Okucia do szkła

Categories Uncategorized
0

Okucia do szkła

to technika, a może sztuka?

     Kiedyś ludzie nie mieli zaufania do szklanych elementów, dziś to się zmienia – szkło używane jest wszędzie. Sztuczne szklane wodospady, windy, drzwi szklane oraz balustrady wszystko to nas otacza na co dzień. Okucia do szkła scalają tafle szklane, zapewniając tym samym powstanie takich konstrukcji. Czy jednak można okuciom do szkła nadać rangę sztuki

     Proste okucia do szkła są bardzo małymi elementami, na które mało kto zawraca uwagę, ale bez nich żadna z pięknych szklanych konstrukcji nie miałaby racji bytu. Okucia produkowane są przeważnie ze stali nierdzewnej, dzisiejsze trendy nakazują minimalizowanie widoczności, tak aby jak najlepiej uwidocznić samo szkło.

     Na rynku goszczą coraz to nowsze modele okuć do szkła, ale jak wszystko co ma służyć ludziom oceniane jest pod kątem wyglądu, a nie tylko funkcji jaką mają spełniać. Dlatego też tylko najładniejsze i najdokładniej wyprodukowane okucia do szkła są w stanie wygrać wyścig, w którym otrzyma nagrodę od klienta w postaci ich zakupu.

     Co jednak jest czynnikiem, który sprawia, że jedne okucia do szkła oceniamy jako estetyczne, a drugie mniej? Czy będzie to naturalność i minimalna ingerencja w wygląd struktury, czy też jak najnowocześniejszy wygląd? Trudno jest dociekać, jednak statystyki mówią same za siebie. Inwestorzy lubią okucia do szkła, które nie koniecznie dominują całość konstrukcji swoją ordynarną aparycją. Niektórzy idąc o krok dalej dążą do tego, żeby całkowicie pozbyć się okuć do szkła z pola widzenia klienta.

 Źródło: http://proste-daszki-szklane.cba.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>