Lacobel


 Odwiedzając Szczecin po raz pierwszy, nie sposób oprzeć się pięknu tego miasta. Położony w bezpośrednim sąsiedztwie granicy z Niemcami, stanowi jeden z częściej wybieranych kierunków turystycznych w Polsce. Odwiedzany każdego roku przez tysiące turystów z kraju i zagranicy, jest jednym z bardziej znanych polskich miast, którego charakterystyczna nazwa bardzo łatwo zapada w pamięci.

 

Przechadzając się po uliczkach szczecińskiego Starego Miasta, możemy się poczuć jak przed wiekami. A to wszystko za sprawą brukowanych uliczek i przepięknych kamienic, będących nieodłącznym elementem pocztówek ze Szczecina. Inne charakterystyczne miejsca w tym mieście, które z pewnością wymagają odwiedzenia to Park Kasprowicza, Muzeum techniki i komunikacji, A także Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie.  To jednak tylko niewielki wycinek wszystkich zabytków, które można odnaleźć w Szczecinie. Oprócz nich, każdy będzie mógł tu spotkać atrakcje, na jakich zależy mu najbardziej. Osoby lubiące żyć modnie, z pewnością ucieszy obecność wielu nowoczesnych galerii i centrów handlowych. Są to wielopoziomowe obiekty, dostęp do których jest broniony przez automatyczne lub obrotowe drzwi szklane, a każdą z kolejnych, coraz to wyższych galerii otaczają balustrady szklane. W tych obiektach mają swoje sklepy największe i najbardziej prestiżowe sieci odzieżowe, a także pozostałe przybytki rozrywki i kultury oraz gastronomii. Dojazd do tych galerii i centrów jest bardzo łatwy, za sprawą doskonale rozwiniętej komunikacji publicznej. Osoby, które preferują podróżowanie własnym samochodem, również mogą liczyć na dużą liczbę miejsc parkingowych, zlokalizowanych na wielopoziomowych parkingach, położonych przy takich galeriach.

 

Szczecin to miasto kontrastów. Obok nowoczesnych galerii, o których wyżej wspomnieliśmy, bez trudu można tu znaleźć wiele zakładów rzemieślniczych, z długimi, wieloletnimi tradycjami. Jednym z takich jest zakład, produkujący lacobel. To jedno z bardziej znanych miejsc w Szczecinie, które nieprzerwanie zajmuje tą samą lokalizację od ponad 50 lat. Wielopokoleniowe tradycje, w połączeniu z kunsztem w produkcji luster i szacunkiem do klientów, sprawiły że miejsce to wielokrotnie pojawiło się w licznych filmach dokumentalnych, poświęconych temu miastu, a także na trwale zapisało się w kartach jego historii. Z innych polecanych miejsc, które na stałe wpisały się w wygląd i charakter Szczecina są jego cukiernie. To w nich, położonych w historycznej części miasta, można do woli rozkoszować się wspaniałym smakiem domowych lodów, ciast i ciasteczek, delektując przy tym najlepszymi gatunkami kawy, z najdalszych zakątków świata. Drogę do tych miejsc wskazują charakterystyczne daszki szklane, nad którymi widnieją stylowe szyldy i neony – doskonale zachowane symbole minionej epoki.

 

Baza noclegowa, którą posiada Szczecin należy do jednych z lepiej rozwiniętych w Polsce. To zasługa wciąż powstających tu hoteli i pensjonatów, a także możliwości skorzystania z bogatej oferty na noclegi w kwaterach prywatnych. Duże zróżnicowanie cenowe, daje szeroki wybór każdemu, kto poszukuje wygody, bezpieczeństwa, komfortu i pobytu w jednej z licznych dzielnic miasta. Jednym z najlepszych i najwygodniejszych sposobów na to, aby znaleźć dla siebie noclegi w Szczecinie, jest korzystanie z internetowych serwisów turystycznych. Dają one możliwość przeglądania obiektów umieszczonych w bazie, a następnie rezerwowania w nich pobytu w określonym terminie. Na zdjęciach, które właściciele obiektów umieszczają w internecie, zobaczymy kompletne wyposażenie pokojów, sprawdzimy czy łazienki zawierają lacobel oraz czy apartamenty mają wyjście na taras lub balkon, zabezpieczone przez drzwi szklane.

 

Ważnym elementem Szczecina jest szkło. Przechadzając się czy to w dzień, czy to w nocy, na pewno twojej uwadze nie umkną balustrady szklane na mostach czy balkonach lub drzwi szklane, prowadzące do licznych lokali gastronomicznych, klubów, sklepów czy biurowców. Skąd tak duże upodobanie do szkła, rzadko spotykane w innych miastach? Wynika ono z nieustępliwego dążenia Szczecina, by stać się miastem nowoczesnym, o charakterze nie tylko turystycznym, ale i biznesowym. Jak do tej pory, działania i strategia, przynosi oczekiwane rezultaty. W mieście przybywa nowoczesnych biurowców, powstają nowe sklepy i hurtownie oferujące zabudowy ze szkła Lacobel, firmy oferujące nowoczesne, wyposażone w rozmaite udogodnienia kabiny prysznicowe do hoteli, a także drzwi szklane z pełną automatyką. To tylko niewielki wycinek przemysłu szklarskiego, który nieustannie się rozwija w Szczecinie, przybierając coraz to nowocześniejsze formy.

BALUSTRADY

W ofercie naszej firmy znajdą Państwo wiele rozwiązań balustrad ze szkła w połączeniu ze stalą nierdzewną.

KONSTRUKCJE

Wykonujemy różnego rodzaju konstrukcje, wykorzystując stal zwykłą jak i nierdzewną.

ZABUDOWY

Wykonujemy różne zabudowy, w których szkło mocowane jest punktowo lub w różnych profilach.

DASZKI SZKLANE

Tworzymy daszki szklane oraz zadaszenia całoszklane w oparciu o systemowe okucia ze stali nierdzewnej.

DRZWI SZKLANE

Oferujemy drzwi szklane w systemach ramowych jak i bezramowych z ościeżnicami lub bez.

PODŁOGI SZKLANE

W naszej ofercie znajda Państwo również szeroką ofertę zabudowy podłóg, schodów, stropów.