preloader

Wolin

Szklane produkty Glassio Wolin

Okolica miasta Wolin i wyspy o tej samej nazwie to miejsce o bogatej historii, tradycji, kulturze obyczajowej oraz zastosowaniu pewnych nowoczesnych rozwiązań jak chociażby praktyczne i zapewniające bezpieczeństwo drzwi szklane. Jest to na pewno niesamowicie popularne miejsce wielu różnego rodzaju wycieczek w rejonie województwa zachodniopomorskiego. Zarówno miasto, jak i cała wyspa są mocno związane ze Skandynawią. Mówi się, że tutaj dawniej istniało miejsce osiedlenia się Wikingów. 

Z tą tradycją wiąże się organizowany, co roku w Wolinie Festiwal Słowian i Wikingów, łączący tradycje dwóch grup etnicznych, które dawniej zamieszkiwały te tereny. Jest to, zatem miasto łączące ze sobą ciekawe kultury i obyczaje. Atrakcje tego festiwalu to na przykład inscenizowane bitwy między Słowianami a Wikingami lub różne dawne obrzędy, przebiegające według oryginalnych zasad i zapisków zgodnych z tymi wykonywanymi dawno, dawno temu. Możemy tutaj również kupić ciekawe pamiątki, w postaci replik przyrządów i narzędzi z tamtych jakże odległych czasów. Dawny gród Wikingów, mieszący się na tych ziemiach nazywał się Jómbsborg i był zamieszkiwany przez dawnych Duńczyków. 

Sam festiwal jest popularny wśród ludzi pasjonujących się historią oraz wśród rodzin z dziećmi, które to mogą spróbować wielu atrakcji oferowanych przez organizatorów i jednocześnie poszerzają swoją wiedzę. Dla rodzin jak też wielu innych grup turystycznych lub osób przybywających w to miejsce samotnie została w doskonały sposób przygotowana baza restauracyjno hotelowa. W niektórych z obiektów restauracyjnych spotkamy się z zastosowaniem wyjątkowo atrakcyjnie wyglądającego dodatku, jakim jest kolorowe szkło lacobel

Również lustra cieszą się dużą popularnością. Dodatek ten jest w doskonały sposób zmienić oblicze niejednej restauracji znajdującej się w tym mieście. A nie jest tajemnica, że im bardziej ciekawy i oryginalnie przedstawiający się wystrój wnętrza danego lokalu tym większe zainteresowanie jego ofertą ze strony osób przybywających w rejony w celach turystycznych. Każdy turysta uwielbia smacznie zjeść w przyjaźnie wyglądającym lokalu restauracyjnym.

Wolin to mniejsza miejscowość, ale nie oznacza to, że będąc inwestorem jesteś skazany na brak wyboru. Możesz zapragnąć posiadać szklane zabudowy na swojej inwestycji. Zarówno szklane balustrady, szklane drzwi czy kabina prysznicowa ze szkła jest w zasięgu Twojej ręki. Wystarczy skontaktować się z nami. Lustra czy szkło lacobel nie stanowią dla nas problemu więc nawet tak małe zlecenie jesteśmy w stanie dla Ciebie wykonać. 

A jeśli masz trudniejsze zadania dysponujemy bazą sprzętu do wynajęcia. Jeśli potrzebujesz elektronarzędzi czy drabiny - mamy je w swojej ofercie. Dysponujemy również bardziej wyrafinowanym sprzętem. Czasem zdarza się, że masz do montażu kamień, szkło czy blachę trapezową. Posiadamy w swojej ofercie specjalistyczny sprzęt umożliwiający łatwy i bezpieczny montaż. Chętnie podzielimy się nim z Tobą. Nie ma sensu wydawać kilkadziesiąt tysięcy złotych na sprzęt, który będzie potrzebny na kilka dni. Wystarczy się z nami skontaktować. 

W swojej ofercie specjalistycznego sprzętu posiadamy:

Zapraszamy do kontaktu. Możemy zarówno wynająć sprzęt, przyczepkę do transportu, dostarczyć go na budowę własnym transportem lub spedycją. 

 

 

Kabiny prysznicowe na zamówienie Wolin

A o dawnych jakże odległych czasach przypomina nam w doskonały sposób znajdujący się w tej okolicy skansen. Możemy w nim spotkać wczesnośredniowieczne budowle, niegdyś istniejące na ziemiach Wolina. Tutaj również odbywają się festyny i inscenizacje dawnych czasów. 

