Balustrady szklane mocowane punktowo i liniowo

Categories Uncategorized
0

Jednym z ciekawszych rozwiązań balustrad szklanych są balustrady mocowane punktowo. W tym przypadku szkło jest otworowane, przytwierdzane do powierzchni stropu (muru) za pomocą mocowań punktowych. W takim przypadku stosowane szkło w balustradach to szkło ESGszkło hartowane, oraz VSG – szkło laminowane. Grubość szkła jest dobierana w zależności od rodzaju obiektu w którym zostanie użyte. Może to być 66.4, 88.4, 1010.4, 1212.4, 15.15.4 (66.4 – dwie szyby 6mm – obie hartowane, pomiędzy nimi znajdują się 4 folie PVB).

Innym sposobem mocowania balustrad, w których elementem konstrukcyjnym jest właśnie szkło są balustrady mocowane liniowo. Są to balustrady wykonane również z takiego samego szkłą jek w systemach powyżej, ale są one osadzone po całej długości w profilu. Profil ten może być montowany na różne sposoby.

balustrada 1024x764 Balustrady szklane mocowane punktowo i liniowo

Balustrada szklana mocowana liniowo, zamaskowana maskownicą  ze stali nierdzewnej.

 

  •  montaż od góry stropu. Profil przykręcany bezpośrednio do posadzki, lub za pomocą dodatkowych wsporników
  •  montaż od boku stropu. Profil przykręcany bezpośrednio do czoła stropu.
  • montaż za pomocą płaskich blach do czoła stropu – uzyskujemy efekt wizualny kasety zamontowanej na krawędzi stropu od góry.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>