preloader

Miedzywodzie

Międzywodzie jakościowe konstrukcje szklane

Północna część Polski jest dosyć często mało doceniana pod względem atrakcji turystycznych. Dlatego też wyjazd w ten region potrafi zaskoczyć wiele osób poszukujących atrakcyjnie położonego miejsca wypoczynkowego. Zwłaszcza pobliskie tereny graniczące z Niemcami są warte odwiedzenia. Również otwarte morze to coś, co przyciąga ludzi w te tereny. Tutaj nie doświadczymy słonecznych, przepełnionych ludźmi i budkami z goframi plaży. Jeżeli już to spotkamy doskonale wkomponowane w otoczenie daszki szklane chroniące przed opadami deszczu. 

Rozwiązanie to jest wyjątkowo praktyczne i coraz częściej wykorzystywane nie tylko w tej małej i jakże uroczej miejscowości, ale także na terenie większych miast i bardzo dużych aglomeracji miejskich. Okolice nadmorskich miasteczek w tej części kraju nie należą do tych mocno zapełnionych przez turystów są raczej puste, ciche i spokojne, a morze całkowicie wolne i zwyczajnie dzikie, co pozwala na bliskie obcowanie z otaczającą nas przyrodą i znalezienie błogiego wypoczynku i odprężającego relaksu gdzieś w jednym z domków noclegowych.

Jedną z dobrze znanych i doskonale przygotowanych miejscowości znajdujących się w tej okolicy jest Międzywodzie, które znajduje się na wyspie Wolin. Ta część Morza Bałtyckiego jest czasem odwiedzana przez turystów, jednak nie w takiej ilości, jak na przykład kąpieliska trójmiejskie czy na półwyspie Hel. Wyspa Wolin oraz same miasto Międzywodzie to miejsca o prawdziwie bogatej przeszłości. Pod koniec sezonu te okolice zamieniają się w spokojne miejsca, z pięknymi widokami na otwarte morze, pozbawione całej komercyjnej otoczki, charakterystycznej dla dużych nadmorskich kurortów. 

Międzywodzie to tereny pełne ciekawych miejsc widokowych, zwykle położonych w okolicach klifów, z których roztacza się cudowny widok na prawdziwe morze. Miejsca te są zazwyczaj doskonale zabezpieczone przez balustrady szklane gwarantujące pełne bezpieczeństwo oraz doskonałą widoczność na morze i pobliskie tereny. Tutaj, bowiem zobaczymy plaże z prawdziwego zdarzenia- kamieniste i surowe, pozbawione sypkiego, złotego piasku, tak dobrze znanego nam z nadmorskich pocztówek. Odwiedzając Międzywodzie, poznamy charakter prawdziwego morza, z jego oryginalnym charakterem, specyficzną florą i fauną oraz niesamowitą, orzeźwiającą bryzą dodającą świeżej energii i przypływu świeżych sił witalnych.

Okolice Międzywodzia to zderzenie kultury słowiańskiej i skandynawskiej. Na każdym kroku możemy tutaj znaleźć pozostałości po czasach, gdy osiedlali się tutaj Wikingowie. Aby zachować to wspomnienie w świadomości mieszkańców, organizuje się tutaj mieszany Festiwal Słowian i Wikingów, będący kwintesencją historycznej przeszłości tych okolic. Możemy do woli zwiedzać wyspę Wolin, wieczorem wracając do Międzywodzia i udając się na spokojne, prawie puste kąpielisko. 

Ciekawa jest geneza nazwy tej uroczej wsi. Jest ona bowiem położona między otwartym morzem, a Zalewem Kamieńskim. Stąd właśnie nazwa Międzywodzie. Co prawda, jest to niewielka wieś, jednak w sezonie przybywa tu całkiem sporo ludzi, głównie stali bywalcy, zauroczeni tym miejscem. W takim przypadku w sezonie letnim prężnie działa tutaj sektor turystyczny, oferujący przeróżne noclegi, tanie jedzenie i szybką komunikację w najciekawsze punkty samej wyspy. Standard i jakość pokojów noclegowych oraz obsługi w lokalach jest w tym miejscu wyjątkowo wysoka. Bez najmniejszego problemu znajdziemy pokoje noclegowe, w których znajdują się doskonale urządzone kabiny prysznicowe i wiele innego rodzaju równie atrakcyjnych dodatków.

Międzywodzie Glassio

Jeżeli chcemy odwiedzić to miejsce wraz z dziećmi, nic trudnego. Znajdziemy tutaj mnóstwo udogodnień, jak otwarte place zabaw lub strzeżone kąpielisko, gdzie nasze dziecko będzie mogło pluskać się do woli, jednocześnie znajdując się pod ścisłą opieką wykwalifikowanego ratownika. Co prawda Międzywodzie jest niewielką wsią, jednak w lecie to miejsce naprawdę rozkwita i zamienia się w przyjemne, typowo letniskowe miasteczko, gotowe jak najmilej przyjąć turystów. Jego rozkwit widać po doskonale przygotowanych lokalach restauracyjnych, których wystrój potrafi poprawić humor nawet najbardziej zagorzałym pesymistom. 

Jest to możliwe dzięki uzyskaniu specyficznej scenerii wystroju wnętrza, w którym zostało zastosowane nowoczesne szklo lacobel. Produkt ten cieszy się wyjątkowo dużym zainteresowaniem w naszym kraju jak też w wielu innych krajach europejskich. Zastosowanie tego rodzaju szkła pozwala na stworzenie barwnego światła poprzez unikalną grę kolorów barwnego szkła lacobel. W wielu z tych miejsc spotkamy również oryginalnie wyglądające drzwi szklane zapewniające doskonały widok i pełne bezpieczeństwo lokalu.

Oczywiście główną atrakcją jest specyfika położenia kąpieliska w Międzywodziu, która sprawia, że naprawdę tutejsza woda jest wyjątkowo przyjemna i ciepła, poza tym ta okolica jest spokojna, pozbawiona szczególnych pogodowych zawirowań. To miejsce jest pełne atrakcji dla tych, którzy potrafią docenić dary morza i to, co ono nam oferuje. Z powodzeniem odnajdą tu się miłośnicy plażowania. Co prawda, tutejszy piasek jest bardziej kamienisty i szorstki, jednak możemy tutaj opalać się praktycznie samemu, bez tłumów na około. 

Plaża w Międzywodziu to miejsce wyjątkowo przyjemne dla osób, które na wakacjach cenią sobie spokój i prywatność. Tutaj mamy plażę praktycznie na wyłączność. Tutaj również możemy spędzić czas nieco bardziej aktywnie, grając na przykład w siatkówkę na plaży. Amatorzy wędkarstwa będą tutaj w raju- z jednej strony mogą łowić w pobliskich jeziorach lub też wybrać się na prawdziwą rybacką wycieczkę kutrem w poszukiwaniu skarbów w morzach. Zraz niedaleko Międzywodzia znajduje się Woliński Park Narodowy. 

Wycieczka w te rejony pozwoli nam na zobaczenie dzikiej, czystej natury, która z pewnością spodoba się tym, lubiącym towarzystwo bujnej roślinności. Międzywodzie to wieś, gdzie z łatwością znajdziemy atrakcyjne lokum i spędzimy tutaj niesamowite chwile blisko natury. Chwile, które możemy spędzać samotnie, w parze, gronie przyjaciół lub wspólnie z rodziną.