preloader

Police

Wyjazd do Polic Glassio

Wybierając się na wakacje, urlop wypoczynkowy czy też zwykły weekendowy wypad warto wziąć pod uwagę nie tylko najczęściej wybierane lokacje turystyczne w naszym kraju, lecz również te może nieco mniej popularne, ale nie mniej równie ciekawe. Jednym z ciekawszych, turystycznie miasteczek posiadających niepowtarzalny urok zabudowy, w których dodatkowo znajdują zastosowanie praktyczne daszki szklane są bez wątpienia Police. Tutejsza okolica stwarza wiele różnego rodzaju możliwości, zarówno dla miejscowych, jak i osób przyjezdnych. To niepozorne miasteczko zachwyca bogactwem kulturalnym, rozrywkowym oraz niepowtarzalną przyrodą. 

To w tych okolicach właśnie, w pobliskich lasach możemy spotkać rzadkie gatunki wielu różnego rodzaju zwierząt, na przykład słynny, barwny zimorodek, który prowadzi ciekawy tryb życia, interesujący zarówno ornitologów, jak i zwykłych ludzi ceniących sobie nade wszystko walory przyrody i czar środowiska naturalnego. Zalew Szczeciński, obok którego położone są Police, stawia przed nami na pewno bardzo wiele możliwości w tym zakresie. Spodoba się to zapewne zwłaszcza fanom turystyki aktywnej- po tych wodach możemy żaglować, czując morze i niespotykany klimat tamtejszych okolic. Okoliczne lasy skrywają bogactwo zarówno pod względem fauny, jak i flory. Możemy tutaj spotkać wiele ciekawych gatunków roślin, jak i zwierząt. Warto docenić część z tak zwanych „zielonych płuc Polski”. 

Tutaj też, wśród lasów i nad jeziorem możemy wypocząć, całą rodziną lub w innej grupie. W zależności od naszych oczekiwań możemy przebierać między ofertami hoteli, pensjonatów lub możemy też zdecydować się na domek letniskowy. Każdy z tego rodzaju obiektów jest wyjątkowo doskonale przygotowany oferując praktyczne i o wysokim standardzie kabiny prysznicowe. W zdecydowanej większości przypadków pomieszczenia przeznaczone do utrzymania higieny osobistej są wyjątkowo doskonale przygotowane oferując wszystkim przyjezdnym turystom najwyższy standard i wiele nowoczesnych rozwiązań. Jednym z nich okaże się na pewno kolorowe szklo lacobel tak chętnie wykorzystywane nie tylko w łazienkach hotelowych, ale też w głównym holu oraz na korytarzach wielu tego rodzaju obiektów użytkowych w podobny sposub jak lustro.

Police to miasto nastawione przede wszystkim na turystów odwiedzających je coraz licznej każdego kolejnego roku. Tutaj możemy się zatrzymać, załatwić sobie nocleg oraz porządnie zjeść w doskonale przygotowanej restauracji. Praktycznie każdy z tego rodzaju lokali oferuje nadzwyczaj smaczne i doskonale przygotowane dania kuchni regionalnej w zadowalającej cenie. Oczywiście bez większego problemu za odpowiednią opłata, jeżeli tylko zechcemy możemy zamówić najbardziej lubianą przez nas potrawę. Będąc jednak już w tym miejscu warto jest spróbować regionalnych potraw chociażby po to żeby mieć, co wspominać w przyszłości, po powrocie do miejsca zamieszkania. Będąc w restauracji warto także zwrócić na jej oryginalny wystrój i drzwi szklane prowadzące z zewnątrz do wnętrza lokalu.

Historyczna okolica

Warto wspomnieć o tym, że Police to miasto pamiętające czasy wczesnego średniowiecza. Już wtedy osiedlali się tu ludzie, tworząc osady, a potem budując kościoły. Zajmowali się głównie zbieractwem oraz rybołówstwem. Okolica, na którą składają się duże przestrzenie pól i lasów, stwarza dobre warunki do wycieczek terenowych. Tego rodzaju aktywna forma zwiedzania zaczyna cieszyć się coraz większym uznaniem wielu osób przybywających z dużych aglomeracji miejskich. Możemy zwiedzać okolice Polic zarówno pieszo, jak i na rowerze, poznając gminę i podziwiając niesamowite, zielone pejzaże. Jeśli chcemy zwiedzić okolice w bardziej nietypowy sposób, jest to również możliwe. Wystarczy w tym celu jedynie wypożyczyć kajak i wypocząć podczas spływu kajakowego po rzece. Dla osób lubiących kontakt ze zwierzętami warto nadmienić, że w najbliższej okolicy znajduje się również stadnina koni, będąca atrakcją dla zawodowców, jak i ciekawostką dla amatorów. 

Police i okolice to przyjazne miejsce dla wszystkich turystów tu przybywających, niezależnie od tego, w jakiej grupie i jakim wieku. Każda z tych osób znajdzie tu coś wyjątkowo atrakcyjnego dla siebie. Inne równie nadzwyczaj ciekawe atrakcje, związane z tutejszymi lasami oraz zwierzętami, oferuje nadleśnictwo, położone zupełnie niedaleko. Zwiedzając budynek Nadleśnictwa i lasy z przewodnikiem możemy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o tej okolicy, a mianowicie Gminie Zielonej, jak nazywa się okolice Polic. Mieszkańcy tych terenów mogą pochwalić się, iż tutaj znajduje się Puszcza Wkrzańska, gratka dla miłośników przyrody, a szczególnie tych pasjonujących się ornitologią. Można tutaj spotkać takie gatunki, jak orzeł bielik, trzmielojad, żuraw czy myszołów. Podobną mnogość ptactwa można zauważyć w pobliskim rezerwacie położonym nad jeziorem Świdwie. 

W okolicy znajduje się mnóstwo jezior, nad którymi można wypocząć oraz uprawiać sporty wodne- pływanie kajakiem, rowerem wodnym, łódką... Te jeziora skrywają również wiele gatunków ryb, więc do Polic warto wybrać się z wędką. Bogata historia miasta pozostawiła po sobie pamiątki w postaci ciekawych zabytków. Jednym z nich jest kościół Mariacki, zbudowany w stylu neogotyckim, będący najciekawszym i najładniejszym punktem na mapie Polic. Miasto może również szczycić się niepowtarzalnym Lapidarium, będącym kompleksem stworzonym na wzór muzeum, gdzie eksponatami są części dawnych, poniemieckich pomników cmentarnych. O czasach wielkiego przemysłu na tych terenach przypominają ruiny starej fabryki, gdzie produkowano benzynę syntetyczną. W okolicy Polic znajduje się również wiele innych kościołów, które warto odwiedzić ze względu na bogatą historię i ciekawą, typową dla tego region architekturę. Warto zatrzymać się w Policach, w pensjonacie czy też domku letniskowym i zwiedzić tą charakterystyczną okolicę, będącą uosobieniem ducha województwa zachodniopomorskiego. Tutejsze lasy nie zmieniły się od stuleci, podobnie jak niektóre budowle. W Policach możemy poznawać historię zarówno ludzi, jak i przyrody oraz ciekawe rozwiązania architektoniczne jak chociażby bardzo praktyczne balustrady szklane znajdujące się w wybranych miejscach miasta.