Całe miasto zaczęło od bycia grodem, rozrastając się z biegiem czasu, przemieniając się w atrakcyjne dla turystów miasto. Atrakcje są widoczne nie tylko w lokalach restauracyjnych, ale również w doskonale przygotowanej bazie noclegowej oferującej najwyższy standard wyposażenia w zamian za przyzwoicie i odpowiednio dopasowana do potrzeb i możliwości wielu turystów cenę. Decydując się na wybór miejsca noclegowego do naszej dyspozycji są oferowane pokoje hotelowe oraz miejsca noclegowe w kwaterach prywatnych. Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku mamy możliwość korzystania z łazienek doskonale wyposażonych w kabiny prysznicowe.

Szklane elementy zabudowy Glassio Wolin

Możemy tutaj również znaleźć wiele ciekawych zabytków. Jednym z nich jest Muzeum Regionalne, gdzie znajdziemy pozostałości po zamieszkującym te tereny plemieniu Wolinian, oryginalną figurkę słowiańskiego bożka Świętowita oraz inne archeologiczne ciekawostki. Miłośnicy tej dziedziny nauki zakochają się w Wolinie, bowiem pełno tu starych, pamiętających średniowieczne budynków oraz dużo ekspozycji archeologicznych. W Wolinie znajduje się lokalny ośrodek kultury, gdzie mieszkańcy mogą spełniać się pod względem artystycznym, zwłaszcza na tematy związane z historią tych miejsc. Oczywiście, dostęp do wody daje możliwość zwiedzającym uprawiania turystyki nieco bardziej aktywnej, a mianowicie żeglowania. Ruch statków jest tutaj duży i możemy zwiedzić okolicę w taki właśnie sposób. Dostęp do nabrzeża zabezpieczają solidne i oryginalnie wyglądające balustrady szklane

W Wolinie kawałek swojej przeszłości zostawili również Żydzi. Tutejszy cmentarz żydowski, chociaż zaniedbany, przypomina o dawnych czasach i mieszkańcach tych ziem. Najciekawsze pejzaże na wyspie Wolin obejrzymy oczywiście w Wolińskim Parku Narodowym. Ten park łączy zarówno lasy, jak i tereny morskie. Symbolem całego parku jest orzeł bielik, którego możemy tutaj właśnie oglądać. Specyficzny klimat i wygląd otoczenia ma wpływ na to, iż tutejsze terytoria są bogate w ciekawe okazy flory i fauny. Możemy spotkać tutaj wiele cennych okazów drzew i roślin, zwłaszcza takich, które głównie rosną w okolicach morskich. Także okoliczna zwierzyna jest niezwykle ciekawa, a zwłaszcza ptaki. 

Ciekawostką dla miłośników zwierząt morskich będzie występowanie tutaj objętych ochroną fok i morświnów. Jest to gratka zarówno dla miłośników przyrody, jak i dla dzieci. Tutejsze okazy są tak cenne, że prowadzi się specjalne programy ochrony przyrody, pozwalające na utrzymanie okolicy w naturalnym, niczym niezmąconym stanie. O historii całego parku możemy dowiedzieć się ze znajdującego się tam muzeum. Tam również obejrzymy żywe okazy bielików i puchaczy. Jeżeli zamarzy nam się wycieczka, piesza lub rowerowa, nic trudnego! Wystarczy tylko znaleźć interesującą nas trasę i ruszyć na wycieczkę, podziwiając pejzaże wyspy Wolin. 

Możemy odwiedzić na przykład znajdującą się niedaleko Zagrodę Pokazową Żubrów. Zobaczymy tam wspomniane żubry i inne zwierzęta, naturalnie żyjące w lesie. Kolejną atrakcją jest jezioro Turkusowe, które charakterystyczny kolor zawdzięcza zalegającym na dnie związkom wapnia. Okolice tego jeziora to gratka dla miłośników dzikiej przyrody. Jeśli naszemu sercu bliskie są klimaty marynistyczne, koniecznym punktem na mapie wycieczki po wyspie będzie Latarnia Morska Kikut, lub pobliskie nadmorskie głazowisko. Wyspa Wolin to urokliwe miejsce, łączące pejzaże lasów z tymi morskimi. Przy wielu z tego rodzaju miejsc znajdują się praktyczne daszki szklane doskonale wkomponowane w ogólną architekturę najbliższej okolicy. Przyjeżdżając w to miejsce możemy być pewni, że znajdziemy wiele ciekawych i atrakcyjnie wyglądających wyrobów z dawnych czasów oraz poznamy ciekawą historię tego miejsca.