preloader

Łukęcin

Glassio Konstrukcje ze szkła - Łukęcin

Łukęcin według oficjalnych kwalifikacji i fachowej terminologii nie jest nawet wsią, a jedynie osadą, której to raczej trudno będzie spotkać jakieś ekskluzywnie wyglądające drzwi szklane wiodące do dużych i nieco specyficznych pomieszczeń. Jeżeli już to tego rodzaju drzwi spotkamy w domach prywatnych lub restauracji. Na co dzień mieszka w tym jakże uroczym miejscu zaledwie kilkanaście rodzin wiodących wolny i spokojny tryb życia. 

Jednak w sezonie letnim miejsce to nabiera zazwyczaj zupełnie innego, jakże odmiennego charakteru, stając się wyjątkowym, prywatnym kurortem. Urok tego miejsca z pewnością docenią ludzie, którzy lubią wypoczywać w ciszy i spokoju w otoczeniu środowiska naturalnego. Z jednej strony tej okolicy mamy, bowiem otwarte morze, dzięki któremu to miejsce jest tak wyjątkowe z drugiej tereny leśne. Łukęcin jest, bowiem osadą schowaną w bujnym, gęstym lesie, nasz pobyt w tym miejscu będzie, zatem odbywał się wśród kompletnie dzikiej natury. W miejscach gdzie spotkamy ciekawie i jakże oryginalnie prezentującą się faunę i florę naszego kraju.

Pobyt w Łukęcinie z pewnością będzie idealną okazją do zrelaksowania się po ciężkich codziennych obowiązkach i wyciszenia naszego organizmu i wielu emocji, które nie dawały nam spokoju w codziennym życiu. Warto dodać, iż powietrze tutaj jest wyjątkowe- nasycone morskim jodem oraz żywiczną świeżością tutejszych lasów. Wieczorne spacery w okolicach tej osady pozwolą nam odczuć morską bryzę na własnej skórze. Łukęcin jest miejscem, gdzie przyrodę chłonie się całym sobą od końca włosów po czubki palców u nogi. 

Jest to idealne miejsce dla ludzi z żyłką harcerską, którzy podczas wakacji niekoniecznie oczekują luksusów, a bardziej spokoju i ciszy, który mogą odnaleźć w nieco spartańskich warunkach. W tym miejscu mamy możliwość docenienia najprostszych, niewymagających jakichś większych środków finansowych, wielu różnorakich czynności. Do czynności tych należy między innymi całodzienne przesiadywanie na plaży czy rozpalanie nocą ogniska i radosne śpiewanie do białego rana. Oczywiście, głównym punktem Łukęcina jest kąpielisko nieopodal, którego znajdują się nowoczesne, ale za to jakże doskonale wkomponowane w otoczenie balustrady szklane zabezpieczające przejście.

Tutejsze plaże nie przypominają tych trójmiejskich- są nieco bardziej zarośnięte i piaszczyste, jednak to właśnie tworzy ich wyjątkowy urok zapewniając miłe wspomnienia na długi okres czasu. Plaża w Łukęcinie jest obszerna i przede wszystkim nieprzeludniona. Tutaj możemy znaleźć swój kącik na plaży praktycznie na wyłączność. Luksus wypoczynku tutaj polega głównie na prywatności i dostępie do otwartego morza, które wręcz zachwyca widokami. Chociaż nie tylko pomimo dość małej ilości osób zamieszkujących na stałe Łukęcin w miejscu tym znajdują się ośrodek wczasowy i wypoczynkowy oraz doskonale przygotowany apartament. Nad wejściem do tych budynków znajdują się odpowiednio dopasowane w formie, kształcie i kolorze daszki szklane zabezpieczające drzwi wejściowe przed opadami deszczu. 

W każdym z tych miejsc znajdziemy nowocześnie wyposażone łazienki w wiele oryginalnych dodatków i cały szereg przydatnych akcesoriów oraz posiadające wysoki standard użytkowania kabiny prysznicowe. Oczywiście w miejscach tych znajduje się wiele innych oryginalnie wyglądających i nader praktycznych pomieszczeń. Nadmorskie kurorty, takie jak Łukęcin, pełne są miejsc, w których możemy spędzić noc. W zależności od stanu naszego portfela oraz indywidualnych preferencji możemy wynająć wygodny apartament, pokój w prywatnym domostwie lub też miejsce w niewielkim pensjonacie. Niezależnie od lokalizacji, każda baza noclegowa w tej okolicy jest na odpowiednio wysokim poziomie, co jest widoczne między innymi poprzez wykorzystanie w dekoracji oryginalnie prezentującego się produktu, jakim jest szklo lacobel.

Łukęcin okiem Glassio

Coś dla siebie znajdą tutaj również miłośnicy aktywnego spędzania czasu. Wystarczy wziąć ze sobą na wycieczkę rower i ruszyć objazdem w okolice tej uroczej osady, zwiedzając i poznając nieco dokładniej okoliczne lasy. Wieczorem natomiast warto ruszyć śladami popularnego nadmorskiego szlaku pieszego, który odkryje przed nami najpiękniejsze zakątki plaży w Łukęcinie. 

Okolice tej osady to idealne miejsce na wypoczynek dla osób, które na co dzień mieszkają w wielkim mieście i chcą odpocząć od zgiełku i hałasu oraz odnaleźć utracony spokój ducha. Tutaj będziemy praktycznie sami ze sobą na wsi i na plaży. W Łukęcinie czekają na nas puste, urokliwe plaże oraz bujne lasy, skrywające wiele pięknych widoków. Ta osada znajduje się w gminie Dziwnów i jest jednym z miejsc w tej okolicy, które odwiedzają ludzie pragnący wypocząć nad prawdziwym, otwartym morzem i poczuć radość z tego, że żyją pełną piersią.

Łukęcin jest częstym miejscem wakacyjnych wypadów młodych ludzi. Ta grupa wiekowa najchętniej wynajmuje domki letniskowe, które są oddalone od miejsc zamieszkania osób miejscowych. Takie domki są niezwykle przestronne, zapewniają zarówno podstawowe wygody, jak łazienka czy kuchnia, ale również pozwalają nam na wypoczynek w spokojnym, oddalonym od cywilizacji miejscu. Dla miłośników przygód przygotowano w tym miejscu pole campingowe. 

Często niektórzy z nas ruszają na wycieczki objazdowe, śpiąc w przyczepie campingowej lub po prostu biorąc ze sobą namiot do rozbicia się w dowolnym miejscu. Dla tych wczasowiczów w Łukęcinie otworzone zostało pole kempingowe. Tutaj możemy rozbić własny namiot, zatrzymać swoją przyczepę lub też ją wynająć. Kolejnym plusem zatrzymania się w takim miejscu jest to, iż nieustannie trwa tu integracja między urlopowiczami. Wspólne posiłki, ogniska i zabawy- to wszystko jest kwintesencją udanych wakacji i sprawi, iż będziemy chcieli co sezon wracać w okolice Łukęcina. Wakacje nad polskim, otwartym morzem sprawią, iż docenimy uroki północno-zachodniej części Polski. 

Te rejony są turystycznie niedoceniane, warto więc wybrać się tutaj, jeżeli nie lubimy tłumów podczas wakacji. W miejsce to możemy dotrzeć używając własnego samochodu, co jest najwygodniejszą dla nas opcją lub też zdecydować się na wybór innego rodzaju środka.