preloader

Ścianka szklana

Ścianki szklane

Szklana ścianka Szczecin

Szklane ścianki działowe to rozwiązanie nie tylko do biur czy budynków użyteczności publicznej. Coraz więcej klientów decyduje się zastosować je we własnych domach, np. do oddzielenia sypialni, garderoby czy kuchni. Dzięki dużemu wyborowi mocowań możemy zrealizować praktycznie każdą wizję klienta i dopasować zabudowę do jego potrzeb.

Najpopularniejsze zabudowy:

  • zabudowy w stylu loftowym – ten styl króluje na rynku od kilku lat. Tafle szkła mocowane są w profilach w czarnym wykończeniu. W takich zabudowach możemy wykonać zarówno drzwi rozwierne (w ościeżnicy lub bez) jak i przesuwne. Najczęściej całość przeszklenia wyklejana jest szprosami. Szkło jakie najlepiej sprawdzi się w takiej zabudowie to szkło przezroczyste – float lub diamant. Oczywiście każde zastosowane szkło jest hartowane.
  • zabudowy w profilach aluminiowych – klasyczne, najbardziej popularne rodzaje przeszkleń. Okucia do szkła występują w wykończeniu aluminium szczotkowanego. Kolor ten jest bardzo uniwersalny i pasuje do wielu elementów praktycznie wszystkich wnętrz. Wybierany równie często w biurach jak i domach prywatnych. W zabudowach tego typu również możemy umieścić różne rodzaje drzwi szklanych. Ścianki możemy wykonać zarówno ze szkła przezroczystego, barwionego lub aby zapewnić większą prywatność – ze szkła satynowego.

Wychodząc naprzeciw pomysłom klientów i wizjom architektów wnętrz proponujemy lakierowanie okuć do szkła – profili, mocowań, zamków, zawiasów – na dowolny kolor z palety RAL. Tak wykonane elementy będą pięknie się prezentować w każdym pomieszczeniu i stanowić oryginalne wykończenie wnętrza.

 

Mocowania do szkła

Mając do wyboru na rynku szereg producentów okuć do szkła, od lat sięgamy do sprawdzonych rozwiązań. Wielokrotnie przetestowana niezawodność i wysoka jakość mocowań daje nam gwarancję bezpieczeństwa a jest to najważniejszy parametr jeśli chodzi o zabudowy ze szkła.

Stosowane przez nas szkło hartowane oraz niekiedy dodatkowo laminowane jest podstawą do otrzymania solidnej zabudowy która będzie służyć przez wiele lat.

 

Solidne profile w szklane ściany Szczecin

Profile o różnej wysokości i szerokości przewidziane są do stosowania w różnych rodzajach zabudów szklanych. Najmniejszych i najdelikatniejszych profili używamy najczęściej w kabinach prysznicowych ale również w ściankach szklanych do wysokości ok. 3m. W listwach tego rodzaju, przykręcanych do podłogi, ściany i sufitu, szkło jest wsuwane i wklejane na silikon lub utrzymuje się dzięki uszczelkom. Przy większych wysokościach oraz gabarytach tafli szklanej sięgamy po profile o większych przekrojach. Szkło jest tutaj skręcane do listwy na którą następnie zakłada się maskownice. 

Profile najczęściej wykonywane są z aluminium. Profile aluminiowe pokrywane są różnego rodzajami powłok co pozwala na uzyskanie różnych efektów. Wykończenie takich profili może być imitacją stali nierdzewnej szczotkowanej, aluminium szczotkowanego, anody, gładkiego koloru lub surowe aluminium. Surowe aluminium może być lakierowane w dowolnym kolorze RAL. Ciekawym rozwiązaniem wprowadzanym już od kilku lat jest kolor złoty. Wykończenie w kolorze złotym może również zostać wykonane prawdziwym złotem. 

 

Delikatne mocowania punktowe

Innym sposobem montażu tafli szklanych jest przymocowanie ich za pomocą niewielkich łączników. Mogą to być mocowania w formie klamr (kwadratowych, prostokątnych) lub okrągłych rotul. Elementy te trzymają punktowo krawędź tafli szkła.

 

Drzwi szklane

W zabudowach szklanych często należy przewidzieć wejście - możemy wykonać:

- drzwi szklane rozwierne na zawiasach montowanych do innych elementów szklanych

- drzwi szklane rozwierne montowane w cienkiej aluminiowej ościeżnicy

- drzwi szklane w systemie przesuwnym

Możemy również "pominąć " jeden z elementów stałych i zostawić wejście w formie luki w ściance szklanej.