szkło barwione

Categories Uncategorized
0

   

     Nowością na rynku jest szkło barwione, inaczej drukowane, które ma wiele zastosowań w branży meblowej a także wnętrzarskiej. Można je zamontować w meblach, drzwiach i aktualnie jako bardzo modne ekrany kuchenne. W drukarni nanoszą grafikę za pomocą maszyny, utrwalają termicznie i zabezpieczają przed wilgocią. Cała sztuka polega na dokładnym przygotowaniu podłoża; jest to bardzo ważny element cyklu produkcyjnego.

     Szklane ekrany kuchenne stanowią ciekawy element dekoracyjny ściany pomiędzy szafkami. W nowoczesnych kuchniach największą popularnością cieszą się wzory modernistyczne czyli kolorowe zygzaki.

A w kuchniach o tradycyjnym wystroju – typowe witraże.

     Montaż ekranu polega na przyklejeniu go do ściany za pomocą specjalnego kleju, kafelek lub zamocowaniu na kołki. Żeby wzór nie był transparentny, ekran zabezpieczany jest od tyłu dodatkowym białym podkładem. Oprócz witraży można tez pokryć je jednolitym kolorem. Ekran taki oprócz tego, że jest wizualnie ładny, jest także praktyczny – chroni powierzchnie przed zabrudzeniami i pozwala na łatwe utrzymanie w czystości.

     Firmy oferują szeroką paletę kolorów szkła, które zdobione są w tylu wzorach, ile sobie wyobrazimy. Obecna technologia pozwala tworzyć niemal szklane dzieła sztuki.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>