Podłogi szklane – podłogi ze szkła

Categories Uncategorized
1

Niesamowitym rozwiązaniem może okazać się wykonanie podłogi ze szkła – odważne, szokujące, niesamowite!

wiele osób nie chce  wejść na taką podłogę obawiając się że taka podłoga może się zarwać – jest to niesamowite wrażenie stojąc na szkle widzimy co jest pod spodem. Ten efekt możemy wykorzystać na wiele sposobów.

iphone Kuba 1962 Podłogi szklane   podłogi ze szkła

 

 

Budowa podłogi szklanej zależy głównie od miejsca zastosowania oraz sposobu podparcia – punktowo, obwodowo, kształtu i proporcji pomiędzy długością a szerokością boków tafli szklanych.Podłogi szklane mają nietypową budowę. Do ich wykonania stosujemy wielowarstwowe szkło bezpieczne laminowane. Z reguły składa się ono z trzech warstw laminowanych foliami PVB lub klejonych żywicą, z których dwie dolne stanowią szkło niehartowane lub półhartowane, warstwa zewnętrzna to szkło hartowane z warstwą antypoślizgową.Na szkło hartowane powinien zostać nałożony sitodruk, który stanowi powłokę antypoślizgową. Szkło montowane jest w uprzednio przygotowanej konstrukcji stalowej w postaci belek lub mocowanie na belkach szklanych, czasem podparte na mocowaniach punktowych.

Przygotowane nośne tafle podłogi ze szkła obsadza się na elastycznej podkładce, nietracącej swojej elastyczności z upływem czasu.

W zależności od zastosowania oraz wymagań wytrzymałościowych stawianych produktowi grubość szkła może wynosić : 24mm, 28mm, 32mm, 46mm. Tak zastosowane szkło charakteryzuje się niesamowitą wytrzymałością na nacisk i dlatego z powodzeniem może być stosowane jako podłoże nośne nawet w obiektach użyteczności publicznej. Grubość podłogi szklanej obliczana jest indywidualnie w zależności od zmiennych parametrów jak np.: wymiar poprzeczny i podłużny, wielkość obciążenia, rodzaju obiektu w jakim ma zostać zastosowane.

Wszystkie kanty podłogi nośnej powinny zostać poddane procesowi szlifowania lub polerowania w celu usunięcia nierówności , które wprowadzają dodatkowe ryzyko pękania pod wpływem naprężeń termicznych bądź mechanicznych w już użytkowanej podłodze.

Do przeszklenia podłóg z powodzeniem można zastosować następujące rodzaje szkła :

 

  • optiwhite – szkło idealnie przeźroczyste;
  • szkło float – o naturalnej barwie,
  • szkło piaskowane,
  • szkło wybarwione w masie,
  • szkło trawione chemiczne

One thought on “Podłogi szklane – podłogi ze szkła

  1. Mlody on

    To naprawde niesamowite uczucie. Kiedy po raz pierwszy wszedlem na szklana podloge… Nogi ugiely sie podemna!!! Efekt murowany!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>