Lustra


Wszystko o wybieraniu i montażu luster w Szczecinie i okolicach

 

Mogłoby się wydawać, że lustra to jedne z najłatwiejszych do wkomponowania elementów wystroju wnętrz. Wystarczy kupić lustro o pożądanym kształcie, zawiesić na ścianie i mamy piękny element wyposażenia łazienki czy przedpokoju. Jednak żeby lustro nie tylko było praktyczne, ale i wyglądało naprawdę atrakcyjnie w zestawieniu z innymi elementami i podkreślało styl pomieszczenia, trzeba je dobrać i zamontować w przemyślany sposób.

 

Lustro na wymiar – jak dobrać do pomieszczenia

 

Dopierając lustro, kieruj się prostą zasadą: im większa przestrzeń, tym większy rozmiar lustra. Ale duże lustra są również polecane do mniejszych pomieszczeń, ponieważ dzięki nim optycznie zwiększa się przestrzeń. Popularnym rozwiązaniem dla małych łazienek jest montowanie luster na całą ścianę, ciągnących się od umywalki niemal do sufitu. W pomieszczeniach o panoramicznej przestrzeni duże lustra będą sprawiały wrażenie nieodłącznej części dekoracji. Wystrój będzie przemyślany, a wygoda użytkowania duża większa niż w przypadku mniejszych luster.

 

W małych pomieszczeniach lustra mają za zadanie optycznie powiększyć przestrzeń, a także rozświetlić pomieszczenie i dodać mu głębi. Dlatego lustro łazienkowe czy lustro na korytarz to dodatki, z których nie powinniśmy rezygnować dla stworzenia wrażenia większej przestrzeni. Jedyne, o czym powinniśmy pamiętać, to dobranie lustra tak, by harmonizowało z innymi elementami wyposażenia wnętrza.

 

Lustra na wymiar w Szczecinie

 

Idealnym rozwiązaniem jest zamówienie lustro na wymiar, zaprojektowanego specjalnie do danego pomieszczenia. Wtedy będziesz mieć pewność, że idealnie wpasuje się w projekt mieszkania czy domu. Jeśli jesteś z okolic Szczecina, masz szczęście, bo możemy dla Ciebie zaprojektować oryginalne i unikalne lustro na wymiar. Jeśli szukasz frazy lustro szczecin, lustra szczecin – to dobrze trafiłeś.

 

Jak dobrać kształt lustra

 

Prostokąty i owale to kształty luster, z którymi możemy się spotkać najczęściej, ponieważ są uniwersalne i bezproblemowe. Warto jednak zorientować się, do jakiego rodzaju pomieszczenia najlepiej pasuje każdy z tych kształtów.

 

Lustro prostokątne świetnie zgra się z ostrymi kantami mebli i graniastymi kształtami innych elementów wyposażenia. Ponieważ prostokątne lustra tworzą symetrię z liniami prostymi, harmonijnie dopełnią każde geometryczne wnętrze. Lustro owalne będzie natomiast idealnym elementem aranżacji pomieszczenia pełnego opływowych kształtów. Nada mu przytulny i estetyczny charakter.

 

 

Jeśli w naszym pomieszczeniu znajdują się skosy sufitowe, wnęki lub inne elementy utrudniające montaż lustra, wcale nie musimy z niego rezygnować. Wystarczy zdecydować się na lustro na wymiar, które dopasuje się do najbardziej nietypowych elementów konstrukcyjnych. Dodatkowo, lustra o nieszablonowych kształtach będą ciekawym elementem dekoracyjnym. Z uwagi na to, że zakup gotowego lustra pasującego do pomieszczenia może być trudny, najlepszym rozwiązaniem jest wybór lustra na wymiar. Wtedy nie musisz się martwić o wymiary, ponieważ te ustalasz samodzielnie.

 

 

Jak wybrać lustro łazienkowe

 

Łazienka jest chyba jedynym pomieszczeniem, w którym lustro jest niezbędne. Aby dobrać lustro łazienkowe, które idealnie będzie pasowało do wnętrza, musisz wziąć pod uwagę nie tylko wymiary czy kształt, ale i sposób jego wykończenia.

