Lustra


Jako dopełnienie naszej oferty oferujemy Państwu wykonanie i montaż luster - zarówno małych jak i bardziej wymyślnych. Grubość szkła stosowana do produkcji luster to 3,4,5,6 mm są wykonywane na standardowym szkle float – szkło o naturalnej barwie. Występują u nas taże lustra na szkle odbarwionym. Często są one nazywane lustrami Diamentowymi lub Kryształowymi.

 

Wymiary formatek:                

 

6mm – 3210x6000

5mm - 3210x2550

4mm – 3210x2550

 

Obróbka krawędzi:                   

Szlif krawędzi

Szlif + poler krawędzi

Faza – od 5 do 25 mm

 

 

lustra w narożniku
Przyklad 1
lustra fazowan
Przyklad 2
lustro na wymiar
Przyklad 3
lustro na wymiar
Przyklad 4
lustro na basenie
Przyklad 5
lustro uchylne dla niepełnosprawnych
Przyklad 6

 

 

 

 

 

 

 

 

Lustra wykonane są z takich materiałów aby były odporne na trudne warunki jakie panują w takich pomieszczeniach jak łazienki. Warstwa srebra która odpowiada za odbicie obrazu pokryta jest specjalną warstwą ochronną, która zabezpiecza wrażliwą warstwę srebra przed działaniem wilgoci i czynników zewnętrznych.

 

Oferujemy Państwu tradycyjne lustra srebrne, ale na tym nasza oferta się nie kończy. Do wyboru maja Państwo kolor grafitowy, niebieski lub zielony. Istnieje również możliwość doboru przez Państwa wykończenia obrzeży lustra . Krawędzie mogą być fazowane 5, 10, 15 czy 20 mm w zależności od potrzeb i wizji klienta. Krawędzie mogą też być szlifowane (matowe) lub  polerowane, czyli wykończone zupełnie na gładko. Dzięki temu ich krawędzie są bardzo estetycznie wykończone i nie posiadają ostrych zakończeń.

 

lustro na wymiar szczecin
Przyklad 7
lustro we wnęce mebli
Przyklad 8
lustra na wymiar szczecin
Przyklad 9
lustro na całej ścianie
Przyklad 10
lustro z podświetleniem
Przyklad 11
lustro piaskowane
Przyklad 12
lustra na wymiar
Przyklad 13
lustro na wymiar
Przyklad 14
lustra
Przyklad 15
lustro w łązience
Przyklad 16
lustra na wymiar
Przyklad 17
lustro
Przyklad 18
lustro w drzwiczkach
Przyklad 19
fronty lustrzane
Przyklad 20
lustra na wyamiar
Przyklad 21
lustra na wymiar szczecin
Przyklad 22
lustra na wymiar szczecin
Przyklad 23
lustra na wymiar szczecin
Przyklad 24
lustra na wymiar szczecin
Przyklad 25
lustra na wymiar szczecin
Przyklad 26
lustrweneckie
Przyklad 27
lustrweneckie
Przyklad 28
lustrweneckie
Przyklad 29
lustrweneckie
Przyklad 30
lustrweneckie
Przyklad 31
lustrweneckie
Przyklad 32

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wykonujemy również zlecenia, które wydaja się być niemożliwe. Jeśli macie Państwo jakiś pomysł prosimy przesłać zapytanie a my postaramy się przygotować rozwiązanie. Jesteśmy do Państwa usług!

 

W lustrach można wiercić otwory pod montaż lamp, przewodów, suszarek i innych potrzebnych elementów wyposażenia wnętrz, wykonywać wycięcia np. pod umywalki.

 

Aby wykonać lustra bezpieczne, możemy podkleić je specjalną folią która w przypadku uszkodzenia lustra zatrzyma jego rozbite kawałki na miejscu.

 

Lustro to nie tylko przedmiot, w którym możemy zobaczyć swoje odbicie. To niesamowite narzędzie do świadomej aranżacji wnętrz, które zwielokrotnia odbicie ścian, wystroju, kwiatów, dekoracji. Powiększa ono również optycznie każde wnętrze.

