preloader

Stargard

STARGARD TURYSTYCZNIE I NIE TYLKO

Pomorze Zachodnie pełne jest w wyjątkowo dużej ilości naprawdę ciekawych miast, miasteczek i wsi, o bogatej historii i ciekawej architekturze umiejętnie połączonej z nowoczesnymi i bardzo praktycznymi dodatkami jak chociażby daszki szklane

Są to specyficznego rodzaju dodatki znajdujące się nad drzwiami wejściowymi do wielu różnego rodzaju obiektów użytkowych. Ich najgłówniejszą rolą przyczyniającą się do coraz częstszego wykorzystania jest oczywiście doskonałego rodzaju ochrona przed opadami atmosferycznymi występującymi w naszym kraju. Daszki te chronią wejściowe drzwi szklane w równie dużym stopniu przed opadami deszczu jak i śniegu. W doskonały sposób sprawdzają się w zabudowie jednorodzinnej jak i wielkomiejskiej.

Stargard  to jedno z tych miast, które istnieje na tych ziemiach już od wielu, wielu lat, a praktycznie rzecz biorąc, może pochwalić się statusem jednego z najstarszych starodawnych grodów, powstałych na tych ziemiach. Warto wspomnieć, iż ludzie osiedlali się tu już w okolicy ósmego wieku! 

Charakterystyczna architektura pozwoliła miastu na dołączenie do grupy Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego. Jest to dla Stargardu wyróżnienie i docenienie jego ciekawej architektury, przez co jest chętnie odwiedzany przez coraz większe rzesze turystów krajowych jak i tych przybywających do Polski z zagranicy. Szczególnie dużym zainteresowaniem miasto to cieszy się pośród turystów z Niemiec, którzy tak często należą do tych osób pasjonujących się przeszłością architektury Polski. Okolice miasta to głównie równiny i niziny oraz duże, czyste jeziora, otoczone równie okazałymi lasami. Samo miasto jest okalane przez Puszczę Goleniowską. Miłośnicy kontaktu z przyrodą docenią pobliski Iński Park Krajoznawczy, pełen interesujących okazów flory i fauny.

Stargard a wcześniej Stargard Szczeciński oddalony jest od Szczecina zaledwie o 20 minut jazdy samochodem. Wykonanie zlecenia gdzie zaprojektowana jest balustrada szklana - nie stanowi dla nas problemu. 

W Stargardzie znajduje się wiele firm które zajmują się montażem okien, czy hal produkcyjnych. Dysponujemy sprzętem, który umożliwi łatwy i precyzyjny montaż tego typu elementów. 

Przyssawka do blachy trapezowej  - montaż w pionie i w poziomie

przyssawka do szkła

podnośnik pneumatyczny do szkła

manipulator do szkła

To tylko nieliczne urządzenia, które posiadamy w ofercie wynajmu sprzętu.

Zapraszamy do kontaktu. 

 

Glassio - balustrady szklane Stargard

Zabytki znajdujące się na terenie Stargardu  przypominają nam, jacy ludzie tu kiedyś mieszkali, czym się zajmowali i jak wyglądało ich życie. Dla wielu osób przyjazd do tego miejsca pozwala na bliższe poznanie kultury tego regionu. Możemy spotkać tutaj wiele willi i pałacyków, niegdyś należących do tutejszych arystokratów. Pamięć o dawnych mieszkańcach Stargardu jest zachowana na pobliskim lapidarium. W obecnym czasie miasto to niesamowicie prężnie rozwija się pod względem gospodarczym i turystycznym, a władze Stargardu dbają o to, aby miasto włączało się do różnych europejskich i narodowych projektów, pozwalających na jego szybki i przyjazny mieszkańcom i turystom rozwój w wielu różnych kategoriach. 

