Balustrady szklane


 Wojewodztwo Zachodniopomorskie nie jest utożsamiane z żadna atrakcja turystyczna i być może w 100% nie kojarzy się z województwem we którym przebywają tysiące turystów. Jednak bardzo dużo miast i wsi stamtąd niewątpliwie jest miejscem które powinien odwiedzić każdy szanujący się turysta. Niewątpliwie prym w tej kategorii wiedzie Szczecin. Prawdą jest ze nie ma on dostępu do Morza i nie przyjeżdżają do niego tysiące plażowiczów każdego lata, jednak wokoło tego miasta jest pełno zbiorników wodnych przy których można wypoczywać na piaszczystej plaży oraz się w  nich kąpać. Natomiast jeśli chodzi o sam Szczecin to jest to miasto pełne zabytków i ciekawych miejsc do odwiedzenia. W mięście znajdziemy bardzo duża ilość zabudować sprzed wojny, które mimo tego ze sa nadal zamieszkiwane przez ludzi to już same w sobie stanowią nie lada gratkę dla ludzi którzy doceniają piękno starego budownictwa. Niektóre z nich mają na pewno po sto lub dwieście lat. Jednak według mnie najciekawszymi miejscami do zwiedzenia w Szczecinie są budynki, które łączą historię i nowoczesne wykonanie zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Sam nie raz pracowałem przy tego typu realizacjach wiec uwielbiam sprawdzać czy tego typu prace zostały wykonane należycie tj. z szacunkiem do historii miejsca ale w taki sposób odnowione aby wywoływały tzw. Efekt łał J

 

Przechodząc już do konkretów chciałbym opowiedzieć kilka słów właśnie o miejscach o których wspomniałem w poprzednim akapicie czyli o takich w których nowoczesność przeplata się z vintage’owymi wnętrzami starych budynków. W takich budynkach bardzo często zastosowane są balustrady szklane  które swoim wyglądem bardzo pasują np. do starych ale odnowionych cegieł, które bardzo często znajdują się właśnie we wnętrzu owych budowli. Szkło ogólnie jest bardzo wdzięcznym materiałem pasującym w takie wlasnie miejsca. Oczywistym jest ze stare budynki potrzebują jak najwięcej swiatla i przejzystosci. Dzięki szkle i m.in. balustradom szklanym mogą one nabrać wlasnie tej lekkości której tam najbardziej brakuje.

 

Potężne kamienne schody, grube ceglane mury to znaki rozpoznawcze szczecińskich budowli z zeszłego wieku. Znajdują się one w wielu częściach Szczecina dzięki temu, że to piękne miasto należało kiedyś do Niemiec. Wiemy jedno. Niemcy budowali piękne kamienice. Przechodząc się ulicami centrum można poczuć ze czas się zatrzymał a po ulicy nadal chodzą zakochane niemieckie pary sprzed ponad wieku. Jednym z reprezentantów tego stylu jest kamienica przy ulicy Bogusławy. Jest ona jednym z najpiękniejszych budynków mieszkalnych w Szczecinie. Już podczas budowania niemieccy budowniczowie postarali się aby była ona czymś bardziej ekskluzywnym niż reszta budynków w okolicy. Zastosowane zostały tam większe przestrzenie, wykończenie z pięknego rodzaju drewna oraz wspaniale ornamenty, które zdobiły budynek z zewnątrz.

 

Jednak prawdziwy kunszt pokazali projektanci wnętrz którzy tchnęli w kamienicę drugie życie po ponad stu latach użytkowania przez szczecińskie rodziny. Stwierdzili oni (co z resztą zgadza się także z moją opinią którą wyraziłem wcześniej), ze najpiękniejszym dopełnieniem, swego rodzaju wisienką na torcie będzie zastosowanie balustrad szklanych w całym budynku. Balustrady szklane zastosowane od parteru aż po czwarte piętro sprawiły, że to miejsce odżyło. Ich podświetlenie genialnie wpłynęło na ilość światłą wewnątrz a lekkość konstrukcji dodała polotu i finezji. Nieoceniona jest także rola bezpieczeństwa jaka spełniły. Szkło zdaje się kruchym materiałem jednak tutaj zastosowane zostały hartowane tafle, które nawet przy silnym naporze nie mają prawa pęknąć ani się złamać.   Jeśli natomiast zostaną uderzone czymś ciężkim i szyba nie wytrzyma to szklane balustrady rozkruszą się na tysiące małych kawałeczków jednak siatka łącząca szyby zatrzyma je przy sobie, także nie ma niebezpieczeństwa ze spadną na dół a tym bardziej kogoś poranią ostrą krawędzią.

 

 

Kolejnym miejscem, które warto zobaczyć w kontekście starych budowli z nowoczesnym sznytem jest galeria handlowa na niebuszewie. Niegdyś stara cegielnia, która od dziesiątek lat służyła do wyrobku cegieł do budowy szczecińskich domów teraz zamieniona została w galerię w której szczecinianie bardzo często spędzają czas robiąc zakupy. Budynek starej cegielni został bardzo dobrze wyczyszczony od zewnątrz także już na pierwszy rzut oka robi piorunujące wrażenie. Kiedy stajemy u wejścia od razu widzimy elementy szklane zastosowane przy renowacji galerii. Nad szklanymi drzwiami połyskuje także szklany daszek, który nie tylko osłania przed zmianami pogody ale także świetnie wygląda.  Kiedy wejdziemy do środka jest już tylko lepiej. Już na wejściu piorunujące wrażenie robią ogromne schody ruchome, które sprawnie przenoszą ludzi na pierwsze piętro tej ogromnej kondygnacji. Aby było bezpiecznie, na piętrze zamontowane są balustrady szklane, które chronią przed upadkiem z tak dużej wysokości. Połączenie szkła i cegieł wyszlo tutaj po prostu fenomenalnie

 

Podsumowując już mój krótki wpis chce powiedzieć, że po pierwsze szczecin jest pięknym miastem, które warto zwiedzać jak najczęściej. Nie mowie tego tylko do turystów, którzy przyjeżdżają do tego ciekawego miejsca, ale tez do mieszkańców którzy Myśla ze już wszystko na miejscu zobaczyli a tak na prawdę się mylą bo jest tutaj mnóstwo zakamarków a także opuszczonych miejsc, które warto poznać. Kolejnym wnioskiem jest to, że szkło idealnie pasuje do starych odnowionych miejsc. Moim zdaniem wybitnie pasują podświetlone balustrady szklane. To one dodają miejscowi uroku, odnawiają je a także wnoszą swego rodzaju lekkość pomieszczeniu.

 

 

 

BALUSTRADY

W ofercie naszej firmy znajdą Państwo wiele rozwiązań balustrad ze szkła w połączeniu ze stalą nierdzewną.

KONSTRUKCJE

Wykonujemy różnego rodzaju konstrukcje, wykorzystując stal zwykłą jak i nierdzewną.

ZABUDOWY

Wykonujemy różne zabudowy, w których szkło mocowane jest punktowo lub w różnych profilach.

DASZKI SZKLANE

Tworzymy daszki szklane oraz zadaszenia całoszklane w oparciu o systemowe okucia ze stali nierdzewnej.

DRZWI SZKLANE

Oferujemy drzwi szklane w systemach ramowych jak i bezramowych z ościeżnicami lub bez.

PODŁOGI SZKLANE

W naszej ofercie znajda Państwo również szeroką ofertę zabudowy podłóg, schodów, stropów.