preloader

Gorzów Wielkopolski

Dzisiejszy Gorzów Wielkopolski - Glassio

Jeżeli masz wolne- urlop czy też po prostu weekend i chcesz zwiedzić nieznane ci zakątki kraju, ruszaj do Gorzowa Wielkopolskiego! Walory turystyczne tego miasta są niebywałe, chociaż wydaje się ono wyjątkowo niepozorne to jednak potrafi dostarczyć wielu wyjątkowego rodzaju rozrywek, doznań turystycznych i pewnych ciekawostek jak chociażby praktyczne daszki szklane nad wejściami do budynków. Ciekawie i oryginalnie wyglądające daszki znajdują się w tym mieście zarówno nad wejściami do obiektów użyteczności publicznej, budynków typowo administracyjnych, lokali restauracyjno - noclegowych no i naturalnie domków jednorodzinnych. 

Występowanie tego rodzaju dodatku wynika nie tylko z dużej estetyki, ale także z ogromnych możliwości w zakresie zabezpieczenia drzwi przed opadami atmosferycznymi. Jest to szczególnie ważne, gdy do danego lokalu wiodą drzwi szklane.

Warto docenić Gorzów Wielkopolski i wybrać się tu z rodziną czy znajomymi. Turystyka w tym mieście jest nadzwyczaj dobrze zorganizowana i działa wyjątkowo prężnie, dostarczając każdemu turyście przyjeżdżającemu w to miejscu wielu niezapomnianych doznań i niesłychanie miłych wspomnień z wakacji lub okresu urlopowego spędzonego w tym mieście. Miasto zostało postawione na siedmiu wzgórzach, dzięki czemu zawdzięcza charakterystyczny wygląd i bogactwo widoków na rzekę Wartę i okalające miasto zielone, bujne lasy. 

Wiele rzeczy może przyciągnąć ludzi do Gorzowa, między innymi to, iż miasto prężnie rozwija się pod względem kultury i sztuki. Tworzy się tu coraz więcej teatrów, galerii sztuki, coraz częściej odbywają się wernisaże i różnego rodzaju festiwale, przyciągające gości z całej Polski. W tutejszych centrach kultury i teatrach każdy, zarówno mieszkaniec jak i przyjezdny, może poczuć kulturę Polski i rejonu gorzowskiego. Jako że miasto jest chętnie odwiedzane przez turystów, musi posiadać porządnie zorganizowaną bazę noclegową. W zależności od wymagań i stanu portfela możemy wybierać między różnymi ofertami noclegowymi.

Każda z nich jest w stanie zaspokoić nawet najwyższe oczekiwania każdego turysty odwiedzającego to miasto. Wyposażenie pokojów w ciekawie prezentujące się rozwiązania designerskie oraz łazienek w praktyczne i funkcjonalne kabiny prysznicowe gwarantuje doskonałego rodzaju wypoczynek po długim dniu zwiedzania lub uprawiania turystyki aktywnej.

Produkty ze szkła na zamówienie Gorzów Wielkopolski

Oczywiście możemy także wybrać nieco inne rozwiązanie pozwalające na przykład na zatrzymanie się w Akademiku, którymś z wielu hoteli, pensjonatów. Także jedzenie na mieście nie jest w Gorzowie problemem. Mamy wybór: kawiarnie, fastfoody czy też chociażby restauracje, w których coraz częściej spotkamy się z oryginalnym wykończeniem wnętrza w coraz popularniejsze kolorowe szklo lacobel równie praktycznego i łatwego w utrzymaniu czystości jak lustra.

W każdej z nich bez większego problemu będziemy mogli skosztować zarówno kuchni polskiej, włoskiej, jak i tej tradycyjnej dla tych ziem. W Gorzowie prężnie działa również życie towarzyskie. Wieczorem możemy wybrać się do klubu czy baru, gdzie poznamy osoby miejscowe i rozerwiemy się, przy okazji zwiedzając Gorzów. Miasto to często jest nazywane miastem fontann. Istotnie, w Gorzowie znajduje się wiele okazałych fontann, które warto obejrzeć, chociażby po to żeby po powrocie do domu mieć, co wspominać i o czym opowiadać naszym znajomym. Znani mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego zostali uhonorowani pomnikami, które można tu spotkać praktycznie na każdym kroku. 

Gorzów jest miastem pełnym zieleni, a jego mieszkańcy uwielbiają spędzać czas w parkach spacerując po alejkach parkowych, przy których w niektórych miejscach znajdują się ciekawie wykonane balustrady szklane. To właśnie alejki parkowe w godzinach popołudniowych tętnią życiem, a wieczorem są idealnym miejscem na odpoczynek w ciszy i spokoju, na łonie natury. Parki i skwery porośnięte są bujną roślinnością i miło się spędza w nich czas.

Najczęściej jednak turyści podczas zwiedzania danego miasta są zainteresowani jego zabytkami. W Gorzowie oczywiście ich nie brakuje. Najstarszym kościołem w Gorzowie jest zbudowany w osiemnastym wieku Kościół katedralny Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Zachwyca on architekturą i bogatym wystrojem. O dawnych czasach przypominają również oryginalne mury obronne miasta, które się zachowały do dnia dzisiejszego. Dawną architekturę polski odzwierciedla wygląd kamienic, bardzo popularnych i niesamowicie wyglądających w tym mieście. Jednym z ciekawszych zabytków w Gorzowie jest estakada kolejowa, będąca zabytkiem o dużej wartości dla historii polskiej i europejskiej techniki. 

Gorzów Wielkopolski spodoba się jednak nie tylko miłośnikom historii, lecz również tym, którzy czas wolny wolą spędzać aktywnie, uprawiając sporty. W okolicy prowadzone są szlaki, które pozwolą przybyszom na zwiedzenie Gorzowa i rejonów blisko niego, rowerem lub pieszo. Ruszając na taką wyprawę, zwiedzimy mniej znane zakątki miasta i docenimy niesamowite pejzaże tych miejsc, zachwycające naturą i czystą zielenią lasów i traw. Bliskie obcowanie z natura pozwoli na pewno wielu osobom na oderwanie się od codziennych obowiązków i nabranie dystansu do wielu spraw. Kojący szum drzew wpłynie na pewno w doskonały sposób na nasz układ nerwowy i wyciszenie emocji.

Jeżeli jesteśmy fanami rozrywki na basenie, to koniecznie musimy odwiedzić Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne Słowianka, oferujące wiele atrakcji związanych z basenem. Możemy tutaj zarówno pływać na basenie sportowym, jak i wypoczywać w części rekreacyjnej, na przykład w jacuzzi. Centrum Słowianka oferuje wiele programów, które pozwolą nam lepiej poczuć się we własnym ciele, na przykład odchudzający wodny aerobik czy zabiegi odnowy biologicznej, poprawiające naszą urodę i samopoczucie. Gorzów Wielkopolski jest nastawiony na różnorodnych klientów. Teraz nie musimy się bać, że odwiedzając to miasto, będziemy się nudzić. Możemy wybierać według propozycji turystycznych z wielu sektorów turystycznych- turystyki aktywnej, wydarzeń kulturowych, zwiedzania zabytków. Należy jedynie wybrać się w okolice Gorzowa i lepiej poznać miasto.