preloader

Szkło odbarwione

Szkło odbarwione

22a445cf-cb17-4474-b416-e826b35f88c9

Szkło odbarwione to szkło float ale pozbawione tlenków żelaza. Usunięcie tlenków żelaza z masy szkła powoduje, że jest ono bardziej przeźroczyste, mniej zielone. Produkcją szkła odbarwionego zajmuje się większość producentów szkła płaskiego ponieważ na jego zapotrzebowanie jest olbrzymi popyt. 

Najczęściej używane nazwy szkła odbarwionego:

  • Szkło odbarwione
  • szkło odżelazione
  • Szkło Diamant
  • Optiwhite
  • Szkło kryształowe

 

Zastosowanie szkła odbarwionego:

Wszędzie tam gdzie zależy nam na tym aby szkło nie zmieniało barwy otoczenia, odbicia możemy zastosować szkło odżelazione. Uzyskujemy w ten sposób maksymalną przejrzystość minimalizujemy przekłamanie koloru. Szczególne miejsce zajmuje tu lustro. Bardzo często zależy nam aby odbicie w lustrze oddawało nam jak najwierniej kolory. Dlatego klienci bardzo często wybierają lustra na szkle Diamant. Równie często wykorzystuje się szkło odbarwione podczas wykonywania wydruków na szkle. Aby barwy nie zostały zmienione poprzez zielonkawy kolor szkła float. Kolejno szkła lakierowane na jasne kolory także wykonuje się na szkle odbarwionym aby barwa pozostała niezmienna. 

Szkło odbarwione tak samo jak szkło float podlega procesom obróbki (opisane w szkle float) oraz hartowaniu jak i laminowaniu szkła