 

Gładkie krawędzie – uzyskiwane dzięki fazowaniu i szlifowaniu, podkreślają szlachetną strukturę szkła. Lustra o gładkich krawędziach są łatwe do utrzymania w czystości i zapobiegają skaleczeniom. Jednak co najważniejsze, stanowią estetyczne wykończenie aranżacji wnętrza.

 

Krawędzie zaokrąglone – są półokrągłe, przypominające kształtem literę „c”. Lustro o takich krawędziach jest matowo wykończone i opływowe.

 

Trapezowy szlif – charakteryzuje się minimalnymi ścięciami i błyszczącym wykończeniem. Subtelnie podkreśla geometryczny kształt lustra.

 

Kryształowe wykończenie – opiera się na fazowaniu, czyli cięciu powodującym załamywanie światła pod odpowiednim kątem. Nadaje ono szkłu efekt kryształu i niezwykle wyrafinowany wygląd. Potoczne zwane lustro z fazą.

 

Lustro na korytarz

 

Korytarze cechują się z reguły tym, że są mniejsze, węższe (zwłaszcza w blokach) i ciemniejsze niż pozostałe pomieszczenia. Jest to typowo użytkowe pomieszczenie, w którym nie przebywa się zbyt dużo czasu. Nie oznacza to, że nie trzeba zadbać o jego odpowiednią aranżację. W korytarzu może być zbyt mało miejsca na elementy dekoracyjne, ale z pewnością znajdzie się przestrzeń na lustro. Wystarczy wygospodarować kawałek ściany i poświecić piękne lustro na korytarz. W ten sposób powiększysz optycznie pomieszanie i zyskasz praktyczny dodatek, w którym przejrzysz się przed wyjściem z domu. W korytarzy warto zamontować duże lustro, o wysokości nawet 150 czy 200 cm, dzięki temu ochronisz ściany przed zabrudzeniem, co jest przydatne zwłaszcza, gdy w domu są dzieci lub zwierzęta. Dolna część ściany w przedpokoju jest tą, która najszybciej ulega zabrudzeniu. Wieszając lustro na korytarzu łatwiej będzie ci utrzymać czystość, nie trzeba będzie często przemalowywać ścian.

 

Montujemy lustro szczecin– o czym trzeba pamiętać

 

Sposób montażu lustra zależy od tego, czy chcemy domontować do niego oświetlenie LED lub kinkiety. Dodatkowe oświetlenie dodatkowo wzmocni efekt, który będzie miało wywrzeć na przykład lustro łazienkowe lub lustro na korytarz. Jeśli zdecydujemy się ta takie rozwiązanie, powinniśmy zamontować lustro na specjalnych uchwytach klejonych na tylną płaszczyznę lustra przy pomocy kołków rozporowych, które wymagają wywiercenia w ścianie otworów. Jeśli dodatkowe oświetlenie nie jest dla ciebie priorytetem, możesz zamontować lustro zarówno w podany powyżej sposób, jak i przy pomocy specjalnego kleju, który nanosi się bezpośrednio na płaszczyznę, do której ma zostać przytwierdzone lustro.

 

 

 

 

BALUSTRADY

W ofercie naszej firmy znajdą Państwo wiele rozwiązań balustrad ze szkła w połączeniu ze stalą nierdzewną.

KONSTRUKCJE

Wykonujemy różnego rodzaju konstrukcje, wykorzystując stal zwykłą jak i nierdzewną.

ZABUDOWY

Wykonujemy różne zabudowy, w których szkło mocowane jest punktowo lub w różnych profilach.

DASZKI SZKLANE

Tworzymy daszki szklane oraz zadaszenia całoszklane w oparciu o systemowe okucia ze stali nierdzewnej.

DRZWI SZKLANE

Oferujemy drzwi szklane w systemach ramowych jak i bezramowych z ościeżnicami lub bez.

PODŁOGI SZKLANE

W naszej ofercie znajda Państwo również szeroką ofertę zabudowy podłóg, schodów, stropów.