 

Montaż luster należy zlecić wykwalifikowanej firmie, która wykona to precyzyjnie, dokładnie z użyciem specjalnego kleju do luster. Nasza firma stosuje specjalistyczny klej do luster firmy LAKMA . Jest to sprawdzony produkt stosowany przez nas od wielu lat. Nie powoduje on odbarwień, plam. Jest trwale elastyczny co zapobiega pękaniom luster podczas osiadania i prac budynku.

 

W swojej ofercie posiadamy w sprzedaży klej do luster:

 

Klej do luster 310 mm – 30 PLN brutto

Klej do luster 600 ml -  50 PLN brutto

 

 

Karta informacji technicznej

 

Informacje montażowe – lustra Szczecin

 

Profesjonalny montaż luster wymaga zarówno doświadczenia montażystów, precyzji oraz użycia odpowiedniego kleju do luster lub taśmy do luster. Tylko i wyłącznie w przy zastosowaniu odpowiednich materiałów mamy pewność, że lustro nie spadnie oraz, że nie powstaną czarne czy też rdzawe plamy na spodniej warstwie lustra, które będą widoczne przez szybę na której znajduje się właśnie powłoka lustrzana.

 

Lustra możemy kleić bezpośrednio na przygotowaną ścianę ( powinna być ona zagruntowana, odpylona, czysta) stosując specjalistyczny klej do luster, taśmę do luster lub wklejać w powstałą wnękę z glazury czy innych materiałów. Podczas pomiarów lustra należy uwzględnić szczeliny dylatacyjne które wahają się od 1 aż do kilu milimetrów. Wynikają one głównie z jakości wykonanych płytek tzw. zachowania pionów oraz poziomów płytek. Zachowanie przerw między lustrem a płytkami są niezbędne aby zachować odstęp lustra od płytek. Wykonanie takich odstępów uniemożliwia kontakt lustra np. z płytkami – co w konsekwencji uniemożliwi pęknięcie lustra podczas pracy ściany czy budynku. Ma to szczególne znaczenie w nowych budynkach, w których następuje samoczynne osiadanie. Fugowanie czy też spoinowanie przestrzeni pomiędzy lustrem a styczną może nastąpić dopiero po 72h od zamontowania lustra, ponieważ klej do luster wysycha poprzez zaczerpnięcie wilgoci z powietrza a wcześniejsze zamknięcie szczelin może to bardzo spowolnić lub wręcz uniemożliwić. Zamknięcie szczelin po 72h jest wręcz niezbędne ponieważ jest najleprza metoda aby uniemożliwić stały dopływ pary wodnej (wilgoci w powietrzu) do spodniej części lustra, co z kolei może spowodować korozję lustra.

 

Aby zwiększyć bezpieczeństwo luster możemy podkleić je specjalną folią, co w przypadku zbicia spowoduje że lustro zostanie zatrzymane właśnie na tej folii i nie będą odpadać luźne kawałki szkła, które mogą poranić osoby mające z nim kontakt.

 

 (klik)

 

 

BALUSTRADY

W ofercie naszej firmy znajdą Państwo wiele rozwiązań balustrad ze szkła w połączeniu ze stalą nierdzewną.

KONSTRUKCJE

Wykonujemy różnego rodzaju konstrukcje, wykorzystując stal zwykłą jak i nierdzewną.

ZABUDOWY

Wykonujemy różne zabudowy, w których szkło mocowane jest punktowo lub w różnych profilach.

DASZKI SZKLANE

Tworzymy daszki szklane oraz zadaszenia całoszklane w oparciu o systemowe okucia ze stali nierdzewnej.

DRZWI SZKLANE

Oferujemy drzwi szklane w systemach ramowych jak i bezramowych z ościeżnicami lub bez.

PODŁOGI SZKLANE

W naszej ofercie znajda Państwo również szeroką ofertę zabudowy podłóg, schodów, stropów.