preloader

Drawsko Pomorskie

Szkło w turystyce Glassio

Województwo zachodniopomorskie być może nie kojarzy się nam tradycyjnie z terenami chętnie odwiedzanymi przez turystów, jednak wiele nieodkrytych tamtejszych miejscowości aż prosi się, żeby spędzić w nich urlop lub przynajmniej weekend. Jednym z takich miejsc wartych naszego zainteresowania jest bez wątpienia Drawsko Pomorskie. Co prawda, nie jest ono położone nad morzem, jednak do wybrzeża stąd jest wyjątkowo blisko. Akwenów wodnych jednak w Drawsku nie brakuje- na terenie miasta znajdziemy jedno jezioro i zaraz obok drugie. 

Samo miasto jest przytulne i nie brakuje fanów jego oryginalnej architektury. Znajdziemy tutaj mnóstwo starych budynków, na przykład neoromański kościół czy też domy, liczące sobie po kilkaset lat. Świadczy to o tym, że od wielu setek lat życie w Drawsku istniało i mieszkało tutaj sporo pokoleń. Oczywiście znajdziemy także nowoczesne domy i innego rodzaju obiekty użytkowe odznaczające się nowoczesnym wykonaniem. W bardzo dużej ilości przypadków widać to zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz wielu budynków zwłaszcza tych z przeznaczeniem typowo użytkowym. To w nich są najbardziej widoczne nowoczesne drzwi szklane dodające wielu lokalom dużej oryginalności i pełnej estetyki wyglądu. 

Oczywiście nie jest to jedynego rodzaju dodatek wpływający czy też mogący wpływać na wygląd obiektu. Również wnętrza wielu lokali użytkowych posiadających przeznaczenie typowo turystyczne posiada oryginalnie wykończone wnętrza. Widać to w największym stopniu zazwyczaj w holach restauracyjnych i WC gdzie coraz częściej jest wykorzystywane wyjątkowo praktyczne i bardzo nowoczesne szklo lacobel.

Nazwa okolicy tego miasta to Pojezierze Drawskie, które swoim klimatem i wyglądem przypomina Mazury. A w dodatku do morza tak blisko! Krajobraz tego rejonu jest niezwykle różnorodny- znajdziemy tutaj zarówno wzniesienia, jak i rozległe doliny dostarczające niesamowitych widoków. Najcenniejsze właściwości tego miejsca są skrywane jednak pod ziemią. Tutejsze gleby, bowiem są bardzo bogate w torf, chętnie używany w medycynie naturalnej oraz kosmetyce. 

Jest to niezwykle cenny surowiec, z którego słyną te okolice. Ale nie tylko, w związku z tym, że wokół Drawska Pomorskiego przebiega wiele rzek, cieszy się ono szczególnie dużym zainteresowaniem. Wielu amatorów aktywnego wypoczynku, którzy przyjeżdżają w te rejony głównie na zorganizowane spływy kajakowe posiada możliwość wspaniałego wypoczynku na łonie natury. Taka rozrywka pomaga na zawiązanie wyjątkowych, bardzo bliskich przyjaźni oraz na odpoczynek od codziennego zgiełku. 

Jeżeli chcemy po prostu wypocząć, bez żadnych sportów, tylko usiąść gdzieś w miłej okolicy, to możemy wybrać się nad któreś z okolicznych jezior lub też te, które znajduje się bezpośrednio w mieście. Jezioro Okra, gdzie miejscami jest ono otoczone przez praktyczne balustrady szklane zabezpieczające wjazd na miejscową plaże, która jest bez wątpienia niesamowicie dużą atrakcją w Drawsku Pomorskim.

Wychodząc na przeciw klientom z Drawska Pomorskiego postanowiliśmy udostępnić bazę sprzętu do wypożyczenia. Dysponujemy podnośnikami pneumatycznymi takimi jak:

Dysponujemy przyczepkami, które również możemy wynająć aby ułatwić możliwość wynajmu takich urządzeń. Możemy również urządzenie wysłać spedycją do klienta. 

Nie ograniczając się tylko do sprzętu pneumatycznego do podnoszenia szkła, blachy czy kamienia lub innych płaskich elementów czy blachy trapezowej posiadamy w swojej ofercie sporą bazę sprzętu do wynajęcia. Zarówno elektronarzędzia jak i drabiny. 

