcyjnym dla przybyszów. 

W tym celu zagospodarowano okoliczne rzeki i jeziora oraz otworzono mnóstwo punktów, gdzie można wypożyczyć kajak czy też rower wodny. Uprawiając sporty wodne, spędzimy aktywnie czas i zarazem zwiedzimy atrakcyjne miejsca w okolicy. Władze miasta zadbały również o rozwój miasta ściągając w tym celu uwagę bankowców i firm oferujących pracę w branży hotelarsko – restauracyjno – cateringowej. Dzięki zaangażowaniu władz i potencjalnych inwestorów widać jak brzydkie i długo nieodnawiane kamieniczki nabierają świeżego wyglądu. Zmiana dotyczy elewacji, dachów, okien jak też propaguje drzwi szklane, które są wstawiane do obiektów użyteczności publicznej. Zmiana wyglądu miasta na ten dużo przyjaźniejszy wpływa na coraz większe zainteresowanie. Widać to po dużej liczbie turystów odwiedzających to miejsce praktycznie rzecz biorąc o każdej porze roku.