W dużym stopniu widoczna jest troska o stosowanie praktycznych i nowych zabezpieczeń tarasowych, którymi są oryginalnie wyglądające balustrady szklane. Obecnie miasto dba o zabytki i uatrakcyjnienie ich, aby przyciągnąć jak najwięcej turystów. Podobnie z pobliskimi lasami- tworzy się wiele innowacji, które mają za zadanie przyciągnąć do Stargardu coraz więcej turystów zarówno z Polski, jak i z całej Europy. Warto jednak również wspomnieć o kulturalnej i rozrywkowej części miasta. W Stargardzie znajduje się Stargardzkie Centrum Kultury, zrzeszające szkoły tańca, chóry, zespoły muzyczne i grupy teatralne. Dzięki takiej mnogości przedstawicieli kultury w Stargardzie organizuje się wiele imprez kulturalnych- teatralnych i muzycznych. 

Odnajdą się tu również fani literatury. Znajduje się tutaj Książnica Stargardzka, gdzie znajduje się ogromna baza literackich, zarówno w formie fizycznej, jak i elektronicznej. Organizuje się tu również wiele imprez związanych z książkami, które przyciągają sporo turystów. Podobnie jest z Muzeum Archeologiczno-Historycznym, posiadającym eksponaty z tutejszych okolic, będące prawdziwą atrakcją dla pasjonatów archeologii. Do zabezpieczenia gablot, w których znajduje się wiele wyjątkowo ciekawych eksponatów jest wykorzystywane między innymi najlepszej jakości szklo lacobel i lustro. Tutejsi młodzi ludzie mogą spełniać się w pobliskim Domu Kultury, który również organizuje wiele ciekawych imprez, związanych z kulturą i rozrywką. Warto wspomnieć, że przez Stargard przebiega piętnasty południk, o czym przypomina pomnik. Jest to ciekawostka, która może zainteresować miłośników geografii.

Stargard - Drzwi szklane najwyższej jakości

Stargard to miasto, które oprócz ciekawej historii i bogatego życia kulturalnego przyciąga turystów mnogością pod względem uprawiania sportów. Znajdziemy tutaj dostępne dla wszystkich parki linowe, boiska, pływalnie, kręgielnie i salony odnowy posiadające oryginalne i doskonale przygotowane pod potencjalnego użytkownika oprzyrządowanie i dość ciekawie prezentujące się wyjątkowo nowoczesne i bardzo praktyczne drzwi szklane. Wszystkie tego rodzaju obiekty spodobają się zapewne pasjonatom poszczególnych odgałęzień sportu, a ci, którzy, na co dzień nie uprawiają sportu, mogą tutaj spróbować nowych rzeczy i swoich sił w wielu różnego rodzaju kategoriach. 

Turystyka aktywna jest wyjątkowo chętnie propagowanym rozwiązaniem w zakresie spędzania swojego wolnego czasu. Dla wielu osób jest to na pewno bardzo ważny sektor turystyki w tym rejonie. Szczególnie popularne jest tutaj zwiedzanie okolicy rowerem lub pieszo. Trasy rowerowe i piesze są układane tak, abyśmy mogli zwiedzić najciekawsze okoliczne punkty i zobaczyć piękne, urokliwe pejzaże okolic Stargardu . Decydując się na pieszy spacer lub wyjazd rowerem zyskujemy pewność, że zdołamy dotrzeć w wielu nader atrakcyjnych miejsc znajdujących się w tym regionie. Jeśli szukamy czegoś nowego, warto odwiedzić pobliskie stadniny, gdzie możemy nauczyć się jazdy konnej i dowiedzieć się czegoś o hodowli tych pięknych zwierząt. Bogactwo pobliskich jezior przyciąga wędkarzy, którzy tutaj mogą złowić naprawdę ciekawe okazy. 

W Stargardzie możemy wypocząć, robiąc w tym samym czasie coś ciekawego. Taki rodzaj wypoczynku z całą pewnością spodoba się wielu osobom poszukującym spokoju i wytchnienia od codziennych zmagań. Okolica Stargardu pozwala na wiele- wycieczki rowerowe i piesze, zwiedzanie zabytków, wędkowanie i wiele, wiele innych aktywności. Warto wybrać się tutaj na urlop lub przynajmniej weekend, aby docenić tutejsze walory.