Zapraszamy do kontaktu. 

Drawsko Pomorskie - Konstrukcje szklane Glassio

Poszukując odpowiedniego miejsca na wakacje bez jakichkolwiek przeszkód możemy wyruszać w te właśnie tereny, bowiem baza noclegowa Drawska jest gotowa na przyjęcie mnóstwa turystów. Wczasowicze mogą wybierać między wieloma propozycjami, zgodnie z ich preferencjami, typowo indywidualnymi upodobaniami oraz stanem funduszy portfela. Tradycyjnie urlopowicze wybierają pokój w którymś z elegancko prezentujących się okolicznych hoteli. Poszukując najbardziej odpowiedniego nam noclegu warto też rozważyć inne opcje. Nocleg na agroturystyce jest propozycją skierowaną szczególnie w stronę rodzin. Domki na agroturystyce są niezwykle przytulne i mają wiele udogodnień dla dzieci i starszych. 

Jednym z takich udogodnień są kabiny prysznicowe posiadające siedzisko wewnątrz kabiny. Młodzi ludzie, poszukujący atrakcyjnych przygód i niecodziennych wrażeń wybierają z reguły najczęściej noclegi na polach campingowych, rozbijając tam obozowisko namiotów lub też wypożyczają przyczepy campingowe. Pobyt na campingu to ciekawe przeżycie - znajdujemy się na łonie natury, wśród innych ludzi. Tutaj często zawierają się nowe przyjaźnie podczas ognisk i śpiewów przy nim trwających do białego rana. Dużym udogodnieniem są znajdujące się w tych miejscach daszki szklane zapewniające możliwość ukrycia się przed deszczem. Wczasowicze, zatrzymujący się w Drawsku Pomorskim zazwyczaj spędzają czas na którymś z kąpielisk. Tutejsze plaże nie są zatłoczone, możemy tam, więc poczuć się wyjątkowo komfortowo i prywatnie mając do swojej dyspozycji dużą ilość wolnej przestrzeni zwiększającej przyjemność wypoczynku.

Jeśli pasjonujemy się zwierzętami i jazdą konną, to tutaj poczujemy się idealnie! W Drawsku Pomorskim znajduje się klub jeździecki, gdzie będziemy mogli nauczyć się jazdy na koniu. Jest to idealna rozrywka dla całej rodziny. Miłośnicy zabaw tematycznych i niecodziennej rozrywki idealnie odnajdą się w klimatach oferowanych przez tutejsze centrum paintballu. Dzięki takim usługom możemy spędzić dzień na zabawach surwiwalowych. 

Jest to propozycja szczególnie atrakcyjna dla tych, którzy lubią przypływ adrenaliny. Jeśli zmęczymy się turystyką aktywną, możemy się wybrać na spokojny spacer po okolicach Drawska. Wokół miasta wytyczono mnóstwo szlaków, które pozwolą nam poznać okolice tego miejsca. Najlepiej odwiedzić Drawsko podczas trwania sezonu. Ładna pogoda sprzyja zabawom na powietrzu, dlatego też podczas wakacji organizuje się tu mnóstwo tematycznych imprez- koncertów, festynów folkloru czy też typowo rozrywkowych. 

Organizacją wszelkich festynów zajmuje się tutejsze centrum kultury, dbające o to, aby miasto w sezonie było atrakcyjne także dla tych turystów, którzy stawiają na rozwój osobisty. Oczywiście, Drawsko Pomorskie przyciąga turystów głównie bujną przyrodą, jednak warto zwrócić uwagę również na same miasto. Co prawda, na pierwszy rzut oka może nam się wydać, że to miejsce jest nieco monotonne, co jest bardzo mylnie wyglądającym spostrzeżeniem. Drawsko Pomorskie i jego okolice to miejsce, które wręcz jest przepełnione wieloma różnego rodzaju atrakcjami, które na pewno warto dojrzeć i nieco bliżej poznać.

W wielu miejscowościach min. w Drawsku Pomorskim można już zauważyć wiele naszych realizacji tj. Balustrady szklane