Lustra

Categories Uncategorized
0

     Lustro, zwierciadło – gładka powierzchnia odbijająca promienie światła, dzięki czemu powstaje odbity obraz przedmiotów, które znajdują się przed zwierciadłem. Także narzędzie dysponujące taką powierzchnią które służy do odbijania obrazu. Lustro jest najprostszym typem zwierciadła optycznego. Jego powierzchnia jest prawie idealnie płaska, a głównym przeznaczeniem jest odbicie się w nim osób. Obecnie w użytku codziennym wykorzystywane są głównie zwierciadła ze szkła.

     Materiał na  lustra wykonywany z tafli lustrzanych produkowanych przez wielkie huty szkła. Materiał z jakiego wykonywane są  lustra odporny jest na trudne czynniki korozyjne jakie panują w łazienkach – odbijająca warstwa srebra zabezpieczona jest warstwą specjalnego lakieru, który zabezpiecza je przed działaniem wilgoci. W produkcji znajdują się zarówno lustra srebrne (tradycyjny kolor lustra) jak i lustra w kolorze brązowym lub grafitowym (najczęściej lustra stanowiące podkład pod lustro srebrne), skończywszy na niebieskim czy zielonym.   Wykończenie obrzeży. Brzegi lustra mogą być fazowane (szerokie ozdobne ścięcie wzdłuż krawędzi lustra) lub szlifowane. Faza jak i szlif są polerowane – dzięki czemu lustra są bardzo estetycznie wykonane. Szerokość fazy jaką wybierają  klienci to 10,15 lub 20 mm w zależności od własnych upodobań. Najczęściej jednak faza wynosi 15mm.  Istnieje możliwość wykonania lustra w taki sposób aby można było na nim powiesić umywalkę czy oprzeć o nie inne ciężkie przedmioty.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>