preloader

Dziwnówek

Szklane konstrukcje Dziwnówek

Pomimo tego, że Dziwnówek jest miasteczkiem raczej niewielkim, jest on za to niezwykle urokliwym miejscem, w którym to znajdują się chociażby bardzo praktyczne daszki szklane nad wejściami lub miejscami przeznaczonymi do spotkań i odpoczynku.. Jego wyjątkowe położenie sprawia, iż każdy z pewnością znajdzie w tym miejscu coś dla siebie. Z jednej strony otacza nas prawdziwe, otwarte morze, niedaleko zaś są spokojne, malownicze jeziora. Okolice Dziwnówka są jednymi z nadzwyczaj uroczych i spokojnych regionów zapewniających doskonałego rodzaju wypoczynek i relaks. Nie jest to, co prawda miejsce typowo turystyczne, jednak w sezonie typowo turystyczno – urlopowym możemy znaleźć tutaj głównie stałych bywalców, pragnących wypoczynku w intymnym nieco bardziej może prywatnym miejscu. 

W zależności od naszego nastroju w danym dniu i warunków atmosferycznych przebywając w tym miejscu, możemy spędzić dzień, wygrzewając się na piaszczystej plaży, lub też zwiedzać zielone blisko położone okolice wsi. Plaża w Dziwnówku jest wyjątkowo zadbana i doskonale utrzymana. Jest miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów przyjeżdżających w te rejony, nie mniej jednak nie jest przeludniona, jak inne plaże nad naszym polskim morzem. Jeżeli mamy ochotę, możemy wybrać się na spacer plażą i zwiedzić którąś z okolicznych miejscowości. W przypadku, gdy się zmęczymy lub zacznie kropić deszcz możemy poszukać miejsca siedzącego wyposażonego w ławki i praktyczne balustrady szklane chroniące przed upadkiem lub osunięciem i umożliwiające spokojny i bezpieczny wypoczynek. Oczywiście dużo korzystniej jest wejść gdzieś do smażalni lub innego rodzaju obiektu małej gastronomii. 

Możemy także odwiedzić i bliżej się przyjrzeć miejscu, jakim jest Zalew Kamieński, również będący spokojnym i cichym miejscem. Idealnie odnajdują się w tej okolicy zwłaszcza amatorzy wędkowania. Wody zalewu są pełne cennych gatunków ryb, które w tym miejscu smakują tak dobrze jak nigdzie indziej. Tereny Pomorza zachodniego nie są jeszcze zbadane i poznane zbyt dokładnie przez liczne rzesze turystów. Warto, więc samemu sprawdzić, czy można tutaj dobrze wypocząć, miło spędzając czas i oddając się błogiemu relaksowi naszego ciała, umysłu i ducha.

Główną atrakcją w okolicy są stare rybackie chaty i ogólnie wszystko związane z rybołówstwem. Z życia na morzu utrzymywała się kiedyś cała okoliczna ludność i do dziś spora część mieszkańców Dziwnówka, kultywując dawne tradycje codziennie rusza na połów ryb swoimi kutrami rybackimi. Jest to niezwykły plus dla tutejszej gastronomii - nie mamy tu, bowiem żadnego problemu ze znalezieniem świeżej ryby w niskiej i wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Będąc w tym miejscu warto, zatem przysiąść w którejś z pobliskich smażalni ryb i cieszyć się wyjątkowym smakiem morskiego przysmaku oraz świeżą, morską bryzą. We wnętrzu nowoczesnej i dobrze utrzymanej restauracji znajdziemy ciekawy dodatek aranżacyjny, jakim jest chociażby szklo lacobel

Jeżeli lubimy turystykę aktywną, możemy skorzystać z opcji wędrówki- pieszej lub też rowerowej. Przez Dziwnówek, bowiem przebiegają atrakcyjne szlaki turystyczne. Jeden z nich ma za zadanie ukazać nam uroki najpiękniejszych nadmorskich miejscowości. Z Dziwnówka szlak ten biegnie przez Międzyzdroje i Wolin, a kończy się w Świnoujściu. Kolejną ciekawą propozycją na spędzenie dnia jest odwiedzenie pobliskiej stadniny koni. Zaawansowani jeźdźcy dostaną możliwość wypożyczenia konia, a ci, którzy swojej przygody z jazdą konną jeszcze nie zaczęli, mogą skorzystać z usług instruktora. Odwiedzenie takiej stadniny to ciekawa atrakcja dla całej rodziny. Już od jakiegoś czasu doskonale wiadomo, że spędzenie pewnej ilości czasu w otoczeniu koni ma możliwości lecznicze. Spacerując po centrum Dziwnówka zauważymy wyjątkowo oryginalnie wyglądającą latarnie morską. Nie jest ona, co prawda prawdziwa, jednak nawiązuje do morskiej stylistyki i jest ciekawą atrakcją.

Ciekawostki z Dziwnówka

Miejscowość Dziwnówek niegdyś posiadała status uzdrowiska. Teraz również jest to idealne miejsce na odpoczynek dla tych, którzy całe dnie spędzają wśród smogu i dymu wielkiego miasta. Obecność nasyconego jodem morza oraz zielonych, bujnych lasów z pewnością poprawi nasze samopoczucie jak i zdrowie. Świeże powietrze i spokojna okolica sprzyja oddawaniu się relaksowi i jest idealnym miejscem na dłuższe wakacje, lub też zwykły, weekendowy wypad w rodzinnym gronie lub towarzystwie najbliższych przyjaciół. 

W Dziwnówku znajdziemy mnóstwo miejsc noclegowych, dopasowanych do naszych potrzeb i stanu portfela zapewniających wysoki standard wyposażenia, co widać chociażby po zajrzeniu do łazienek i zobaczeniu, jakie kabiny prysznicowe się w nich znajdują. Jeżeli lubimy kontakt z przyrodą, warto spędzić czas na okolicznej agroturystyce. Tam będziemy mogli połączyć nocleg z próbowaniem regionalnej kuchni, zabawą ze zwierzętami czy też jazdą konną. Możemy też zdecydować się na pokój w gospodarstwie domowym lub doskonale przygotowanym hotelu. Jego wysoki poziom widać już przy wejściu do obiektu gdzie znajdują się nowoczesne i bardzo funkcjonalne drzwi szklane. Dla amatorów przygód idealnym miejscem na nocleg będzie camping, gdzie możemy spędzić noc pod namiotem lub też we własnej lub wypożyczonej przyczepie campingowej. 

Wielbiciele wypoczywania wśród luksusów również znajdą w Dziwnówku odpowiednie lokum dla siebie. Tutaj możemy skorzystać z zabiegów rehabilitacyjnych czy rozluźniających, a panie z chęcią wybiorą się na manicure czy inne zabiegi estetyczne. Gabinet odnowy biologicznej w Dziwnówku działa prężnie i z pełnym profesjonalizmem. Warto pozwolić sobie na odrobinę luksusu w tym spokojnym i cichym miejscu, idealnym do relaksowania się nadmorskimi falami. Kurorty nadmorskie, takie jak Dziwnówek, przyciągają ludzi, którzy lubią spokojne morze i chcą wyrwać się od codziennych obowiązków. To niepozorne, rybackie miasteczko ma wiele do zaoferowania przybywającym turystom. Wpływa to na ich zadowolenie oraz przyjazne nastawienie miejscowych i osób odwiedzających ten region.